Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjemmel vitatkoztunk h van...

Férjemmel vitatkoztunk h van külön feladatuk a nőknek és külön a férfiaknak. Mondtam h manapság ilyen már nincs. Vélemények?

Figyelt kérdés
Szerintem nincs olyan ami azt mondja ez a nő feladata ez meg a férfié. Mert mindig mondja h a főzés takarítás stb. az én feladatom. Megmondtam neki ha megmutatja h hova van leírva ez akkor elhiszem. Erre mondja a házassági papíron. Megmondtam neki h átnéztem de sehol nem volt benne leírva a feleség dolga.
2015. máj. 31. 11:32
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
93%

"Tenyleg nincs. Es most legyszi csereld le a kocsiban az olajat, javitsd .eg a csopogo csapot, furd fel a polcokat a szobaban, es fesd le az ablakkereteket. De nehogy megcsurogjon am a festek, tudod, higitasi arany! Ja, az ajto szigetelest is oldd meg valahogy, es elment az internet is, mert szetjott a koax kabel"


EZt minden héten csinálod? Ejjha! :D

2015. máj. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem is csak a múlt században volt ilyesmi, hogy asszony otthon süt-főz-mos-takarít, a férje meg pénzt keres :) Mondjuk az én férjem meg a másik véglet. Főz (amúgy szakács), takarít, mosni is szokott néha. De pl én is cserélek izzót a kocsiban, beverek pár szeget, vagy összeszerelek valamit, ha úgy alakul. Szerintem mostanra valamilyen szinten összemosódtak ezek a dolgok. Már csak azért is, mert jobb esetben a nő is dolgozik, és csak jól esik neki, ha melóból hazaérve nem szakad rá a teljes háztartás, csak mondjuk a fele :)
2015. máj. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
21%
Szénnel fűtünk, fát is kell vágni és cipelni is. Ne hidd hogy az a szeneszsák(40 kg) magától jut le a kazán mellé vagy épp a fa teszi el magát télire és aprítja össze magát.
2015. máj. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
79%
Én úgy vagyok vele, hogy ha egy olyan pasit fognék ki, aki azt várja el, hogy én nőként főzzek és takarítsak, akkor beleegyeznék. Viszont, ha ilyen konzervatív és a klasszikus szerepeket szereti, akkor én is elvárhatm tőle, hogy akkor ő egymaga tartsa el a keresetéből a családot.
2015. máj. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 A kérdező kommentje:
Nálunk nincs fa se szén. Gázzal fűtünk. Nem nagy házunk van így olcsón kijövünk. Hidd el házasság előtt egy szóval sem mondta h van külön női meg külön férfi munka
2015. máj. 31. 11:50
 16/53 anonim ***** válasza:
85%
Kedves utolsó! Én ezeket mind megcsinálom egy másfél éves gyerek mellett, a férjem sokat dolgozik, kimegyek lecserélem a kocsiba az olajat, fúrok, festek. Most pl a nyaralóban cseréltünk 1000 éves ablakokat, annak véstem a helyét, kevertem a maltert, pakoltam a plusz téglákat, aztán falaztam... A férjem 12 órákat dolgozik heti 5 nap mostanában, plusz 1-1óra az út.. Persze addig nem megyek sehova kocsival, megvárom míg felkel, és műszak előtt még cseréljen nekem olajat például...:D nem mindenki plázát járó feleség.. :)
2015. máj. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
Bocsi, 9-esnek ment.
2015. máj. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 A kérdező kommentje:
A muszáj nagy úr. De akkor sem fogok főzni mosni takarítani míg ő henyél v horgászik mert ez a "nő" dolga.
2015. máj. 31. 11:53
 19/53 anonim ***** válasza:
87%

Nincs ilyen, viszont vannak nőiesebb és férfiasabb jellegű munkák. De ez nem jelenti azt, hogy egyiket csak a férfi, másikat csak a nő csinálhatná, vagy hogy ne segíthetnének egymásnak.


A 9-es válaszoló meg eléggé mellétrafált, mert az olyasmi, hogy ablakkeret festése, meszelés, felénk inkább a "női" munkák közé tartoznak a háztartásban. Főleg mi, asszonykák festünk, meszelünk. :)

2015. máj. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
100%

"Tenyleg nincs. Es most legyszi csereld le a kocsiban az olajat, javitsd .eg a csopogo csapot, furd fel a polcokat a szobaban, es fesd le az ablakkereteket. De nehogy megcsurogjon am a festek, tudod, higitasi arany! Ja, az ajto szigetelest is oldd meg valahogy, es elment az internet is, mert szetjott a koax kabel. "


-nincs kocsink, férj egyébként se ért hozzá, még jogsija sincs velem ellentétben

-csöpögő csaphoz nem ért, vízvezetékszerelőt hívunk. A tárcsázáshoz pedig nem kell farok.

-nincs fúrónk, így nem fúr egyikőnk se. Majd jön az asztalos.

-műanyag az ablakkeret, a konyhában meg én meszelek, ahogy édesanyám is mindig tette.

-ajtó szigetelés? Mitől nehéz felragasztani egy habcsíkot? A babra dolgokhoz egyébként is szerencsésebb a kisebb kezem. ;)

-nem koax, hanem optikai és én vagyok az informatikus, nem ő.


Tovább?


Egyébként általában ő cipekedik és nem kapom ki a szatyrot a kezéből, hiába bírnám el. Én mosogatok, ő porszívózik és viszi ki a szemetet, én pucolom a WC-t, ő sikálja a kádat, én metszem a szőlőt, ő szedi össze a kutyaszart, ő cipeli be a fát, de én gyújtok be....

de egyiket se azért, mert én vagyok a nő és ő a férfi, hanem mert így szoktuk meg, ezeket szeretjük jobban, és így jó nekünk.

2015. máj. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!