Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külön kassza, kinek van igaza?

Külön kassza, kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Párommal éve óta együtt vagyunk és együtt élünk. Anyagi szempontból sajnos nagyon nem egyezik a látásmódunk. Eddig sikerült kiviteleznünk nagyjából a közös kasszát, de nemrég volt egy elég kemény beszélgetésünk a dologról, ami után arra jutottunk, hogy akkor külön kasszát viszünk. Ez azért alakult így, mert szerinte én túl sokat szórok el egy-egy random kávéra, vagy sokkal fogékonyabb vagyok a baráti összeröffenésekre, amikhez rendszerint pár sör vagy kávé is társul. Plusz úgy érezte, hogy mikor szórakozni voltunk, összességében ő fizetett többet mondjuk havi szinten, én ezzel sem értettem egyet. Ő meg mondjuk tök sokat jár moziba, meg mindenféle elektronikus kütyüket vesz, de én ebbe nem szóltam bele, mert úgy gondoltam megbízunk egymás döntéseiben. Ő nem így gondolta, tehát külön kassza.

Ez úgy néz ki, hogy a rezsit felezzük (bár ez mindigis így volt, ehhez szoktunk egyetem alatt mikor még szülőktől függtünk), valamint van egy kis bögre, amibe mindig teszünk x összeget, ezt vezetjük is, és ebből fedezzük a kajához, háztartáshoz szükséges dolgokat, meg mindent ami úgymond szükséges és közös. Szórakozásilag teljesen külön vagyunk.


Na itt jön az a rész, amire kíváncsi vagyok.A múltkoriban beszélgettünk, és tök meglepődtem, hogy teljes mértékben természetesen kijelentette, hogy akkor ő majd most pár hónapig nem tesz annyit a közös bögrébe, mert neki kicsit megcsappant a bevétele, és most úgyis nekem van több havi szinten. Leesett az állam. Szerintem a külön kassza arról szól, hogy amit ketten használunk, azt felezzük, a többivel gazdálkodunk külön. Mert ha most én többet fizetek a kajába, akkor lényegében az ő maradék pénzéből a szórakozását támogatom, ami ugyanaz, mint amit ő nem volt hajlandó tolerálni nálam. Az ő reakciója az volt, hogy dehát mikor nekem volt kevesebb, ő is adott, ha kértem. (Ez úgy nézett ki, hogy megkérdezte, mire kell mondjuk egy ezres, majd ha nem tetszett neki a válasz, 10 percig húzta a száját, hogy nem erre kéne költeni. pedig általában csak átmenetileg nem volt nálam mondjuk kézpénz, stb.) EZért is mentünk külön kasszára.

Szerintetek? Én sosem voltam anyagias, és mindig megbíztam benne, eztért is esett rosszul, hogy kérte a külön kasszát, szóval nem tudom, hogy most ez a sértettségemből adódik, hogy nem akarok engedni a közös bögre aránytalan elosztásának, vagy tényleg igazam van?


Bocsi nagyon kusza lett, csak utólag írogattam még a bekezdésekbe.


23L


2015. szept. 18. 13:17
1 2 3 4 5 6 7
 61/64 anonim ***** válasza:
59: Teljesen egyetértek veled, nálunk is ugyanez volt a helyzet!!!! Ezért lettünk nagyjából külön kasszán, és érdekes, azóta sokkal jobban kijövünk anyagilag és mindenkinek egyenlően jut.
2015. szept. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/64 anonim ***** válasza:

57 Hát ilyenkor gondolkodom, hogy miért is szánok rá időt, hogy válaszoljak.

Igen, nem kap mindenki zsebbe pénzt mi kapunk, ez van. Nem ítélkeztem senkinek a kapcsolata fölött, az, hogy te így magadra veszed, az mutatja, hogy nálad van a hiba, te nem érzed valamiért kereknek a kapcsolatodat, különben szarnál a hozzászólásomra.

Nyilván ebben az esetben férfi alatt, az olyan férfit értettem, akivel valamilyen romantikusabb helyzetben vagyok és nem mondjuk a testvéremre.

Felőlem amúgy bárki lehet akkora hülye nő, hogy minden pasit akivel randizik, meghív, meg külön fizet, nem az én pénzem, nem érdekel, de tudod ide mindenki a SAJÁT tapasztalatát és véleményét írja le, én is ezt tettem. Ezekből a válaszokból kell összeraknia a kérdezőnek a saját véleményét, nem valami univerzális igazságot kell keresni a gyakorikerdesek.hu-n, itt csak vélemények vannak és főleg nem veszekedni, teljesen értelmetlen dolog.

2015. szept. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/64 anonim ***** válasza:

Nem akarok beleszólni de aki zsebbe kapja a pénzt, az küldje már el a nevét meg a személyi számát, és a munkáltatójának a nevét, mert szeretnék neki küldeni meglepetést.


Nehogymár ebből induljunk itt ki, vagy számítson ebben a kérdésben hogy kinek van fekete pénze..


Ezen az oldalon annyi buta ember van, hogy az valami félelmetes. Bele sem merek gondolni, hogy a társadalom felső rétege jut csak internethez.

2015. szept. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/64 anonim ***** válasza:
49%
63 Nem a társadalom felső rétege jut csak internethez, ez Magyarország, nem Afrika rosszabb részei, ott nincsen internet mindenkinek, itt nálunk van. Amúgy szerintem sincs senkinek semmi köze hozzá, hogy x munkáltató minimálbérre jelent be és a többit zsebbe adja, plusz nem is releváns a kérdés szempontjából.
2015. szept. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!