Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogyan oldanátok meg a...

Ti hogyan oldanátok meg a gyerekek elhelyezését, kit melyik szobába tennétek?

Figyelt kérdés

A férjemmel és a kétéves lányunkkal végre sikerült egy családi házat vennünk, hamarosan beköltözünk.

Eddig egy másfélszobás panelben nyomorogtunk hárman, illetve a férjemnek már van egy kisiskolás lánya, amikor ő itt van nálunk akkor négyen. Ez kéthetente péntek délutántól vasárnap estig, és az iskolai szünetek fele.


A gond az, hogy az új ház is "csak" három hálószobás, plusz amerikai konyha - nappali van. És úton a kistestó, kéthónapos terhes vagyok.


Még be sem költöztünk, de máris vita van a férjemmel köztünk azon, hogy melyik gyereknek legyen külön szobája és melyik kettőnek ne. (Az nem opció, hogy a három gyereké a három háló és mi a nappaliban alszunk a kanapén, négy éve ez megy, elegünk van már belőle.)


Én arra gondoltam, hogy lenne nekünk egy hálószobánk. Ezen kívül egy babaszoba kisággyal, pelenkázóval meg mindennel, benne még egy plusz heverővel. A harmadik szobában pedig galériaágy leesésgátlóval, alatta íróasztal, stb.

A babát tenném természetesen a babaszobába, a kétéves lányunké pedig lenne a galériaágyas gyerekszoba. Szigorúan azzal a feltétellel, hogy amikor a férjem lánya nálunk van, akkor a kicsi a babaszobában alszik a heverőn.

Így a nagylánynak is lenne saját tere, de a két közös gyerekünknek is lenne az idő nagyobb részében saját szobája, amikor a féltestvérük nincs itt.


De a férjem erről a megoldásról hallani sem akar, ő azt mondja, hogy a lányának mindenképp legyen saját szobája, amit senki sem használ amikor ő nincs itt, mert az anyjánál ezt szokta meg, és sértve érezné magát, ha a lányunk ott aludna az ő szobájában akkor, amikor ő az anyjánál van. Meg egyébként is, "neveljem úgy a közös gyerekeinket, hogy jól ellegyenek egy szobában is", és "a lányát megviselte a válás, így legalább egy saját szoba jár neki".


Sajnos olyan a ház elrendezése, hogy nem tudunk még egy plusz szobát kialakítani, garázs sincs, ami szobává alakítható lenne, és hozzáépíteni sem lehet, az önkormányzat nem engedélyezi. Így csak az a megoldás marad, hogy a három gyerek közül kettőnek osztoznia kell valamilyen formában egy szobán.


Szerintetek melyikünknek van igaza, a férjemnek vagy nekem? Ti hogy csinálnátok?



2015. máj. 19. 14:27
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/74 anonim ***** válasza:
42%
Akkor adjátok el 24-25-ért és vegyetek egy lakást, ahol elfértek. Komolyan.
2015. máj. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/74 anonim ***** válasza:
10%
Én a kisbabát egy éves koráig nem tenném külön szobába. Annak idején mellettem volt a kiságy, így ha felébredt éjszaka, még csak nyöszörgött félálomban, én hangulatfényben megetettem, tisztába tettem, és rögtön visszatettem az ágyába. A hátát simogatva félkézzel az ágyamból már aludt is tovább. Az egész kb. negyed óra volt. Néha kiesett a cumi, akkor adtam helyett neki másikat, nem kellett felkelnem. Így mi is végigaludtuk az éjszakát gyakorlatilag. Ha át kéne menni egy másik szobába, villanyt gyújtani, stb, felvernénk az egész házat. Semmi értelme. Később én a két kicsit tenném egy szobába, és igen, a leendő kamaszlánynak kellene egy külön szoba, még ha nincs is állandóan ott, de ne érezze már magát kirekesztve a családból. Persze azt a külön szobát attól még lehetne használni, lehetnének ott a hangszerek, sporteszközök, vagy nem tudom.
2015. máj. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/74 anonim ***** válasza:
59%

A külön bejáratot én nem érzem nagy gondnak elvégre csak kéthetente lenne használva a leválasztott rész. Ablak, paplyukban sincs, de mindegy is, 14 nm az kevés kettéválasztani.


Hát akkor nincs más hátra, puhítanod kell a férjedet, hogy a te megoldásodat fogadja el. Én úgy gondolom, azok élvezzenek előnyt, akik ott életvitelszerűen laknak.


Amúgy erre ő is rá fog szerintem jönni előbb utóbb, ugyanis ő még nem sejti, lehet te sem hogy egy ekkora család még egy ekkora házat is be tud lakni pikk pakk és fenntartani egy külön szobát, parlagon hagyni csak azért, hogy kéthetente akár orbán vitya szálljon meg ott az bizony baromi nagy luxus mindenféle szinten.


Nappali mekkora, ha az amerikai konyhát leszámítod?

2015. máj. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/74 anonim ***** válasza:
73%

Valamilyen szinten megértem a férjedet is, hogy kompenzálni akar, de az ötlete oltári nagy hülyeség... legalábbis nem praktikus. Most közösen vesztek egy házat, és legyen benne egy szoba, amit az év nagyobb részében nem is használtok, a két lányotok meg nyomorogjon közben egy szobában, mikor van egy másik?

Amúgy meg elég paraszt volt az a megjegyzése, hogy TE neveld a közös gyerekeiteket úgy... az ő lányát is lehetne úgy nevelni, hogy szokja meg a közös szobát... ha úgy próbáljátok védeni a lelkét, hogy mindig külön szoba, mindig kompenzálás, olyan szinten nem fog tudni alkalmazkodni az elkényeztetettség miatt, hogy pokol lesz később az élete, ha esetleg koliba kell mennie, vagy esetleg egyedül nem tudna fenntartani egy háztartást huszonévesen, ha nem szokott hozzá ahhoz, hogy egy szobában éljen vkivel.


Amúgy meg tudom, hogy ez neked most nem pálya, de ha nem tudnátok megegyezni, a nappalit választanám egy normális méretű kihúzható kanapéval. Nem feltétlenül kell nyomorogni... kivéve, ha olyan rossz a beosztása.

2015. máj. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/74 A kérdező kommentje:

"Akkor adjátok el 24-25-ért és vegyetek egy lakást, ahol elfértek. Komolyan."


De mi kertes házat szeretnénk. 24-25 millióért ugyanilyet kapnánk, mint ez. Plusz 5-10 millióért vehetnénk négyszobásat, de nem akarunk tovább lakásban lakni és még évekig spórolni. Ennyi.

2015. máj. 19. 14:55
 26/74 anonim ***** válasza:
75%
Az én szüleim is elváltak, mi speckó apuval maradtunk, de mikor anyuhoz mentünk 2 hetente, eszembe nem jutott, hogy külön szobát követeljek. Aludtam, ahol volt hely. (3-an mentünk anyuhoz, plusz volt még két fél tesóm anyunál)
2015. máj. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/74 anonim ***** válasza:
42%
Hát ha nem akartok lakásban lakni meg spórolni, és azt a plusz 5 milliót (ami azért nem olyan eszelősen sok) hitelből sem szeretnétek, akkor kénytelenek lesztek kompromisszumot kötni egymással...
2015. máj. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/74 anonim ***** válasza:
44%

Én a 2 éves költöztetését nem tartom igazságosnak. Mindenkinek lenne saját szobája, csak neki kell vándorolni.

Ha mindenképp valakinek vándorolni kell, akkor a szülők is aludhatnak ennyi erővel 2 estét a nappaliban.

Nappali mekkora, abból nem lehet esetleg szobát leválasztani?

Konyhát esetleg amerikai stílusban a nappaliba tenni és konyhából szobát készíteni?

De mindenképp viccesek vagytok, hogy egyikőtök sem enged (férjed szerint kell a külön szoba az első gyereknek,mert nem akar konfrontálódni, te meg nem vagy hajlandó a nappaliban aludni) és a végén az a lényeg, hogy nektek kényelmes legyen, gyerekeket meg majd zsúfoljátok valahogy ahogy eddig is.

2015. máj. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/74 A kérdező kommentje:

"és a végén az a lényeg, hogy nektek kényelmes legyen, gyerekeket meg majd zsúfoljátok valahogy ahogy eddig is"


Igen, képzeld el, azt szeretnénk, ha nekünk IS kényelmes lenne. Se a férjem, se én nem akarunk soha többé a nappaliban a kanapén aludni, egyetlen éjszakát sem, elég volt belőle. Hatalmas, duplamatracos, kényelmes, igazi ágyra vágyunk éjjeliszekrénnyel, olvasólámpával. És saját hálószobára, ahol nyugodtan csinálhatunk bármit, amit akarunk ideértve a szexet, éjszakai olvasást, vagy akár csak a nyugodt alvást is. Nem értem, miért olyan nagy bűn ez. Megdolgoztunk azért keményen, hogy végre legyen egy kis magánszféránk nekünk is.

2015. máj. 19. 15:08
 30/74 anonim ***** válasza:
67%

Miért is kéne a nagynak - aki max. 2-t alszik ott hetente - külön szoba?! Na, nehogy már!


És, ha az én, szülőpárnál élő gyerekem lenne az a nagy, akkor is így vélekednék.

2015. máj. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!