Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek azoknak a nőknek...

Szerintetek azoknak a nőknek fontos a házasság hivatalosan, akik anyagilag jobban járnak? Például a férfinak van háza, lakása,3x annyit keres és a nőnek ezekre esélye nincs.

Figyelt kérdés
A véleményekre lennék kíváncsi azzal kapcsolatban is, hogy ha váláskor a nőnek is ugyanannyi lenne a fizetése, vagyona mint egy férfinak, (lenne külön lakása, autója, ingóságok stb) és minden ugyan úgy meglenne saját erőből, mint házasságban, akkor is nehezzen viselnék a válást? Több férfi akar válni, mint nő? Ki lép előbb?

2015. okt. 6. 13:32
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
86%

Egyébként jó, amit a 19-es ír.

Ez nem egy amerikai film.

Házassági szerződésnek nincs értelme igazán, ugyanúgy, mint a végrendeletnek sem.

Nálunk a jog eleve szabályozza ezeket a helyzeteket, nem kell ezért külön szerződés írni.

Akik meg ilyen félelmekkel házasodnak, azok nyilván nem ismerik eléggé egymást és nem is szeretik igazán egymást.

És akkor mi van, ha nők adják be többször a válás? Azért is lehet, mert általában a férfiak verik meg a nőket és mondjuk már nem akarnak az agresszív férjükkel élni. És erről is van statisztika.

2015. okt. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
85%

Ami a szerzodest illeti, az azert elhanyagol egy fontos tenyt, azt, hogy aki otthon marad gyesen az fillerekert vallal 24 oras szolgalatot es kemeny otthoni munkat.


En voltam joparszor otthon ket kicsivel (3 ill 1 evesek most), es oszinten bevallom sokkal jobban elfaradtam mint a munkaban, pedig "csak" vigyaztam rajuk, arrol hogy kozben meg takaritsak ki, mossak ki, fozzek meg stb szo nem volt. Este a lakas csatater volt, es a felesegem nem kezdte hogy "egesz nap nem csinaltal semmit, legalabb rendet csinalnal ha nem dolgozol", csak mosolygott egyet...

Voltam veluk egy hetet nyaralni egyedul (mert felesegemnek nem adtak meg szabit), na azt a nyaralast is -noha nagyon jo volt- hetekig pihentem utana a munkaban :)


Szoval ha igazsagosak akarunk lenni, akkor erre a munkara a ferjnek foallasba fel kene venni a feleseget (munkaora aranyaban), termeszetesen felezni azt amennyibe tenyleg kerulne, hogy csak az ugymond "helyette" vegzett reszt honoralja, es mindjart tisztabban latszana, hogy ki tart el kit. Mert a feleseg lakhatasa, kajaja siman kijonne abbol amit ezert a munkaert piaci beren kapna...

2015. okt. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
14%

23.-nak.


Kötelező szülni? Ugye...

2015. okt. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:
18-as miért Ti nem együtt takarítatok? Vagy nem az csiálja aki éppen ráér. Azért a mai világban az néhány extrém példa kivételével szerintem közös egy párnál. Gyes-re stb, nyilván az megy aki kevesebbet keres. Manapság sok férfi megy, sőt van olyan ismerősöm akinek most 17 éves a fia és apuka volt otthon vele anno. Amúgya jog a házimunkát számításba veszi.
2015. okt. 6. 15:03
 25/39 anonim ***** válasza:
81%
24: nem kötelező, de normális családokban mindkét fél vágyik rá, a nő nem magának szüli a gyereket
2015. okt. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
79%
24: nem kotelezo, de a hazassag nekem csaladalapitast jelent, minek vegyek el valakit akivel nem akarunk csaladot?
2015. okt. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
8%

Normális a családom,én és a párom.


Ő eleinte akart,de én soha. Ebből adódóan voltak vitáink,de mára belátta,hogy jobb gyermek nélkül. Van időnk magunkra és egymásra van pénzünk utazásra és számlákra és nincs gond,hogy terhes-e a lány vagy,hogy éppen mit/kit szív.

Pláne nincs beteg/sérült gyermek.


7 éve vagyunk együtt. 45 vagyok ő 29.

2015. okt. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
93%

"Normális a családom,én és a párom.


Ő eleinte akart,de én soha. Ebből adódóan voltak vitáink,de mára belátta,hogy jobb gyermek nélkül. Van időnk magunkra és egymásra van pénzünk utazásra és számlákra és nincs gond,hogy terhes-e a lány vagy,hogy éppen mit/kit szív.

Pláne nincs beteg/sérült gyermek.


7 éve vagyunk együtt. 45 vagyok ő 29."


Itt például láthatunk egy jövőbeni válási okot, amikor a nő adja be a bontópert.

A férje miatt feladta a gyerek utáni vágyát (egyenlőre), de 29 évesen még bőven van ideje szülni és ha igazán vágyik rá, akkor fog is. Másnak.

VAGY

Nem szül a férje miatt, de kb. 10 év alatt ez megmérgezi a kapcsolatot és ezért válik.

Bocs, kedves válaszoló, természetesen lehettek ti a kivételek, de ez a sztori tökéletes példája, hogy például mi vezet váláshoz.

2015. okt. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
51%

Magamból kiindulva nem..

Magasabb a fizetésem a férjeménél, mégis fontos a házasság nekem.

Plusz szerintem a legtöbb nőnek nem a saját maga eltartása a gond, hanem az esetleges gyerek plusz meg az otthin elvezstése..

Mi önszántunkból költözünk, együtt, így is nehezen viselem

2015. okt. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:

Nem hinném. Ha házasság előtt van már akár a férfinak, akár a nőnek háza, autója, nyaralója stb. az a házasság után sem lesz közös. Tehát mindig is annak a félnek a nevén és tulajdonában fog állni aki a házasság előtt szerezte ezeket.

Amikor megismerkedtünk a férjemmel, neki már volt lakása, és autója, nekem pedig autóm. Hogy számított-e ez nekem? Egyáltalán nem. Hiszen olyan családból származom ahol az anyagiak sosem jelentettek problémát, és egy olyan háttér volt/van mögöttem, hogy akár egy külső személy azt is hiheti, hogy a férjem akart direkt a pénz miatt elvenni és beházasodni a családunkba. :) (Van is ilyen sajnos ismerősi körben is, aki ilyesmit gondol unalmában...)

Tehát mielőtt összeházasodtunk eladta a férjem a lakását, én hozzátettem a kis pénzem a lakás bevételéhez, és vettünk közösen egy családi házat, ami már 50-50%-ban van a tulajdonunkban. De, ő ezt nem tudhatta mikor megismerkedtünk, hogy nekem mim van, vagy nincs, esetleg mim lesz évek múlásával...szóval ez a kérdés és a felállások, hogy kinek mije van, vagy ki keres többet ki nem, nem feltétlenül fekete és fehér, hanem annál sokkal bonyolultabb.

2015. okt. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!