Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjemmel vitatkoztunk h van...

Férjemmel vitatkoztunk h van külön feladatuk a nőknek és külön a férfiaknak. Mondtam h manapság ilyen már nincs. Vélemények?

Figyelt kérdés
Szerintem nincs olyan ami azt mondja ez a nő feladata ez meg a férfié. Mert mindig mondja h a főzés takarítás stb. az én feladatom. Megmondtam neki ha megmutatja h hova van leírva ez akkor elhiszem. Erre mondja a házassági papíron. Megmondtam neki h átnéztem de sehol nem volt benne leírva a feleség dolga.
2015. máj. 31. 11:32
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
10%

Annyiszor meg volt ez már itt vitatva.

Ha unatkoztok, legalább olyan vitát keltő kérdéseket írjatok ki ami még nem volt. Bár mindig van 1-2 lökött aki belemegy a vitákba 1000-szer is, azoknak meg a véleménye is kb. annyit ér.

2015. máj. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 A kérdező kommentje:
Azt nem értem h a főzés miért nőiesebb? A szakácsok főleg férfiak. Nekem sokkal jobban ízlik amit a férjem főz mint amit én. Jobban eltalálja az ízeket. Látom rajta h mikor én főzök megeszi mert nincs más választása :D
2015. máj. 31. 12:01
 23/53 anonim ***** válasza:

Ez szerintem szokás kérdése is, miben nőtt fel az ember. Nálunk inkább a nők főztek, úgyhogy a főzés a számomra inkább nőiesebb jellegű munka.

Meg a férjem amúgy sem tud főzni, én meg tudok is, szeretek is. :)

2015. máj. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
0%
itt egyesek szerint csak az a munka amit a nő csinál? igaz nem minden nap kell betonozni,fát vágni, de mindig akad a ház körül olyan teendő ami nagy erőt igényelne, vagy esetleg olyan elekronikai jártasságot, ami valljuk be, nem sok nőben van meg. mondom ezt úgy, hogy én is az vagyok.
2015. máj. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 A kérdező kommentje:
Tehát ha néha a férfi tesz valamit a ház körül ájuljunk el tőle de ha a nő dolgozik mellette főz és takarít az meg természetes?
2015. máj. 31. 12:12
 26/53 anonim ***** válasza:
0%
nem. az a természetes hogy a nő munka mellett mos főz takarít, a férfi pedig munka mellett megcsinálja a nehezebb dolgokat, szereléseket, kapál, veteményez, metsz, füvet nyír.
2015. máj. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim válasza:
83%
Nem vagyok feminista, de szomorúsággal tölt el, hogy az itteni és valószínűleg az életben is a férfiak nem fogják fel, hogy a napi 8 óra munka, majd napi szintű többszöri főzés, takarítás és a napi 8 óra munka, heti 1 barkácsolással és javítgatással nem egyenértékű. A fő kérdés nem az, hogy ki milyen munkát végez. Mert persze a nők oldalán fel lehet sorakoztatni, hogy főzés, mosás, takarítás a férfiak oldalán, hogy ház körüli teendők, javítás, barkács. Ez eddig szép meg jó, mert pont egyensúlyban vannak, hiszen 3-3 feladatkörről van szó, na de a képletben nem csak a feladatok száma, hanem a gyakoriság is benne van, mint tényező. És a különbségek itt ütköznek ki, nem pedig a feladatok mibenlétében.
2015. máj. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
100%

"a férfi pedig munka mellett megcsinálja a nehezebb dolgokat, szereléseket, kapál, veteményez, metsz, füvet nyír."


A panellakásban is? :)

2015. máj. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 A kérdező kommentje:
Hát nálunk nem sok "férfimunka" van a ház körül. Tehát ha nincs férfi munka akkor addig ne csináljon semmit?
2015. máj. 31. 12:19
 30/53 A kérdező kommentje:
"a férfi pedig munka mellett megcsinálja a nehezebb dolgokat, szereléseket, kapál, veteményez, metsz, füvet nyír." Megszakad a szívem h néha nekik is meg kell mozdulni. A nyár a férfiak rémálma lehet
2015. máj. 31. 12:21
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!