Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogyan oldanátok meg a...

Ti hogyan oldanátok meg a gyerekek elhelyezését, kit melyik szobába tennétek?

Figyelt kérdés

A férjemmel és a kétéves lányunkkal végre sikerült egy családi házat vennünk, hamarosan beköltözünk.

Eddig egy másfélszobás panelben nyomorogtunk hárman, illetve a férjemnek már van egy kisiskolás lánya, amikor ő itt van nálunk akkor négyen. Ez kéthetente péntek délutántól vasárnap estig, és az iskolai szünetek fele.


A gond az, hogy az új ház is "csak" három hálószobás, plusz amerikai konyha - nappali van. És úton a kistestó, kéthónapos terhes vagyok.


Még be sem költöztünk, de máris vita van a férjemmel köztünk azon, hogy melyik gyereknek legyen külön szobája és melyik kettőnek ne. (Az nem opció, hogy a három gyereké a három háló és mi a nappaliban alszunk a kanapén, négy éve ez megy, elegünk van már belőle.)


Én arra gondoltam, hogy lenne nekünk egy hálószobánk. Ezen kívül egy babaszoba kisággyal, pelenkázóval meg mindennel, benne még egy plusz heverővel. A harmadik szobában pedig galériaágy leesésgátlóval, alatta íróasztal, stb.

A babát tenném természetesen a babaszobába, a kétéves lányunké pedig lenne a galériaágyas gyerekszoba. Szigorúan azzal a feltétellel, hogy amikor a férjem lánya nálunk van, akkor a kicsi a babaszobában alszik a heverőn.

Így a nagylánynak is lenne saját tere, de a két közös gyerekünknek is lenne az idő nagyobb részében saját szobája, amikor a féltestvérük nincs itt.


De a férjem erről a megoldásról hallani sem akar, ő azt mondja, hogy a lányának mindenképp legyen saját szobája, amit senki sem használ amikor ő nincs itt, mert az anyjánál ezt szokta meg, és sértve érezné magát, ha a lányunk ott aludna az ő szobájában akkor, amikor ő az anyjánál van. Meg egyébként is, "neveljem úgy a közös gyerekeinket, hogy jól ellegyenek egy szobában is", és "a lányát megviselte a válás, így legalább egy saját szoba jár neki".


Sajnos olyan a ház elrendezése, hogy nem tudunk még egy plusz szobát kialakítani, garázs sincs, ami szobává alakítható lenne, és hozzáépíteni sem lehet, az önkormányzat nem engedélyezi. Így csak az a megoldás marad, hogy a három gyerek közül kettőnek osztoznia kell valamilyen formában egy szobán.


Szerintetek melyikünknek van igaza, a férjemnek vagy nekem? Ti hogy csinálnátok?



2015. máj. 19. 14:27
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/74 anonim ***** válasza:
49%

Mennyivel egyszerűbb lett volna erre a házvásárlás előtt gondolni-de ez nektek nem segít.

Azt nem tartom jó ötletnek, hogy a férjed így akar kompenzálni a válásért. Amúgy meg majd 2 hétig kihasználatlan lenne a nagylány szobája.

A falakkal nem lehet variálni valahogy? Kiverni, átalakítani? A kicsi nem lehetne veletek?

2015. máj. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/74 anonim ***** válasza:
61%
Ha az egyik közös gyereketeknek nem lehet külön szobája mért pont neki járjon külön ?! Ez van majd megszokja , eddig kisebb helyen is el voltatok . A legrosszabb megoldás egy kisbavával aludni
2015. máj. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/74 anonim ***** válasza:
84%

Nekem úgy hangzik a férjed hozzáállása, mintha kissé előrébb helyezné az első gyerekét, ami nem igazságos több szempontból is. Egyrészt 3 gyereke van, legyenek egyenlők. Másrészt, ő csak átmenetileg van ott nálatok, mért kéne neki egy szobát fenntartani, amit csak ő használ.

Ha külön szobát akar az elsőnek, mért nem akar külön szobát a másik kettőnek? Az mennyivel igazságosabb, hogy ő kapja a különszobát. Hogy fogja érezni magát a másik két gyerek pár év múlva, mikor már kicsit többet felfognak a világból, hogy ők nyomorognak egy szobában, mert a nagyságos féltesójuknak pár éjszakára kell havonta szoba....hát én marhára megútálnám a féltesóm.

Ha mindháromnak elég helyet akar biztosítani, mért nem gondolkodott hamarabb, mért nem vett nagyobb házat?

Én amondó vagyok, hogy legyen csak külön szobája a két közös gyereknek és mikor jön hozzátok a nagy, akkor aludjon az egyik gyerekkel a nagy és ne tegyétek ki egyik gyereket se a saját szobájából, mert a féltesó jön. Én is marhára utálnám, hogy kiraknak a szobámból, mert jön a féltesóm pár napra. Azonkívűl meg mégis hogy? A középsőnek ott van az összes cucca, most állandóan cuccoljon át a kicsihez? Úgy meg utálják a féltesót, mint annak a rendje. Legyen egy vendégágy az egyik szobában és azon aludjon a féltesó.

Ha a férjed azt akarja, hogy a két közös gyerek szokja meg egymást, akkor azt is akarja, hogy a féltesóval szokják meg egymást.

Én kikérném magamnak, hogy az első gyerekét a férjem előtérbe helyezze...micsoda dolog ez. Legyen a család része a féltesó, de ne borítsa fel a két másik mindennapjait.

Ha ez nem oké, vegyetek nagyobb házat.

2015. máj. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/74 anonim ***** válasza:
51%

Nem biztos, hogy tervben volt még egy gyerek házvásárlás előtt, és az sem biztos, hogy volt keretük nagyobb házra, lehet ezt is jutányosan szerezték meg, csak a vádaskodások elkerülése végett, azért mert valaki családi házba költözik még lehet nem milliárdos.


Akinek elege van a panelnyomorgásból annak már egy háromszobás, nappalis családi ház is maga a mennyország.


Bizonyára vettek volna nagyobb házat is ahol 34 szoba van ha telik rá.

2015. máj. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/74 anonim ***** válasza:
91%
Az sem jó szerintem, hogy mikor a nagylány nálatok van, a kisebb átmegy a tesóhoz. Az olyan, mintha kitúrnák arra az időre a helyéről. A nagy meg csak valakinek a helyére menne, kicsit elrakunk valahová-téged érzete van.
2015. máj. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/74 anonim ***** válasza:
77%

Anyaként nonszensznek tartom azt, hogy az elvált szülők gyermekének legyen a ti háztartásotokban ilyen feltételekkel külön szobája!

Van neki otthon, az édesanyjával közös háztartásban, ahol az év 365 napjából 300-at ott tölt.

Számoljatok egy kicsit! Minden második hétvége az 26 hétvége (*2éjszaka), meg 2 hét nyári szünet meg néhány nap karácsonykor, húsvétkor stb. ez éves szinten 60-70 nap!! Az év alig 20%-a!!!!

A KÖZÖS gyermekeitek meg MINDEN NAP (agy az év több, mint 95%-ában) ott vannak nálatok.


Ez nonszensz.

Amennyiben a férjed nem tud műszaki vagy anyagi megoldást találni a 3 gyermeknek a 3 külön szobára, úgy nem várhatja el jogosan, hogy a veletek élő gyermekek az év kb. 300 napján igazodjanak a féltestvérükhöz, illetve azért, hogy ő 60-70 napig egyedül lehessen.


Mondom mindezt úgy, hogy elvált szülő vagyok, eszem ágában nem lenne elvárni a külön szobát a volt férjeméknél- egyébként a láthatás praktikusan közösen töltött időből, programokból, családi eseményekből áll- miért nem megoldás az, hogy az előző házasságból való kislány a jelenlegi közös gyerkenél kap pl. egy kihúzható kanapét vagy egy emeletes ágy alsó/felső szintjét és kész?


Lehetséges, hogy az első házasságból való gyermeket megviselte a válás (ennek megoldása, valamint a kialakult helyzet is a FÉRJED és a volt feleség felelőssége, nem a közös gyerekeiteké!), de miben segít feldolgozni az élethelyzetet az, ha van egy év 80%-ában kihasznált szobája?

A férjed tegyen érte- akár különvagyonából is- hogy a közös gyerekeknek ne kelljen LÉNYEGESEN NAGYOBB áldozatot hozni az elsőért- ha nem megy, akkor meg észérvekkel fogadja azt el, hogy ne álljon már egy szoba üresen 300 napig, mert 60-70 napot használja valaki ALVÁSRA (nem tanulásra stb.)

2015. máj. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/74 anonim ***** válasza:
59%

szerintem is neked van igazad. a férjed gyereke két hetente alszik ott 2 éjszakát. míg a közös gyerekeitek valószínű 20 évet alszanak ott majd minden nap..

én azt találnám ki, hogy most a férjetek gyereke kapja meg a 3. szobát. de amikor már olyan korú lesz a még meg nem született gyereked, hogy mehet külön szobába, akkor a két közös lányotoknak legyen 1-1 szobája . és amelyik nagyobb abba még egy ágyat berakni és ott lenne a férjed gyereke azon a két napon két hetente.

mivel abban a kis pincében is aludt a férjed gyereke, ezért feltételezem hogy nem annyira válogatós. ráadásul még egy jó darabig úgyis maradna neki egy üres szoba

2015. máj. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/74 Andizsuzsi ***** válasza:
36%
Mindkettőtöknek igaza van a maga szempontjából, épp ezért nektek kell egymással dűlőre jutnotok.
2015. máj. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/74 A kérdező kommentje:
Azért ezt a házatvettük meg, mert jóval az értéke alatt árulták. Pont annyiba került, mint a meglévő panelunk plusz a megtakarításunk 4/5öd része. 15 millióért vettük, és simán ér olyan 24-25öt. A büdös életben nem spóroltunk volna össze ennyit, hitelt meg nem akartunk felvenni. Kihagyhatatlan lehetőség volt. Átalakítani nem igazán lehet, egyébként mindhárom szoba 14 nm. A leválasztás sem fog működni, mert úgy vagy ablak nem lesz az egyikben, vagy külön bejárata nem lesz.
2015. máj. 19. 14:45
 20/74 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem nagyon nagy "luxus" egy olyan valakinek fenntartani egy szobát, aki nem él veletek, csak kéthetente tölt ott két éjszakát.

A saját idősebb gyereketekkel állati kiszúrás lenne, hogy "adja át" a szobáját a féltestvérének (amibe a saját holmijai vannak) és költözzön be a kicsihez, akitől még valószínűleg évekig nem is fog tudni rendesen aludni + hurcolkodjon mindig ide-oda. Ezt semmiképp sem tenném.

Másik megoldás, hogy kezdetben ti osztozzatok a kicsivel egy hálón (legalább 2 évig meg lehetne csinálni, közben meg még lesz lehetőségetek átgondolni a dolgot, meg meglátjátok, hogy rendezkedtek) - vagy nektek marad a nappali. Vagy a férjed lányának marad a nappali, de ebbe a leírásod alapján úgysem megy bele.

Az én szüleim is elváltak, én anno ha apámnál voltam, én aludtam apám szobájában, apám pedig a nappaliban - azért volt így logikus, mert ő sokkal hamarabb felkelt és kezdett jönni-menni, mint én (ez nálatok is lehet opció, mondjuk apámnak nem volt új családja, akiknek még pluszban alkalmazkodniuk kellett volna hozzám).

2015. máj. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!