Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogyan oldanátok meg a...

Ti hogyan oldanátok meg a gyerekek elhelyezését, kit melyik szobába tennétek?

Figyelt kérdés

A férjemmel és a kétéves lányunkkal végre sikerült egy családi házat vennünk, hamarosan beköltözünk.

Eddig egy másfélszobás panelben nyomorogtunk hárman, illetve a férjemnek már van egy kisiskolás lánya, amikor ő itt van nálunk akkor négyen. Ez kéthetente péntek délutántól vasárnap estig, és az iskolai szünetek fele.


A gond az, hogy az új ház is "csak" három hálószobás, plusz amerikai konyha - nappali van. És úton a kistestó, kéthónapos terhes vagyok.


Még be sem költöztünk, de máris vita van a férjemmel köztünk azon, hogy melyik gyereknek legyen külön szobája és melyik kettőnek ne. (Az nem opció, hogy a három gyereké a három háló és mi a nappaliban alszunk a kanapén, négy éve ez megy, elegünk van már belőle.)


Én arra gondoltam, hogy lenne nekünk egy hálószobánk. Ezen kívül egy babaszoba kisággyal, pelenkázóval meg mindennel, benne még egy plusz heverővel. A harmadik szobában pedig galériaágy leesésgátlóval, alatta íróasztal, stb.

A babát tenném természetesen a babaszobába, a kétéves lányunké pedig lenne a galériaágyas gyerekszoba. Szigorúan azzal a feltétellel, hogy amikor a férjem lánya nálunk van, akkor a kicsi a babaszobában alszik a heverőn.

Így a nagylánynak is lenne saját tere, de a két közös gyerekünknek is lenne az idő nagyobb részében saját szobája, amikor a féltestvérük nincs itt.


De a férjem erről a megoldásról hallani sem akar, ő azt mondja, hogy a lányának mindenképp legyen saját szobája, amit senki sem használ amikor ő nincs itt, mert az anyjánál ezt szokta meg, és sértve érezné magát, ha a lányunk ott aludna az ő szobájában akkor, amikor ő az anyjánál van. Meg egyébként is, "neveljem úgy a közös gyerekeinket, hogy jól ellegyenek egy szobában is", és "a lányát megviselte a válás, így legalább egy saját szoba jár neki".


Sajnos olyan a ház elrendezése, hogy nem tudunk még egy plusz szobát kialakítani, garázs sincs, ami szobává alakítható lenne, és hozzáépíteni sem lehet, az önkormányzat nem engedélyezi. Így csak az a megoldás marad, hogy a három gyerek közül kettőnek osztoznia kell valamilyen formában egy szobán.


Szerintetek melyikünknek van igaza, a férjemnek vagy nekem? Ti hogy csinálnátok?



2015. máj. 19. 14:27
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/74 anonim ***** válasza:
55%
Kérdező, nem bűn, csak ha ez a közös érdek, akkor ezért mindkettőtöknek engedni kell esetleg, és megtalálni a kompromisszumot. Már ha valóban KÖZÖS érdekről van szó. Állítsatok fel sorrendet, mi a legfontosabb, és milyen más szempontok vannak, és jussatok megoldásra ketten, ha eddig itt semmi nem volt jó, amit írtunk...
2015. máj. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/74 anonim ***** válasza:
53%

Bocsi, de nem olvastam végig a válaszokat.. Szóval amíg kicsi a baba, lehetne külön szobája, vagy lehet nálatok.


De ha nagyobb lesz, 1-2 éves, mikor már éjszaka alszik végig, én úgy csinálnám, mivel a te megoldásod szimpatikusabb, viszont a férjednek ez nem felel meg, hogy ne legyen vita, legyen az egyik szoba a 3 gyerek közös háló helye 3 külön ággyal, a másik meg egy közös játszószoba.

Így nincs tiéd, enyém, és nincs vitatkozás. A pihenés, elvonulás idejét meg később is be tudják a gyerekek osztani, segítsetek nekik, pl. egy táblázattal.. fél óra egyiknek, fél óra másiknak, akkor tartsák is be, hogy nem zavarják egymást.

2015. máj. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/74 anonim ***** válasza:
50%

Mikor fogják végre az emberek felfogni, hogy a mozaikcsalád nem egy működőképes dolog?


Egyébként szerintem is hülyeség fenntartani a nagylánynak egy szobát, amikor ott sincs, és azt semmi másra nem használni -- mert, ha jól értem, a férjed még ezt is követeli. Legyen a közös gyerekeiteknek egy-egy szobája, a nagy meg vagy a ti nagyobbik lányotokkal laudjon egy szobában vendégágyon, kihúzható, fotelágyon stb., vagy a nappaliban, és kész.

2015. máj. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/74 anonim ***** válasza:
79%
A férjed azt igazságosnak tartja, hogy az első gyermekének 2 helyen van saját külön szobája, a másodiknak meg egy sincs?
2015. máj. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/74 anonim ***** válasza:
80%
Én azt nem értem, hogy mi a fenét nem lehet felfogni azon, hogy a nagylány alig van ott, a többi viszont állandóan, így neki nem kell külön szoba. Kicsit kivételezik vele.
2015. máj. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/74 anonim ***** válasza:
51%

Nincs gond a mozaikcsaláddal ha van hely, pénz és intelligencia.


Ha valamelyik hiányzik, igen akkor gond van.

2015. máj. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/74 anonim ***** válasza:
60%
Elég furcsán hangzik, hogy annak a gyereknek legyen külön szobája, aki csak heti 3 napot van ott - 4 napot üresen állna a szoba. Az újszülöttnek külön szobát tennék, a nagyobbakat pedig egy szobába. Hogy a férjed lányának külön szobája legyen, az akkortól lehet opció, ha a többi gyerek már nagyobb lesz és meglehetnek egy szobában.
2015. máj. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/74 anonim ***** válasza:
52%
Pontosan neked van igazad,a két gyereknek legyen 1-1 szobája.Ha engem így felhergelne valaki,a végén azt mondanám hogy az előző házasságából született gyerek nem aludhat ott,csináljon vele a férjem amit akar,az én 2gyerekem nem lesz azért hátrányban mert ő egyszer valamit elszúrt az előző házasságában.
2015. máj. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/74 anonim ***** válasza:
74%

Tetőtérben nem lehet kialakítani egy szobát? Nem most rögtön, 1-2 év múlva.

Szerintem neked van igazad, a kisiskolás még simán elvan egy kétévessel egy szobában, lehet olyan ágyat is kapni vagy csináltatni, ami felhajtható a falra, amikor nincs használatban.

A kisbabát én azonnal külön szobába tenném, hogy megszokja az egyedül alvást. Pár év múlva, amikor a féltesó kamaszodni kezd, kialakítanék neki egy tetőtéri szobát, oda elvonulhat, ha olyanja van, nem nyúl senki a cuccaihoz. Vagy a két gyerekszobát alakítanám át hárommá, 28 négyzetméter már szétosztható, ablakot lehet vágni a falba, 8-9 négyzetméter elég hálószobának, ha van külön nappali, fölösleges báltermet fenntartani egy ágynak, egy íróasztalnak meg egy egyszemélyes ruhásszekrénynek.


Amúgy pedig egyetértek azzal, hogy ha nincs más megoldás, érje be a féltesó közös szobával arra a viszonylag kis időre, amit nálatok tölt.

2015. máj. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/74 anonim ***** válasza:
70%
Én is azzal értek egyet, hogy a két közös, ott élő gyereketeknek legyen külön-külön szobája. A nagylány pedig vagy aludjon két hetente a nappaliban vagy az egyik gyerekszobában legyen egy kihúzhátó ágy és azon.
2015. máj. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!