Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túlreagálom, vagy jogosan...

Túlreagálom, vagy jogosan esik rosszul?

Figyelt kérdés

Egy hete szültem. Programozott császárral, kora délután lett meg a baba.


A férjem ott volt velem a kórházban, a műtőbe nem jöhetett be. Mikor kivették a babát, pár percre odaadták neki, azután elvitték két órára megfigyelni, engem pedig befektettek az őrzőbe, ahová ugye nem lehet bejönni látogatni.


Viszont ami nagyon rosszul esett, hogy aznap délután négytől a férjemnek közös programja volt a hétéves gyerekével, aki az előző házasságából született. Ilyenkor mindig úszni mennek, és most is így történt.


Szóval délután be sem jött a babához. Igaz, hogy engem nem lehetett látogatni, de a babát megnézhette volna, sőt oda is adták volna neki kb egy fél órára. Sőt, a gyereket is behozhatta volna, ő is megnézhette volna a tesóját.


De nem, ők úszni mentek, mintha a kisebbik gyereke születésének napja is csak egy sima hétköznap lett volna.


És nekem ez igencsak rosszul esik azóta is. Nem említettem ezt a férjemnek, de ez az egész nekem úgy jön le, hogy a baba nem fontos, vagy legalábbis az elsőszülött gyereke fontosabb.


Ti mit gondoltok erről? Szerintetek rendben van ez így, vagy ti is elvártátok volna, hogy délután ugorjon (ugorjanak) be a babához egy kicsit?



2015. máj. 4. 15:32
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

Nem is értem a "bezzeg ha a saját nagyobb gyerekedről lenne szó" kezdetű szöveget.

Ha nekem lenne egy nagyobb gyerekem, akkor tök nyilvánvaló, hogy sokkal inkább szeretné az anyukáját és a tesóját meglátogatni, mint uszodába menni. És ő saját maga kérné a férjemet, hogy hadd nézze meg a tesóját, és kivételesen hagyják ki az úszást.

2015. máj. 4. 16:48
 22/34 anonim ***** válasza:
41%
csak szerintem felhaborito ,hogy manapasag az uj feleseg egyenesen elvarja ,hogy egy ferfi ugy ahogy van sz.rja le az elozo csaladjat ,ha o kepbe kerul?az meg kulon szep ,ha esetleg o szedte szet a csaladot.neked hogy esett volna ha az a ferjed mindent programot kihagy a koyos gyereketekkel ,hogy egesz nap a korhazban logjon?egyesek mit kepzelnek magukrol ...inkabb huzd meg magad ,tudtad hogy van mar csaladja ,ne vard el hogy szulsz egy gyereket es te leszel a vilag kozepe.a masik meg hogy csak valamibe bele akarsz koti.
2015. máj. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:

#22,


hol írtam, hogy le kellett volna mondania a közös programot a gyerekével? Azt írtam, úszás helyett lehetett volna más program kivételesen, miután megnézték a babát, aki a nagyobb gyerek testvére.


És ha már itt tartunk, neked hogy esne, ha a férjed sz.arna az újszülött babád fejére épp a születése napján?


És szerinted a nagyobb gyerek mit tanult ebből a szituból? Mert szerintem azt, hogy a baba születése nem nagy esemény, nem fontos, nem érdekes. Így aztán biztos rohadt jó testvérek lesznek.

2015. máj. 4. 17:08
 24/34 A kérdező kommentje:

"inkabb huzd meg magad ,tudtad hogy van mar csaladja"


Igen, van már családja. Az elsőszülött gyereke, a közös babánk és én. Mi hárman vagyunk a családja, ahol egyik gyerek se lehetne fontosabb a másiknál. És az első gyereke anjya rohadtul nem tartozik ebbe a körbe, mert gondolom a "tudtad hogy van már családja" kitétel az exnejére is vonatkozik szerinted. Hát nem, rohadtul nem.

2015. máj. 4. 17:11
 25/34 anonim ***** válasza:
68%

Kedves kerdezo, a multkori kerdsednel is a nagytobbseg az apukanak adott igazat, de nem tudod elfogadni. Itt is ugyan ez van. Egyszeruen nem vagy kepes elfogadni, hogy ebben nem neked van igazad...

Szerencsetlen ferjed megutotte veled a fonyeremenyt, az mar biztos!

Mit szeretnel hallani? Mi az a valasz, ami szamodra kielegito? Fogalmazd meg legyszives, en pedig szivesen bemasolom ide neked kommentbe, hogy megnyugodjon vegre a lelked!

2015. máj. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
59%

"tök nyilvánvaló, hogy sokkal inkább szeretné az anyukáját és a tesóját meglátogatni, mint uszodába menni."


De te nem vagy az anyja, a gyereked is csak a féltestvére. Tényleg csak hisztizel, nem vagy hajlandó felfogni, hogy nincs igazad. De akkor ne itt próbálkozz velünk, hanem a férjeddel otthon!

2015. máj. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem felesleges dolgokon problémázol. Aznap már látta, fogta a babát. Miért kellett volna még délután is pár perc miatt odamenni? Főleg ha hozzád úgyse mehet be. Ha nem ment volna a másik gyerekkel úszni, hanem otthon ült volna, az gondolom nem lenne baj. Ha ilyen felfogásra neveled a közös gyereket, akkor állandó féltékenység lesz a testvérek közt. Nem hiszem, hogy az miatt le kellett volna mondani az úszást, hogy egy kicsit beugorjon a babához, aki még fel se fogja azt ami körülötte zajlik. Viszont a másik gyerek meg csak azt látta volna, hogy a baba miatt ő már csak második a sorban. Az a normális, ha mindkét gyereke ugyanannyira fontos neki. Inkább tegyél rendet a fejedben, és gondolj arra mi a jobb hosszú távon. És ne sértődj meg minden apróságon.
2015. máj. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
10%
Kérdező,ne törődj a válaszadókkal,új feleség ellenesek :) Neked van igazad,ti vagytok a fontosabbak,nem az első gyereke meg az úszás.Nyugodtan ezt meg is mondhatod a férjednek.
2015. máj. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
72%
Figyelj, tényleg csak magadnak gyártasz problémát. ott volt, Te is írtad, megfogta a picit. Veled amúgy sem találkozhatott volna, most fél óráig tartsa a kezébe a babát a kórházba? Lehet a nagyobbikat oda se engedték volna. De nem írtál a többi napról. Utána már be se ment hozzátok a kórházba? Hidd el, én megértelek, gondolom a hormonok is közre játszanak, de ne sárkányosodj. :) És közel sem biztos, hogy egy 7 éves gyerek, még ha sajátod is, teljes eksztázisba esett volna a kistesótól és rohant volna a kórházba.
2015. máj. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
0%
Ja es akkor boritekolhato, hogy O gyerekuk es csonka csaladban fog felnoni...inkabb maradj csendben, jobban all.
2015. máj. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!