Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek azoknak a nőknek...

Szerintetek azoknak a nőknek fontos a házasság hivatalosan, akik anyagilag jobban járnak? Például a férfinak van háza, lakása,3x annyit keres és a nőnek ezekre esélye nincs.

Figyelt kérdés
A véleményekre lennék kíváncsi azzal kapcsolatban is, hogy ha váláskor a nőnek is ugyanannyi lenne a fizetése, vagyona mint egy férfinak, (lenne külön lakása, autója, ingóságok stb) és minden ugyan úgy meglenne saját erőből, mint házasságban, akkor is nehezzen viselnék a válást? Több férfi akar válni, mint nő? Ki lép előbb?

2015. okt. 6. 13:32
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
21%

A házassági szerződés jó qhurvaszűrő!


A nők ezért vonakodnak aláírni a papírt,helyette inkább visszatámadnak,hogy bűntudatod legyen.

2015. okt. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:
Ne legyen férfi létetekre bűntudatotok, hogy szerződést akartok. Egy korrekt dolog és ezt mondom nőként. A házasság pártiak mindig azzal jönnek a házasság elleneseknek, hogy ha csak egy papír miért nem írjuk alá? Arra azért kíváncsi lennék, hogy a házasságpártiak közül hányan írnák alá a házassági szerződést? Az pont olyan "csak" papír. Vagyonjogi szerződés tulajdonképpen mindkettő, csak mást tartalmaz anyagilag.
2015. okt. 7. 15:51
 33/39 anonim ***** válasza:
Te például mit rögzítenél a házassági szerződésben?
2015. okt. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
63%
1-es vagyok, én sem írnék alá házassági szerződést, pedig mondom, jelen pillanatban úgy állok, hogy én keresek majd többet. Nekem, ha az orrom elé tolnának egy szerződést, az azt jelentené, hogy nem bíznak meg bennem eléggé, és a házasságot aprópénzre, értékpapírra váltanák, nekem úgy személytelenebb. Főleg most, Mo.-n, hogy a házasság előtt szerzett dolgok úgyis maradnak annál, aki vette őket. Ha vki ezért k..vának tart, szíve joga.
2015. okt. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
Az engem is érdekelne kérdező, hogy mit írnál bele a szerződésbe?
2015. okt. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 A kérdező kommentje:
Nekem van saját lakásom. Elvileg a törvény védi, az házasság után sem lesz közösvagyon, max. akkor keletkezik másiknak tulajdni része, ha értéknövelő beruházást végzünk és mindegy kinek a nevén van. Jobb lefektetni, természetesen a másik fél lakására is. Örökség mondjuk tisza sor, az mindig külön vagyon és az eleve meg van papíron. A másik, azt nem tartanám igazságosnak ha pl. a férjem 2-3x annyit keres akkor estleges válás esetán viszont 50-50%ban. Vagy alakulhat fordítva is. Ebben az életársi viszonyt igazságosabbnak érzem, mivel ott alapban szerzés arányában van. Sokan a nászajándékot is közösnek veszi. Nem biztos, hogy azt is sok esetben annak kellene, aztán bíróságon meg majd megy a huza-vona a nagyon nagy értékű ajándékon vagy tetemesebb pénzben ajándékon. Ismerek olyanokat, akik a házasság, lagzi után maguk közt okosan le is írták, ki mit kapott és mennyit. Válláskor nem is volt vita köztük. Egy tárgyalással, közös megegyezéssel pár perc alatt lezajlott a válás, 30 ezer ft és kész. Kevesen tudnak békességben elválni.
2015. okt. 8. 11:27
 37/39 anonim ***** válasza:
Meglévő lakás, örökség, mint írtad is, különvagyon, teljesen felesleges erről szerződést írni, ez nálunk tökéletesen szabályozva van. Értéknövelő beruházásokon pont ugyanúgy lehet pereskedni, akár van szerződés, akár nincs. A fizetés ilyetén szabályozása nagyon visszatetsző, hiszen mondjuk amíg a nő gyeden, gyesen van, addig nyilván kevesebb a bevétele, de a gyerek nevelése is munka ám például. Aki pedig már a nászajándékokat is osztja az esküvő után, az egyáltalán miért házasodott?
2015. okt. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:

Egy értéknövelő beruházás sem ad tulajdonjogot, kivéve, ha az alapterület növekedett.

A nászajándék meg nyilván közös, ugyanis a pár közösen kapja. Ha mondjuk csak a feleség kapja, az már nem nászajándék, csak simán ajándék, ami ugye különvagyon.

2015. okt. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:

Nem azoknak! Ha csak élvezi a gazdagságot az nem segít rajta, bármikor kirakják belőle válás után.


Más szemszögből nézve, érdemes elolvasni hogy az új Ptk szerint senkinek nem előnyös a házasságkötés!!! Az öröklés kész rémálom végrendelet nélkül.

2015. nov. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!