Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külön kassza, kinek van igaza?

Külön kassza, kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Párommal éve óta együtt vagyunk és együtt élünk. Anyagi szempontból sajnos nagyon nem egyezik a látásmódunk. Eddig sikerült kiviteleznünk nagyjából a közös kasszát, de nemrég volt egy elég kemény beszélgetésünk a dologról, ami után arra jutottunk, hogy akkor külön kasszát viszünk. Ez azért alakult így, mert szerinte én túl sokat szórok el egy-egy random kávéra, vagy sokkal fogékonyabb vagyok a baráti összeröffenésekre, amikhez rendszerint pár sör vagy kávé is társul. Plusz úgy érezte, hogy mikor szórakozni voltunk, összességében ő fizetett többet mondjuk havi szinten, én ezzel sem értettem egyet. Ő meg mondjuk tök sokat jár moziba, meg mindenféle elektronikus kütyüket vesz, de én ebbe nem szóltam bele, mert úgy gondoltam megbízunk egymás döntéseiben. Ő nem így gondolta, tehát külön kassza.

Ez úgy néz ki, hogy a rezsit felezzük (bár ez mindigis így volt, ehhez szoktunk egyetem alatt mikor még szülőktől függtünk), valamint van egy kis bögre, amibe mindig teszünk x összeget, ezt vezetjük is, és ebből fedezzük a kajához, háztartáshoz szükséges dolgokat, meg mindent ami úgymond szükséges és közös. Szórakozásilag teljesen külön vagyunk.


Na itt jön az a rész, amire kíváncsi vagyok.A múltkoriban beszélgettünk, és tök meglepődtem, hogy teljes mértékben természetesen kijelentette, hogy akkor ő majd most pár hónapig nem tesz annyit a közös bögrébe, mert neki kicsit megcsappant a bevétele, és most úgyis nekem van több havi szinten. Leesett az állam. Szerintem a külön kassza arról szól, hogy amit ketten használunk, azt felezzük, a többivel gazdálkodunk külön. Mert ha most én többet fizetek a kajába, akkor lényegében az ő maradék pénzéből a szórakozását támogatom, ami ugyanaz, mint amit ő nem volt hajlandó tolerálni nálam. Az ő reakciója az volt, hogy dehát mikor nekem volt kevesebb, ő is adott, ha kértem. (Ez úgy nézett ki, hogy megkérdezte, mire kell mondjuk egy ezres, majd ha nem tetszett neki a válasz, 10 percig húzta a száját, hogy nem erre kéne költeni. pedig általában csak átmenetileg nem volt nálam mondjuk kézpénz, stb.) EZért is mentünk külön kasszára.

Szerintetek? Én sosem voltam anyagias, és mindig megbíztam benne, eztért is esett rosszul, hogy kérte a külön kasszát, szóval nem tudom, hogy most ez a sértettségemből adódik, hogy nem akarok engedni a közös bögre aránytalan elosztásának, vagy tényleg igazam van?


Bocsi nagyon kusza lett, csak utólag írogattam még a bekezdésekbe.


23L


2015. szept. 18. 13:17
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:
100%

Az valóban fura, ha mindent külön vesznek és felcímkéznek. Lehet, hogy ez is működik, nekem ez már nem menne. Viszont ez a félig külön kassza szerintem működik, ha az ember nem garasoskodik, és nem is annyit keres, hogy hó végén számolgatni kell.

Nekünk így jó, mindenünk megvan, sosem veszekszünk a pénzen.


Ha valakinek nincs elég pénze, akkor inkább központivá válik a pénzkérdés, de túlzásnak érzem azt számolgatni, hogy a másik hány kávét iszik meg egy hónapban. Ezt meg kell beszélni a jövő szempontjából.

2015. szept. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 anonim ***** válasza:
95%

Off: 20-as, te miért zsidózol?


On: mi pont ugyanannyit keresünk a férjemmel, nagyjából felezzük a dolgokat, mondjuk mi külön kasszán vagyunk.


A pénzügyekben nálunk is vannak gondok, a férjem gondtalanabbul költ, jelenleg azt sem érti, hogy miért kell félretenni, de én félreteszek az enyémből, aztán ha elfogyott a pénzem, hagyom, hogy ő fizessen.


Szerintem sem kell azonnal kidobni, mert jó esetben sikerül megbeszélni. Ilyen konfliktusok rengeteg kapcsolatban vannak.

2015. szept. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 anonim ***** válasza:
94%

30-as:

Szerintem a külön kassza is működhet jól, és a legtöbb ember nem úgy érti a külön kasszát, hogy az utolsó szem rágó is fel van címkézve...

Külön kassza azt jelenti, hogy mindenki beleadja a részét a fix kiadásokba és a többivel maga gazdálkodik.

Lényegeben ez nálunk is így néz ki. Elfelezzük a 150 ezer ft-os havi kiadás (ebben benne van már a kajára elkülönített 40 ezer ft is, mert ennyiért szoktunk többnyire vásárolni)

De ha megyünk valahova nincs olyan, hogy külön fizetünk.

Egyik héten elmentünk "kocsmázni"m a párom fizette egész este az én fogyasztásomat is, következő hétvégén mentünk moziba, azt meg én álltam. És így tovább. Ha pl elmegyünk állatkertbe, akkor van, hogy odaadom a jegyáramat, és egybe kérjük, nem fogjuk külön intézni, mert az elég fura. De nekünk így normális. Alapból engem idegesítene, ha a párom a közös számlámról szedegetné le a 100 ezres horgászfelszereléseire a pénzt, így magának elrakosgatja, és engem pont nem érdekel, hogy megvette, ha neki kell, akkor szíve joga. Ugyanígy ő sem foglalkozik vele, mikor a 100. drága parfümöt veszem. De tök jól tudunk egymásnak meglepit venni. Most kaptam eljegyzésemre gyémántgyűrűt, ha közös kassza lenne, akkor furán vette volna ki a dolog magát, mert egyből megláttam volna a hiányzó pénzt, és valszeg megkérdezem, hogy mire...De így nem volt ilyen gond.

Szóval azért mert valakinek külön kassza van, még nem sz*r a kapcsolata...

2015. szept. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 anonim ***** válasza:
90%
43 Én nem mondom senkire hogy szar a kapcsolata, azért mert más módon kezeli a pénzt, mint a számomra elfogadott. Ebben lehet hagyományosan gondolkodom, régen sem volt divat a külön kassza, én pedig el sem tudom képzelni. De azért valahol a közös és a külön között nincs olyan nincs különbség, mivel mindketten beleadjuk így is a részünket, de olyan nincs, hogy egyik alkalommal a férjem visz vacsorázni, következő alkalommal pedig én őt, nálunk ez nem fér bele, különben a férjem is olyan férfitípus, aki tök hülyén érezné magát egy ilyen helyzetben. Szerintem sok dologban egymásra kell hangolódni egy élettársi viszonyban, házasságban, ez igaz a pénzügyekre is, nincs értelme külön magánszférában tartani a pénzt, nekem mindenem közös a férjemmel, nincs semmi amit kisajátítanék magamnak, persze ehhez az is kell, hogy ő sem szól be, ha veszek magamnak viszonylag drága dolgot, sőt inkább ő szokott biztatni az ilyesmire.
2015. szept. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 anonim ***** válasza:
49%

" Ha valaki ezt nem vállalja be, akkor szerintem inkább a szakításon kell gondolkodni."


Csupán ezt írtad :D

Bocs, ez még súlyosabb, mint a sz*r kapcsolat jelző.

2015. szept. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 anonim ***** válasza:
22%

Ja és mi nem csinálunk belőle gondot, hogy mikor ki fizet, nem ettől függ valakinek a férfias jelleme...

De szerintem sokkal jobb, hogy a párom rendszeres meg tud lepni kisebb-nagyobb ajándékokkal, anélkül hogy kapnám róla az sms-t, hogy mennyit fizetett éppen x üzletben ;)

Ez már sokkal férfiasabb, ha már pénzben nézzük a férfibecsületet...

2015. szept. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nagyon gáz. Minden párnak más az, ami megfelel, mi közös kasszások vagyunk (bár úgy könnyű, hogy majdhogynem egyenlő a fizunk), de ha valaki külön kasszán van, az is rendben van, több baráti pár is így van, és nekik működik.


De ez, hogy elszámoltat, amiért elköltesz naponta 100 forintot kávéra, iszonyat. A fő probléma, hogy nem csak ez a probléma.:) Ez a hozzáállás nagyon sokat elárul egy ember jelleméről. Azt várja, hogy te adj, de neked tőle nincs jogod kérni, mert mit képzelsz... Önző, és élvezi, hogyha pitizel neki, ezt bizonyítja, hogy tíz percig kellett neki könyörögnöd anno egy ezresért.

2015. szept. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 anonim ***** válasza:
100%
Igen, itt az a baj, hogy a párod kicsinyes. Ha én kérnék a férjemtől egy ezrest, a kezembe nyomná, és meg sem kérdezné, mire kell. Ez nem olyan összeg, amit számon kellene kérni, ha nem haltok éhen.
2015. szept. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 anonim ***** válasza:
90%
45 nekem leginkább úgy tűnik téged zavar, hogy külön kasszán vagytok, mert hidd el, hogy engem baromira nem érdekel, mem is ismerlek, csak a véleményemet írtam le, nem biztos, hogy ennyire érdemes magadra venned.
2015. szept. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 anonim ***** válasza:
0%
Ja és a többi, nem kérünk sms-t a banktól, mert hülyeség és baromi drága. Mi kapunk a munkánk után készpénzt is, tehát az ajándék vásárlást általában ebből oldjuk meg, így még sosem láttam a közös szamlankon olyat, hogy hol vette volna a férjem az ajándékot. Egyébként én simán elvarom, hogy a férfi fizessen étteremben, stb., nem hivok meg senkit aki hímnemű, ez van, elfogadom ha valakinek nem tetszik, de én ilyen vagyok.
2015. szept. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!