Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogyan oldanátok meg a...

Ti hogyan oldanátok meg a gyerekek elhelyezését, kit melyik szobába tennétek?

Figyelt kérdés

A férjemmel és a kétéves lányunkkal végre sikerült egy családi házat vennünk, hamarosan beköltözünk.

Eddig egy másfélszobás panelben nyomorogtunk hárman, illetve a férjemnek már van egy kisiskolás lánya, amikor ő itt van nálunk akkor négyen. Ez kéthetente péntek délutántól vasárnap estig, és az iskolai szünetek fele.


A gond az, hogy az új ház is "csak" három hálószobás, plusz amerikai konyha - nappali van. És úton a kistestó, kéthónapos terhes vagyok.


Még be sem költöztünk, de máris vita van a férjemmel köztünk azon, hogy melyik gyereknek legyen külön szobája és melyik kettőnek ne. (Az nem opció, hogy a három gyereké a három háló és mi a nappaliban alszunk a kanapén, négy éve ez megy, elegünk van már belőle.)


Én arra gondoltam, hogy lenne nekünk egy hálószobánk. Ezen kívül egy babaszoba kisággyal, pelenkázóval meg mindennel, benne még egy plusz heverővel. A harmadik szobában pedig galériaágy leesésgátlóval, alatta íróasztal, stb.

A babát tenném természetesen a babaszobába, a kétéves lányunké pedig lenne a galériaágyas gyerekszoba. Szigorúan azzal a feltétellel, hogy amikor a férjem lánya nálunk van, akkor a kicsi a babaszobában alszik a heverőn.

Így a nagylánynak is lenne saját tere, de a két közös gyerekünknek is lenne az idő nagyobb részében saját szobája, amikor a féltestvérük nincs itt.


De a férjem erről a megoldásról hallani sem akar, ő azt mondja, hogy a lányának mindenképp legyen saját szobája, amit senki sem használ amikor ő nincs itt, mert az anyjánál ezt szokta meg, és sértve érezné magát, ha a lányunk ott aludna az ő szobájában akkor, amikor ő az anyjánál van. Meg egyébként is, "neveljem úgy a közös gyerekeinket, hogy jól ellegyenek egy szobában is", és "a lányát megviselte a válás, így legalább egy saját szoba jár neki".


Sajnos olyan a ház elrendezése, hogy nem tudunk még egy plusz szobát kialakítani, garázs sincs, ami szobává alakítható lenne, és hozzáépíteni sem lehet, az önkormányzat nem engedélyezi. Így csak az a megoldás marad, hogy a három gyerek közül kettőnek osztoznia kell valamilyen formában egy szobán.


Szerintetek melyikünknek van igaza, a férjemnek vagy nekem? Ti hogy csinálnátok?



2015. máj. 19. 14:27
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/74 anonim ***** válasza:
58%
Aludjon a nagylány a nappaliban a kanapén.
2015. máj. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/74 anonim ***** válasza:
79%
Hát én lehet, hogy megmondanám férjikének, hogy ha az előző családja ennyivel fontosabb számára nálnuk, hogy még a saját házunkban is hozzájuk kell alkalmazkodnunk ("az anyjánál így szokta meg" stb.), akkor lehet hozzájuk visszamenni, viszont akkor igenis legyenek kötelesek fenntartani két külön szobát a gyerekeinknek a láthatásokra...
2015. máj. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/74 anonim ***** válasza:
83%

És ha ti adnátok át a szobátokat a nagylánynak azokon a hétvégéken? Tudom, azt írtad, hogy soha többé egy napot sem alszotok kanapén, de minden második hétvége talán egy vállalható kompromisszum. És akkor azokon a hétvégéken mindhárom gyerek külön helyen alhat.

Nekem az nem tetszik a te ötletedben, hogy a nagyobbik gyereket minden második hétvégén elküldenétek a szobájából. Szerintem ez nagyon nem lenne jó hatással rá. A férjed javaslata viszont egész egyszerűen igazságtalan. Nekem nagyon szimpatikus volt az az ötlet is, ami az egyik válaszolótól érkezett, hogy az egyik szoba közös háló, a másik pedig közös játszó/tanuló legyen mindhármójuknak.

De az is lehet, hogy az első évben veletek alszik a születendő kicsi, és addig meg kifundáljátok, hogy toldjatok még egy szobát a házhoz.

2015. máj. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/74 anonim ***** válasza:
66%

Nem olvasotam végig a sok választ, de mi a probléma? Lesz 2 közös gyerek, nekik jut 1-1 szoba. Aki kéthetente pár napot van ott, annak minek saját?????

ALudjunk valamelyik lánnyal, vagy a nappaliban.

2015. máj. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/74 anonim ***** válasza:
71%
A férjed lányának nem kell kulon szoba. Amúgy sem nálatok tartaná a holmiját, hanem ott ahol a legtobb idot tolti. Ráadásul így a 2 másik gyerek csak megharagudna a harmadikra (jogosan). Mert ez alapján a kislánynak lenne az anyjáéknál is egy kulon szoba, meg nálatok is (tehát két teljes szoba) a másik kettonek meg egy fél.
2015. máj. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/74 anonim ***** válasza:
34%

Személyes vélemény tömören: hogy válna meddővé az összes ilyen ember, aki halomra szüli a gyerekeket, és 4-en jutnak 1,5 szobára meg hasonlók. Istenem de felidegesít ez a szülői felelőtlenség, agyatlan hozzáállás, hogy elljük a pulyákat, aztán majd ellesznek valahol, ki nem szarja le hol...


Mindegy.


A férjednek annyiban igaza van, hogy nem szép dolog, hogy a lány 7 napból 3-at, azaz majdnem a hét felét nálatok tölti, de ő rá nem gondoltok, illetve a szünetek felét is. Plusz gyakorlatilag a másik gyereket is "büntetitek" ezzel, akit megfosztotok a saját privát szférájáról erre az időre.


A legigazságosabb az lenne, ha nem lenne hálószobátok, hanem ti aludnátok a nagyszobában. Pl. egy galériaágy kialakítása megoldható talán, nem?


Persze tudom, nehéz a saját önzésetekből feladni a drága gyerekeitek érdekében ugye? :)

2015. máj. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/74 anonim ***** válasza:
42%

"Személyes vélemény tömören: hogy válna meddővé az összes ilyen ember, aki halomra szüli a gyerekeket, és 4-en jutnak 1,5 szobára meg hasonlók. Istenem de felidegesít ez a szülői felelőtlenség, agyatlan hozzáállás, hogy elljük a pulyákat, aztán majd ellesznek valahol, ki nem szarja le hol... "


Tényleg, minek is kellett nekünk egy Illyés Gyula, egy Petőfi Sándor, egy József Attila - egyikük sem született külön szobába, baldachinos, selyempárnás bölcsőbe...


"Persze tudom, nehéz a saját önzésetekből feladni a drága gyerekeitek érdekében ugye? :)"


Neked hány gyereked van, te önzetlen kiscserkész?


Én sem adnám oda a hálószobámat egy kisiskolás gyereknek. Azt még el tudom képzelni, hogy amikor már a fiújával jön, akkor aludjanak ott, addig tökéletesen el lehet tölteni egy-egy hétvégét közös szobában.

2015. máj. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/74 anonim ***** válasza:
48%

Már miért adják fel a saját kényelmüket egy gyerekért, aki havonta 4 napot tölt ott? Komolyan, egy-két embernek hihetetlen elképzelései vannak..

Kérdező, az nem megoldás, hogy a férjed lánya a nappaliban alszik? Vagy arra az időre, amíg ott van, a nagyobbik lányoddal van egy szobában? Mert a te ötletedben én hülyeségnek tartom, hogy a kétévest kéthetente költöztetnétek, tuti, hogy később nem örülne neki. A férjed ötlete meg úgy baromság, ahogy van. Nem is értem, minek vállalt gyereket veled, ha az előző családját ennyire előtérbe helyezi..

2015. máj. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/74 anonim ***** válasza:
82%

#46:


Nem 7 napból 3-at, hanem 14 napból 2-őt alszik ott.


Csak megjegyzem, én is a tesómmal 2 szobás lakásban nőttünk fel, és nem okozott traumát a fejlődésünkben.

2015. máj. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/74 anonim ***** válasza:
55%

Már nem egy válaszadó valamiért úgy hisz ebben az egy hét alatt 3 napban mint egy mítoszban, mert nincs valóságalapja:


"Ez kéthetente péntek délutántól vasárnap estig, és az iskolai szünetek fele. "


Érted? KÉT HETENTE KÉT NAP, PLUSZ A SZÜNETEK FELE...

2015. máj. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!