Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyet értetek azzal a ténnyel,...

Egyet értetek azzal a ténnyel, hogy ha a szülők kapcsolata maximálisan kihat a gyerek párkapocsolatára?

Figyelt kérdés

Én nem...vagyis részben...pontositok...

Először is Csernus gondolatmenetére gondolok...ő úgy gondolja, hogy a szülők élete maximálisan kihat a gyerek párkapcsolatára...tehát ha az anya nem simogatta apát, nem adott puszit, nem voltak kifejezve az érzelmek akkor a gyerek párkapcsolatában sem jelennek meg ezek...Szerintem lehet hatással, de nem egyértelműen...mindig és mindenkinél...Úgy veszem észre mindent ezzel magyaráz, a szülők a szülők...

Az én szüleim sem fejezik ki az érzelmeiket nyiltan, eléggé konzervativak, se puszi se pá a gyerekeik jelenlétében.árom szülei hasonlóan... Ennek ellenére az én párkapcsolatom nyitott...tele simogatással, öleléssel, cirógatással, nyiltan megbeszélünk bármit...És másoknál is hasonló eseteket látok...ahol a szülők házassága zátonyon, a gyerekek kapcsolata meg szép és kiegyensúlyozott...

Ugyanakkor persze lehet látni családosan felhalmozódott válásokat, tökéletlen kapcsolatokat...és biztosan meghatározó a szülők viselkedése, de azért nem 1oo% osan...

Ti mit gondoltok erről?


2010. febr. 21. 22:38
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:

szerintem az nem befolyásolja, hogy a szülöknek milyen a viszonyuk egymással. Az viszont nagyban, hogy a szülö mit tanít a gyerekének. Ha sosem puszilja meg és sosem simogatja meg, a gyerek sem fogja megtanulni milyen az igazi szeretet. Az én példám: apám alkoholista, elváltak a szüleim jó korán, mégis mai napig velünk él és keseríti az életünket. Anyukám és nagymamám viszont nagyon szeretett minket és ez volt a lényeg. Apámat viszont mindkét szülö részéröl csak a ridegség és túlzott szigor vette körül, éppen ezért egyáltalán nem tudja kimutatni az érzelmeit mivel otthon sem látta senkitöl, hogy ezt másképp kellene. Neki ez volt a természetes. Ja és az anyja is iszogatott szóval az alapozás böven megvolt.

Szóval ezzel nem értek egyet, hogy a két szülö egymással szembeni viselkedése a meghatározó. A szülö-gyermek kapcsolat az igen.

2010. febr. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 A kérdező kommentje:

o5:42

1-igy van szerintem is:)

2-néha nem gond ez sem szerintem, de a mai tini generáció vadabb smárolását én sem szivesen nézném végig szó nelkül...néha társaságban meg elég izléstelen tud lenni, szerintem erre gondoltak...

3-kinek a pap, kinek a papné...nem kell kerülni át a ló túlsó oldalára szerintem ott a kulcsa a dolognak...nekem van olyan ismerősöm aki 2 percre nem szakad le a párjáról még egy baráti összejövetelkor sem...ez szerintem már eléggé faramucidás helyzet...

4-igy van

5-jaaaaaaaaaaj no...nem mondtam, hogy nem hat ki...csak azt, hogy szerintem nem okolható a szülő teljes mértékben azért mert a gyereke párkapcsolata romokban

egyébként a nevelés 99%-ban meghatározó..de ez a párkapcsolatokra nem igaz ilyen nagy százalékban...szerintem minden ember saját jellemének függvényében(persze ezt meghatározza a nevelés, ilyen értelemben közvetett módon befolyásolja), igényeinek függvényében, választ párt magának, és ha a szüleit boldogtalannak látja igyekszik elkerülni azokat a hibákat (kivétel aki nem...)

Nem mondtam, hogy nem fog hasonlítani a gyerek kapcsolata a szüleiéhez, csak azt, hogy nem mindig és nem mindig annyira...

másrészt az én dolgom, hogy mit olvasok, allergiás vagyok amikor valaki felhoz valamit amit én nem is úgy gondoltam "de olvass bármilyen pszichológiát, aztán elgondolkozhatsz az okokon"

(mint irtam azt egy előző válaszadónak irtam aki azt irta, hogy érdekli a pszichó...mindegy)

2010. febr. 22. 08:50
 33/45 A kérdező kommentje:

o5:46

tudom, hogy összetett és nem ennyire egyszerű a folyamat, de most itt, nem nagyon van lehetőség a részletezésre...értem én, hogy mire gondolsz

2010. febr. 22. 08:51
 34/45 A kérdező kommentje:

o8:45

köszönöm a válaszod, szerintem is igy van...

2010. febr. 22. 08:52
 35/45 anonim ***** válasza:

Én nem értek egyet Csernus gondolatmenetével. Nyilván a szülők, a család kihat a gyerek későbbi életére, párkapcsolatára, de a gyerek akarhat mást, akár a szüleivel ellentéteset, és ebből lehetnek a szülővel konfliktusok is, anyukámat csellel elszakították attól, akit apámnál mai napig jobban szeret, házasságuk problémáinak egy része ebből ered, anyu apám mellett nem boldog, de anno ő hajlandó volt megalkudni, és az anyaságot választotta, de én úgy érzem, ez gyerekként nekem és öcsémnek nem volt jó, hogy rengeteg stresszben, kiabálásban... stb. nőttünk fel. A fura az, hogy anyu hasonló férjet választott, mint az apja, erőszakos, csak nem fizikailag, hanem lelkileg, ő másképp tartja anyut sakkban, de a hatás ugyanaz, és velem is úgy viselkedik, mint anyu apja anyuval viselkedett anno (most már nem, mert 77 éves öregember), megfenyegette és elzavarta a páromat, az egyetlent, aki előtt meg tudtam nyílni emberileg és nőként egyaránt, aki mellett felszabadult voltam, és akivel mindent meg tudtam beszélni, aki mellett a tériszonyomat le tudtam küzdeni (nélküle azóta visszatért), de én nem vagyok hajlandó megalkudni úgy, ahogy anyu megalkudott, bár minden áron férjhez adnának bárki máshoz, nekem nem kell. Nos, én vagyok az, aki nem akarom úgy csinálni, mint a szüleim, és tudatosan törekszem arra, hogy nem is fogom. Nem alkuszom meg, ha nem ő, akkor senki. Ha nem szülhetek, akkor majd maximum örökbe fogadok egyedülálló nőként, amikor úgy fogok állni anyagilag.

Csernus szépen meggazdagszik mások hülyeségéből, csak éppen nem vesz számításba mindent. Ő azt valahogy elfelejti (vagy szándékosan el akarja feledtetni az olvasóival, pácienseivel), hogy vannak dolgok az életben, érzések, amik nem követik a logika szabályait. Nem minden működik skatulya-elven.

2010. febr. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 A kérdező kommentje:

9:2o

köszönöm szépen:)

kívánom, hogy megtaláld a boldogságot és kívánom, hogy szülessen egy nagyszerű gyereked attól akit a világon mindennél jobban szeretsz:)

egyébként egyet értek...

2010. febr. 22. 09:24
 37/45 anonim ***** válasza:
Szerintem igen kihat amit a gyerek otthon lát. én zűrös, ordibálós családból jövök, és nem tudom kezelni a pozitív hozzá állást csak nehezen.
2010. febr. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim válasza:

A szülői minta teljes mértékben kihat a gyermekeik párkapcsolatára, de nem abban az értelemben, ahogy ezt Csernus doktor állítja. Azokkal értek egyet, akik szerint mi emberek önálló, saját akaratú, gondolkodó lények vagyunk, és látott mintát a magunk értelmi szintjén elemezzük, értékeljük, és vagy követjük, vagy felülbíráljuk, és másképp csináljuk. Ez persze függ az értelmi képességektől, mert elmaradott népeknél, alacsony iskolázottságnál nagyobb arányban utánozzák a gyermekek a szülőket, mint a modern, fejlettebb társadalmakban.

Sajnos azt tapasztalom, hogy még nálunk is nagy arányban fordul elő, hogy a gyerekek a rossz mintát továbbviszik a saját párkapcsolatukba. Még akkor is, ha a párkapcsolat elején másképp viselkednek, gyakran 5-10 év múlva már ugyan úgy csinálnak mindent mint a szüleik.

Ez nem törvényszerű, de komoly elhatározás, és intelligencia kell ahhoz, hogy teljesen szakítani tudjunk a rossz mintával.

Az én szüleim nagyon rossz házasságban éltek, apám alkoholista volt, és a családban a gyerekek, tehát én is rosszul éreztem magam. Így mikor megismerkedtem a mostani párommal, elhatároztam, hogy a mi házasságunk egészen más lesz. És más lett! Most már több, mint 30 éve élünk boldog házasságban, három gyermeket neveltünk fel, és még most is mindent megbeszélünk egymással, és teljesen természetes, hogy mosolygunk egymásra, hogy megcsókoljuk egymást, vagy megöleljük egymást a családtagok előtt is, de akár idegenek előtt is. A minta adott, de, hogy ők majd hogyan élnek leendő párkapcsolatukban nem tudni. Egy biztos, kölcsönösen tisztelni fogják a másikat, mert itthon ezt látták. De kérdés, mit látott a leendő párjuk a saját családjában? Mert azt ne felejtsük el, hogy egy pár, az két félből áll!

2010. febr. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 A kérdező kommentje:

12:57

pontosan, erre gondolok én is:)

köszönöm a válaszod

2010. febr. 22. 13:32
 40/45 anonim ***** válasza:
70%
a második válasz adó vagyok, én is vissza olvastam a válaszom, és nincs benne oktatás, hiába hallgasz "pszichót", én csak a saját véleményemet írtam le, mint azt jeleztem is a végén!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2010. febr. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!