Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jelenleg van olyan fiatal...

Noa-noel kérdése:

Jelenleg van olyan fiatal kismama akit elhagyott a párja már terhesség alatt?

Figyelt kérdés

18/L Szerettük volna a babát, de a barátom teljesen megbolondult én már nem bírom idegileg kivagyok, most érettségizem csütörtökön volt a ballagásom amin el is ájultam. Én már próbálkoztam mindennel hogy jó legyen, boldog legyen és akarjon minket, ahogy eddig is de már kilátástalan a helyzet.

Ti hány hetesek vagytok és hány évesek? Ha van valaki fiatal és ilyen cipőben van mint én és ha gondolja én szívesen mellette állnék! Mindenkinek szüksége van egy igaz barátra és csak a bajban mutatkozik meg kire lehet számítani. Gondolok én itt ilyenre is hogy, ha már mást is elhagytak segítsünk mi lányok egymásnak együtt nevelni a piciket!



#egyedül maradt kismama
2015. máj. 4. 14:49
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon naív voltál.Most tönkretetted az egész életedet,és a babáét is.Egy diákszerelem miatt.Nagyon,de nagyon nehéz lesz neked egyszerre tanulni,babázni,munkát keresni.Mert még ha segítséged van is,nem várhatod el,hogy mások gondozzák.Arról nem beszélve,hogy oda a fiatalságod,nincs bulizás,és gyerekkel ismerkedni is nagyon nehéz.
2015. máj. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%
Igen, valakiknek most van az érettségi, valakiknek meg érettségi szünet, és unatkoznak...
2015. máj. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

Nagyon szerelmes voltam és túl naiv, próbálom mindig a legbelsőbb érzéseit nézni egy emberben a felszín mögé látni, csak sajnálni tudom hogy ennek az embernek a felszín a fontos.

Igen azt hiszem jól ment az érettségi:)

Kaptam anyák napjára tőle virágot, nem olyan rossz ő..

Mit ronthattam el? Elvárhatnám, hogy ebben a helyzetben legyen velem türelmesebb és az érzékenységemre vigyázzon kicsit jobban? Idősebb mint én, én nem érzem magam érettnek még de nagyon igyekszem.

Az apukája és az anyukája 19 évesek voltak mikor született az apukája elhagyta őket, nagymamájával nőtt fel, mindig azt mondta, hogy ő sose lenne ilyen, azt éreztette velem, hogy mintha "megakarná mutatni az apukájának" Kezdem feladni vele már a harcot a túl sok fájdalom nem tesz jót nekem, és legfontosabb, hogy a pici jól legyen.


Úgy értettem, hogy támogatni egymást lelkileg, közös programok vagy akár közösen bérelni albérletet, így a költségek csökkennek, és még se lennénk egyedül.

Családomtól én nem szeretnék semmit sem elvárni és nem akarok a "nyakukon" lenni. Egy ideig még anyával lakom, de aztán mindenképp különköltözöm. Igen tisztában vagyok, hogy nem kevés pénz, de addig próbálok minél többet félre tenni, és felesleges dolgokat nem vásárolnék, nem vagyok nagyra vágyó, megelégszem a kevéssel is. Persze ez elfogy, de mindig van megoldás mindenre!

2015. máj. 4. 16:10
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

Mégis miből óhajtod fenntartani az albérletet? Vannak helyek, ahol már a takarítónői álláshoz is minimum okj-t várnak el...

Marha felelőtlen voltál, de most már ott van egy baba. A legjobb, amit tehetsz, hogy ha egyetemre nem is, de legalább egy okj-ra most nyáron jelentkezz be...

2015. máj. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

és miből akarsz majd élni?

családiból?

gondolom 0 msp-t dolgoztál, így juttatásokat és ezek függvényében kapsz.

am majd ki fog felvenni 20évesen egy 2évessel érettségivel 0 tapasztalattal????

vetesd el, amíg tudod!

2015. máj. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
84%
Ha jot akarsz annak a yereknk, akkor add orokbe! Vannak csaladok, amik felnott, anyagi biztonsagban elo emberekbol alnak, nem pedig szakma- es munkanelkuli hulyegyerekekbol. Ok majd normalis korulmenyek kozott felnevelik azt a gyereket es ertelmes embert csinalnak belole.
2015. máj. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
81%
Miért nem veteted el? Biztos akarod te ezt? Egyáltalán igaz eza kérdés?
2015. máj. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:

tanácsokat kértem? NEM, de azért köszönöm.


Nem lenne szívem másnak adni, több száz gyermek vár nevelő szülőkre, pont tegnap volt a híradóban! Tudom, hogy még én is gyermek vagyok, de ideje felnőni! Dolgozgattam diákmunka, de az kb semmit nem ér az anyaságihoz, igazából én nem is arra várok. Nem a pénz nekem a legnagyobb probléma ami nem lenne, hanem egy társ!

2015. máj. 4. 18:36
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

nem a pénz a legnagyobb probléma?

dokit miből akarsz fizetni?

majd a gyereknek étel/ruha/gyógyszer/orvos/stb?

diákmunka - kérlek!

2015. máj. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
37%
Hát ez a lány kap itt hideget-meleget. Én is 18 évesen szültem, 17 évesen lettem terhes, igaz, nem volt tervezett baba, apja soha nem támogatott sem anyagilag-se sehogyan. A sulit levelezőn fejeztem be. 1 évig tudtam otthon maradni a babával, utána nagyon-nagyon nehéz néhány év következett. Akkor még azért jobb volt a gazdasági helyzet, ilyen "vidd ki-öblítsd ki"melót mindig lehetett találni.12 óráztam egy gyárban 3 nap meló, 3 nap szabad, a szabad 3 napomból pedig 1-2 árufeltöltéssel töltöttem egy kissebb boltban, mellette pedig levelezőn OKJ, így azért lehetett győzni anyagilag...nagyon nagy mázlim volt, hogy anyukám és nagymamám is fiatalosak és nagyon baba centrikusak voltak, szabadidejükben szívesen vállalták a lányomat, nélkülük nem ment volna már csak a két munka miatt sem. 4 éves volt a kicsi mikor sikerült ismerős által megcsípni egy irodai melót, aminek normális munkaideje volt és kerestem vele annyit, amit addig a két nem épp könnyú munkával és kb fele annyi órát kellett dolgoznom azért a pénzért. Onnantól jobbra fordultak a dolgok. Ma már stabil , jól fizető állásom van, saját lakásom, igaz jó pár év hitellel, de mégsem másnak fizetek az albiért mint régen és ami a legfontosabb, van egy 10 éves nagy lányom, aki a mindenem és nem adnám semmiért. Szóval lesznek nagyon nehéz hónapok, évek (kívánom, hogy ne legyenek), de nem lehetetlen behozni magad, csak ne add fel, légy kitartó, jó egészséget Nektek!
2015. máj. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!