Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért tartja sok nő normálisna...

Miért tartja sok nő normálisnak azt ha a férje naponta megiszik pár pohárral?

Figyelt kérdés
Ezeknek a nőknek már a családjukban is ittak a férfiak? A szüleim nagyon ritkán, havonta egyszer ittak meg egy pohár sört (pl. pizzához) Férjezett vagyok már. A férjem is néha (hetente, kéthetente) egy-egy pohár bort iszik meg, de a napi rendszerességgel elfogyasztott alkohol miért elfogadható sokak számára?
2010. febr. 24. 08:45
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
A kérdésben arra szerettem volna kitérni, aki leül és Minden áldott nap iszik. Mindegy hogy egyet, vagy kettőt. Szimbolikus értelemben véve írtam a "napi egyet". Mondhatnám napi egy ivásnak is, amit kíván. Több nő is sérelmezte hogy miért baj az, ha az ő férje iszik naponta. Megjár neki. Ezt nem értettem és nem értem. Miért természetes ez? Mert ezt látta korábban otthon is?
2010. febr. 24. 09:31
 22/35 anonim ***** válasza:
100%
Akkor így kellett volna feltenni a kérdést, mert nem jelenti mindenkinek ugyanazt a napi 1, nekem pl. azt jelenti, hogy vacsorára napi 1 pohár bármi (öcsém időnként csinál alkoholos koktélokat, és azzal kínál meg, hogy kóstoljam meg, milyen), másnak meg az, amit te írsz. Nem fogalmaztál pontosan, ez nem a mi hibánk, nem vagyunk gondolatolvasók. Természetesen napi 1-szer nagy mennyiség az sok, de napi 1 pohár bármi, mint ahogy többen értettük, nem sok, bár én ritkán iszom, de 1 pohár csak 1 pohár, ha nem fajul el, ez utóbbival nincs baj.
2010. febr. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%
Látod, a moderátorok már módosították is, legközelebb ne csinálj nekik plusz munkát. :-)
2010. febr. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%
Hello. Az én környezetemben nincs ilyen nő. A kérdésre válaszolva: szerintem ez szociális alapon működik. A pasi is azért iszik, mert a barátai is isznak és a nő is azért tűri, mert a barátnői is tűrik. Ilyen módon te is veszélyeztetett vagy. Ugyanaz, mint a ciginél meg a kosaraskártyáknál. Ezen nem kell felháborodni, hanem csak járd a saját utadat. Minél több nem-ivó lesz, annál kevésbé fog normálisnak számítani a napi pár pohár pia.
2010. febr. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
16%

09.27

A kérdésben pár pohár szerepelt, nem egy pohár. Olvasd el jobban.

Szerintem az alkoholista, aki napi rendszerességgel iszik, teljes mindegy, hogy mit, menyit, és mit csinál utána. A függőség a rendszerességet jelenti. Ha minden nap meg KELL innia, akkor alkesz. Valaki itt írta, hogy minden nap isznak bort. Lehet, hogy kulturált, lehet, hogy egészséges, de akkor is alkoholizmus.

2010. febr. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%
09:46 - Én elolvastam jól, csak te nem voltál itt, amikor még csak 1 pohár szerepelt a kérdésben, jó reggelt! :-) A moderátorok módosították a kérdést a kérdező kommentjei alapján.
2010. febr. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok megint. Na, a pár pohár szerintem sem tolerálható semmiképp. De a napi 1 pohár bor még rendszeresen is belefér, továbbra is állítom, hogy ettől még senki nem lesz alkoholista. Nem azért kell inni, hogy hasson, és ha valaki nem ezért issza, akkor nem kell belőle egyre több és több (ami valóban alkoholizmushoz vezetne). A mérték a lényeg.
2010. febr. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%
A szakértők szerint a sörivás az egészségre kifejezetten jó hatással van. Számos hasznos anyagot tartalmaz, és bebizonyosodott az a feltevés is, miszerint körülbelül 30 gramm alkohol elfogyasztása naponta egészségmegőrző hatású. És mennyi is pontosan a 30 gramm? Pont egy üveg sörnek felel meg ez a mennyiség. Jót tesz a stressz kezelésére is, hiszen az alkohol feszültségoldó.A közkedvelt ital ezen kívül tágítja az ereket, és ezáltal megelőzi a szívinfarktust és a sztrók kialakulását is. A sör hasznos ezen kívül a méregtelenítésben, és segíti átöblíteni a vesét is.
2010. febr. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
50%

"Szembe kell néznünk azzal a rideg ténnyel, hogy hiába ősi, hiába mitizált, hiába kulturálisan legitimált, az alkohol bor formájában is csak idegméreg."

(...)

"De az is valószínűsíthető, hogy nem az absztinens kutatók mutatják ki a moderált borfogyasztás szív- és érrendszert védő hatásait, hanem azok, akik amúgy is iszogatnak."


Az én családomban senki nem azért ivott, mert de jó ez a bor. A borszagtól egyszerűen kiver a víz, mert apám is mindig attól bűzlött.

2010. febr. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

már mindenki elmondott mindent,annyit fűznék hozzá

van ,hogy megveszek egy üveg sört vagy finomabb bort felbontom ,na majd megisszuk erre ott megy tönkre a hűtőbe.......ki kell önteni 35 pasi

2010. febr. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!