Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyet értetek azzal a ténnyel,...

Egyet értetek azzal a ténnyel, hogy ha a szülők kapcsolata maximálisan kihat a gyerek párkapocsolatára?

Figyelt kérdés

Én nem...vagyis részben...pontositok...

Először is Csernus gondolatmenetére gondolok...ő úgy gondolja, hogy a szülők élete maximálisan kihat a gyerek párkapcsolatára...tehát ha az anya nem simogatta apát, nem adott puszit, nem voltak kifejezve az érzelmek akkor a gyerek párkapcsolatában sem jelennek meg ezek...Szerintem lehet hatással, de nem egyértelműen...mindig és mindenkinél...Úgy veszem észre mindent ezzel magyaráz, a szülők a szülők...

Az én szüleim sem fejezik ki az érzelmeiket nyiltan, eléggé konzervativak, se puszi se pá a gyerekeik jelenlétében.árom szülei hasonlóan... Ennek ellenére az én párkapcsolatom nyitott...tele simogatással, öleléssel, cirógatással, nyiltan megbeszélünk bármit...És másoknál is hasonló eseteket látok...ahol a szülők házassága zátonyon, a gyerekek kapcsolata meg szép és kiegyensúlyozott...

Ugyanakkor persze lehet látni családosan felhalmozódott válásokat, tökéletlen kapcsolatokat...és biztosan meghatározó a szülők viselkedése, de azért nem 1oo% osan...

Ti mit gondoltok erről?


2010. febr. 21. 22:38
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
100%

és még annyi:

nem olyan egyszerű és direkt módon hat ki ahogyan te azt leírtad, ezek jóval összetettebb folyamatok, de amit meg példaképpen írtál, arról annyit, hogy nagyon sokszor pont az ellenkező hatást váltja ki a gyreekből pl. egy szülő konzervatív viselkedése, és a gyerek szöges ellentétként akar szabadulni mindentől ami csak egy kicsit is konzervatívnak tűnik, tehát nem ritka, amit írtál, tudod pontosan az ellentéteket hozza ki a szélőséges viselkedés, legyen az szélsőségesen konzervatív vagy szélsőségesen liberális (bár ez utóbbiból sok gyerek még nem került ki sérülten)

2010. febr. 22. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
100%
én tökéletes ellentéte vagyok a szüleimnek...
2010. febr. 22. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 A kérdező kommentje:

23:58

Én tudok ajánlani egy torrentet Csernus Mesterkurzusairol...ha érdekel

2010. febr. 22. 08:19
 24/45 A kérdező kommentje:

oo:18

Nem erről van szó...és nem mondtam, hogy több tapasztalatom van mint csernusnak...

de egyáltalán nem helyeslem, hogy mindent a SZÜLŐVEL magyaráz...Csernus gondoltamenetével inditottam, de a véleményetekre voltam kiváncsi nem arra, hogy ki, mit gondol Csernusról.

Élettapasztalatom meg van egy kicsi azért tanitottam már...

Azt meg, hogy pszichót hallgatok az egyik válaszadónak irtam, mivel írta, hogy őt is érdekli a pszichológia...nem azért írtam, hogy felvágjak vele...szóval nem kell a kritika.

És nem mondtam, azt, hogy nem lehet látni erre (mármint arra, hogy a gyerek pont olyan töketlen lesz mint a szülei) példát, hanem azt mondtam, hogy ellenpéldát is még többet lehet kapni...csak nyitott szemmel kell járni...

2010. febr. 22. 08:24
 25/45 A kérdező kommentje:

oo:25

köszönöm a válaszod, erre gondoltam:) az ilyen tapasztalatokra és véleményekre voltam kivancsi...

2010. febr. 22. 08:25
 26/45 A kérdező kommentje:

oo:37

igen...ezzel is egyetértek...

mostmár tudom, hiba volt Csernussal indítani, mert igy mindenki az alapján írja a válaszát(legtöbben)...

OFF:Csernussal az a baj szerintem, hogy azt hiszi magáról, hogy ő aztán mindent tud a világról és az emberekkel úgy beszél mint a kapcaronggyal...(esetenként aláírom, hogy szükséges, de előadásain általában közömbös és lenéző az emberekkel, legtöbbször azzal is aki nem érdemli meg...)

A könyveit olvastam...vannak igazságai, de azért vannak megkérdőjelezhető dolgai...(mondjuk mindenkinek nem kell egyetértenie)

2010. febr. 22. 08:30
 27/45 A kérdező kommentje:

oo:42

Azért annyira nagyon nem vagyok fiatal...

elsősorban fiatal párokra gondolok, és NEM csak...elsősorban magunkból indultam ki, természetesen, mert arról tudok többet...de a körülöttem elők kapcsolata alapján is beszélek...

Természetesen visszük magunkkal azt amit otthonról kapunk, egész életen át...de van akinél ez átalakul...és a szülői példát (első sorban a rossz szülői példát) nem viszi tovább...szerintem:)

2010. febr. 22. 08:33
 28/45 anonim ***** válasza:

En ellentete vagyok a szuleimnek, viszont a harom batyam ugyan olyan "bunko" mint apam volt. :(

32/L

2010. febr. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 A kérdező kommentje:

o2:o8

oké oké:)

szóval...akkor még mindig nem tiszta amire gondoltam:)

a szüleim nagyon távolságtartóak egymással szemben...főleg előttünk...oké...se puszi se ölelés se se se...

de én biztos vagyok, hogy amikor majd gyerekem lesz előtte én megpuszilom a páromat, megölelem...én ezt a mintát viszem tovább...ilyen értelemben értettem...

Én tudom, hogy nem a gyerek előtt kell a szexuális életet és az intim perceket kiélni, de egy minimális dolgot, hogy "anya és apa szeretik egymást" azt fontos tudatni a gyerekkel...és nem árt ha a szex sem tabu egy családban (na de ez már OFF volt)

szóval ilyen értelemben értettem azt, hogy egyik családban nem jelent meg, a másikban meg fog jelenni...nem kizárólagos jellegű

köszi a válaszod:)

2010. febr. 22. 08:38
 30/45 A kérdező kommentje:

o2:35

CSernus Pszichiáter:P na de annak ellenére sem kell mindent elhinni neki...mert látom a környezetemben elég sok mindenkinek "átmosta" az agyát...és mindenért a szülők okolhatóak...(egyébként én hiszek abban, hogy a nevelés, a példamutatás stb a szülők részéről elengedhetetlen, és legfontosabb, de azzal nem, hogy a szülők tehetőek felelőssé ha a gyereknek a párkapcsolata nem működik) CSernus azt mondja minden ember saját sorsának kovácsa...viszont azt, hogy a szülők a felelősek, akkor ez egy picit ellentmondás...

köszi a válaszod, egyetértek:)

2010. febr. 22. 08:41
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!