Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Diplomás férfiak és hölgyek!...

Diplomás férfiak és hölgyek! Összekötnétek az életeteket hasonló emberrel?

Figyelt kérdés

Főleg kicsit idősebb, mondjuk a 30-as korosztály véleménye érdekelne. Diplomásként, esetleg több diplomásként, összekötnétek az életeteket, esetleg leállnátok olyan emberrel, akinek nem hogy diplomája, de még érettségije sincs?

A kérdés elméleti, így jöhet hideg-meleg egyaránt, szimpla kíváncsiság.

Mennyire befolyásol az, hogy az illetőnek van egy szakmája, amiben dolgozik és szereti is azt, illetve az, ha nincs munkája, mert nem talál és látszólag nem is nagyon töri magát?



2015. ápr. 3. 10:50
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
78%

Nos, a gyerek orvosunk férje asztalos, méghozzá szakmunkas, nincs erettsegije se - 30 éves házasok voltak tavaly.

Nekem érettségim van és szakmunkas végzettségem a férjemnek meg diplomája.

Nem a papír számít, hanem hogy a mindennapi élet dolgairól hogyan vélekednek és hogy sík hülye valaki vagy érdekli a világ.

2015. ápr. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
74%

Attól még, mert nincs papírja, még lehet okos, értelmes!


Én apukám 16 évesen elment a bányába dolgozni, és csak 35 évesen érettségizett le.


Előtt 2-3 évvel találkozott anyával. Azóta lassan 70 éves lesz, és még emlékszem, hogy ha Legyen Ön is milliomos, vagy ehhez hasonló műsor ment, már a válaszlehetőségek előtt mondta a választ. Vagy mikor még rá volt kattanva a honfoglalóra, eszement sokat nyert. Büszkén jelenthetem ki, hogy az apám rengeteg diplomást felülmúl, és ha vitára kerülne a sor, alul is maradnának, mert van esze. Igaz érettségije csak később lett, diplomája pedig sosem. Pedig minden álma volt, hogy építészmérnök lehessen.

2015. ápr. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
74%

Én azért nem papírhoz kötöttem soha a szerelmet. Mikor a férjemmel elkezdtünk járni akkor voltam túl az érettségin. Ő akkor szakmunkásképzőbe járt és szobafestőnek tanult. Én tovább tanultam ő pedig dolgozni kezdett. Mindig támogatott a tanulásban. Azért mert ő nem akart tanulni, engem soha nem hátráltatott benne, inkább segített.( pl.: elvitt a vizsgákra kocsival, ne kelljen buszozni stb..)

Nem érzem kevesebb embernek nálam, csak azért mert érettségije sincs.

Én inkább azt mondanám, hogy egy buta emberhez nem kötném soha az életemet. A férjem nem buta, értelmes , intelligens pasi akinek nincs értettségije, de nagyon jó a szakmájában. Egyrészt nagyon jó szakember, és esze is van ahhoz, hogy munkákat vállaljon, ő mérje fel a munkát, és úgy vállalja el, hogy az hasznot hozzon. Nagyon sokan erre nem képesek a hasonló munkakörben dolgozók között.

Soha nem volt féltékeny arra, hogy én tovább tanultam, nem hátráltatott és nincs kisebbségi érzése sem.

Amúgy diplomásként mondom, hogy láttam én már nagyon buta embereket is az évek folyamán a gimiben is( és még is sikerült nekik az érettségi) és az egyetemen is. Igaz a gimiben többen voltak. El gondolkozom, hogy ezeknek vajon hogy sikerült az érettségi. ( aztán elmesélik,hogy a tanárok segítettek, nálunk nem volt ilyen). Sokszor eszembe jut, hogy a gólyatáborban mit műveltek a leendő nagy arc egyetemisták. Némelyikbe a lábam nem töröltem volna. Szóval a diploma sem garancia mindenre.

2015. ápr. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
45%

13 vagyok

10 éve vagyunk együtt

2015. ápr. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
46%

12. vagyok.

Ja és volt egy diákja is, akik fizika érettségire készített fel. :D Perfekt beszél egy nyelvet, amit magától tanult meg.

2015. ápr. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
27%

Azért érettségije legalább legyen már. Az ingyenes is, miért nincs valakinek? Ennyire buta? Nos nem, akkor nem, ha annyira buta, akkor az már eleve lerí róla, nem s jutok odáig, hogy belezúgjak...


Az hogy nincs diplomája... Hát jó lehet nem támogatták a szülei, és rögtön dolgozni kezdett, elmaradt a továbbtanulás, ez még úgy oké, mert nem feltétlen jelenti azt, hogy buta.

Ja jó, ha szakmunkás, ott is vannak spéci szituk, hogy mondjuk eszes, és simán képes lett volna elvégezni egy egyetemet, de annyira fanatikus volt már kamasz korábban egy szakma iránt, hogy csak arra összpontosít, akár vállalkozást is csinált, stb... Ez nyilván más.


Szóval nem írom le egyből a diploma nélkülieket, ez nyilvánvaló. Viszont az a tapasztalatom, hogy akikkel eddig ismerkedtem, és csak érettségijük volt, már ő velük sem voltam egy ritmusban. Amikor megtudták, hogy nekem diplomám van, onnantól fogva mintha felnéztek volna rám és megfelelni próbáltak, kicsit pincsikutyává váltak a legegyszerűbb beszélgetéskor is. Pedig sosem vágtam fel a vacak kis főiskolai végzettségemmel.... De mégis ezek az ismerkedések sose lettek eredményesek. Ezért így tapasztalatból mondok inkább NEM-et a kiírt kérdésre...

37 nő


(És még annyit a munkája és a pénze engem nem befolyásol. Nekem szimpatikusabb egy csoró diplomás, mint egy gazdag szakmunkás vállalkozó, aki agyonfeketemunkázta már az életét... Nálam az döntő, hogy mennyire szimpatikus, mennyire van közös témánk, vagy mennyire érdekel, amiket csinál...)

2015. ápr. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 Kései Sirató ***** válasza:
20%
Itt sok tanulatlan lepontozza a tanultakat. A lustaság és a tanulni nem akarás a nyerő. Elég gáz.
2015. ápr. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
54%
Mindenki le van pontozva te túliskolázott!
2015. ápr. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
80%

igen

azért mert nincs papírja még lehet egy okos intelligens ember

ha van egy jó szakmája simán többet is kereshet benne mint egy diplomás egy irodában ülve

ha szereti a szakmáját és meg van vele elégedve az a legtöbb ami elvárható ....

2015. ápr. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
76%

Nem akarom en bantani a diplomasokat, mert nagy szukseg van rajuk, de mostanaban forog a neten egy video, ami azt probalja bemutatni, milyen lenne az elet a foldon a szakmunkasok nelkul. Erdemes megnezni.

Valoszinu kicsit sarkitva ugyan, de a gep sem lenne amin ezt irom.

2015. ápr. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!