Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért tartja sok nő normálisna...

Miért tartja sok nő normálisnak azt ha a férje naponta megiszik pár pohárral?

Figyelt kérdés
Ezeknek a nőknek már a családjukban is ittak a férfiak? A szüleim nagyon ritkán, havonta egyszer ittak meg egy pohár sört (pl. pizzához) Férjezett vagyok már. A férjem is néha (hetente, kéthetente) egy-egy pohár bort iszik meg, de a napi rendszerességgel elfogyasztott alkohol miért elfogadható sokak számára?
2010. febr. 24. 08:45
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
81%

Azért, mert napi 1-2 deci bortól még senki nem lett alkoholista. 1 pohár sörtől sem.


De én sem támogatnám, ha valaki a környezemben naponta többször inna, többfélét.

2010. febr. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
82%

Ezt én sem tudom!!!

Mivel mi nagyon ritkán fogyasztunk alkoholt.

2010. febr. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%

ez minden csak nem normális

én végignéztem,nézem még mindig ahoy nagyapám napi pohárkájából alkoholizmus lett,átéltem ahogy anyámék 2 évig pereskedtek miattam,mert az alkoholista himnemű aki megcsinált láthatási jogot akart,pedig a bortól pálinkától a házszámot se találta meg...


nem lettem antialkoholista,társaságban megiszok 1-1 akármit,párom is,de itthon az elmult 3 évben megszámolható hogy hány sör fogyott el,az is inkább nyáron nagy melegben...

sose kellene olyan pasi,aki napi szinten megissza a pohárkáját,abból idővel ugyis alkoholista lesz...meg szagolja akinek gusztusa van hozzá...

22/L

2010. febr. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem attól, hogy valaki megiszik egy-két dl bort még nem alkoholista.
2010. febr. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem tartják veszélyesnek.


Röhögni fogsz, de úgy jártam egy sráccal, hogy hónapokig nem tűnt fel hogy alkoholista. Mondjuk ez még nagyon fiatal koromban volt, és nekem apám alkesz, szóval nem volt furcsa, hogy a srác naponta borozik, rövidezik stb.


A mostani (végleges) párom szinte sosem iszik, vagy évente max 2-szer, meg nyáron egy-egy pohár sör. És ez nekem fontos szempont volt a választásnál.


Ja, és lehet valaki alkesz napi egy pohár valamitől is!

2010. febr. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen,de én meg átétem,hogy napi egy-két pohárkából hogy lesz egy olyan állat ki képes molesztálni a saját gyerekét,verni az anyját,terrorizálni mindenkit.Nálam,mellettem egy férfi!! sem ihat és kész.Ha elfogadja ok,ha nem akkor mehet.A volt férjem nem igazán tolerálta eme viselkedésem.Kislányunk van így a belső démonjaim előjöttek,ha ivott nem érdekelt,hogy mennyit!! Nem engedtem be a házba.Aztán elváltunk más miatt,de nem teszek kivételt.Nekem egy sör sem fér bele.
2010. febr. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
77%
napi egy pohár (2 dl) vörösbor kifejezetten egészséges. szerintem nem kéne keverni a kulturált alkoholfogyasztást az alkoholizmussal. az én apám szívbeteg, egyáltalán nem ihat, én és a férjem viszont meló után MINDEN NAP megiszunk 1-1 pohár bort a vacsorához. a férjem hobbiszinten borászkodik, egész jó bora van (szerintem is, pedig én kritikus vagyok ám :)) most akkor mi is alkoholisták vagyunk? ne fárassz már...
2010. febr. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Egyetértek veletek! A rendszeresség mindig több és több piához vezet. Mégis sokan elnézik mondván, szegény férfinak jár ennyi a sok munka után.Minket nőket minek tartanának ha innánk miután a gyerekeket hazahoztuk a suliból?
2010. febr. 24. 09:06
 9/35 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék. A jó bort én is szeretem. Itt nem arról van szó aki vacsora mellé iszik néha vörösbort.
2010. febr. 24. 09:08
 10/35 anonim ***** válasza:
Alkesz rossz,felelőtlen anyának.Mert hiába melózunk mi is,de az már nem számít.
2010. febr. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!