Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjemmel vitatkoztunk h van...

Férjemmel vitatkoztunk h van külön feladatuk a nőknek és külön a férfiaknak. Mondtam h manapság ilyen már nincs. Vélemények?

Figyelt kérdés
Szerintem nincs olyan ami azt mondja ez a nő feladata ez meg a férfié. Mert mindig mondja h a főzés takarítás stb. az én feladatom. Megmondtam neki ha megmutatja h hova van leírva ez akkor elhiszem. Erre mondja a házassági papíron. Megmondtam neki h átnéztem de sehol nem volt benne leírva a feleség dolga.
2015. máj. 31. 11:32
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
92%

"kapál, veteményez, metsz, füvet nyír"

Ezek férfimunkák?

Élt már valaha vidéken aki ilyet ír? Olyan helyen, ahol nagy veteményeskert és gyümölcsös is van?

Mert nálunk szinte minden ház ilyen és egyetlen! olyan családot sem ismerek, ahol ezeket a munkákat kizárólag a férfi végezné.

2015. máj. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
0%
meg te is kérdező, ilyen hozzáállással.
2015. máj. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 A kérdező kommentje:
Nekünk csak kis udvarunk van. Nem kell fűvet nyírni stb.
2015. máj. 31. 12:27
 34/53 anonim ***** válasza:
93%
Maximum akkor, ha a házban van elég fizikai munka, amihez nem szerelőt hív az ember. Fűnyírás, kocsimosás/szerelés, barkácsmunka. Ha ilyen nincs, és mindkét fél dolgozik, akkor nincs olyan, hogy a főzés, bevásárlás női munka... miért, mi ilyenkor a férfimunka? Sörivás, horgászás, tévénézés? Ráadásul ilyet mondani, hogy a házassági papíron ilyen van... über parasztság. Én biztos visszaválaszoltam volna ilyet, hogy az is rajta van, hogy gyémántnyakláncot vegyél nekem ennyi erővel...
2015. máj. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 A kérdező kommentje:
Kis udvar ahol a kutyaszart kellene reggel néha felszednie mikor korábban megy dolgozni h a gyerekek ne lépjenek bele mikor kiszaladnak az udvarra.
2015. máj. 31. 12:31
 36/53 anonim ***** válasza:
85%
Az én exem is ezen a felfogáson volt, hogy ha mondtam neki valamit, akkor rávágta, hogy ez női munka. Sima hímsovinizmus, ami nevelésből adódik... Általában az olyan férfiak mondják ezt, akiknek anyu kinyalta a seggét és mindent alá tettek :)
2015. máj. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
5%

Attól függ, ha a férfi egy irodai kukac és kb az ujjait erőlteti meg egész nap akkor nekiállhat főzni is, de ha fizikai munkás akkor nyugodtan hazamehet a nő ( mert ugyebár a munkában nem kellett az egyenjogúság ;) ) és megfőzhet. Egy irodában nem lehet elfáradni, mint egy rendes munkában max szellemileg.

Annak mg kb. 10 perc kell és fel van frissülve...

2015. máj. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
89%

"Egy irodában nem lehet elfáradni, mint egy rendes munkában max szellemileg."


Mint egy "rendes" munkában???? Innentől nem is érdemes folytatni.

2015. máj. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
10%

Az égvilágon senki sem kényszeríti a nőket a házimunka elvégzésére. Sőt, a férfiak pont, hogy folyton azon fáradoznak, hogyan könnyítsék meg a nők életét, akár a háztartásban, akár a munka, gyereknevelés terén. Pedig, az államnak nem lenne kötelező foglalkoznia a gyerekekkel 6-7 éves kor előtt, nem lenne kötelező családi pótlékot, GYES-t, GYED-et osztogatnia a semmire. Nem lenne kötelező a korkedvezményes nyugdíj lehetőségét felajánlania a nőknek. Soroljam még?

Ezt csak a hímsovinisztázó férfigyűlölőnek.

2015. máj. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
100%
Te hogy tudtál hozzámenni egy ilyen alakhoz? Amikor az exeről kiderült, hogy így gondolkozik, azonnal lemondtam a kapcsolatról, mert az ilyen férfiakkal nem lehet normálisan beszélni.
2015. máj. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!