Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Magas (500 forint feletti)...

Magas (500 forint feletti) netto fizetésből ti mennyi gyerektartást gondoltok reálisnak egy gyerek után?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból kérdezem, mert szerintem csúnyán lehúz az exem.

2015. nov. 12. 09:19
1 2 3 4 5 6 7
 11/69 anonim ***** válasza:
69%
100 000 felett nem vagy köteles beszállni táborozásba-iskolakezdésbe, ezt te adod oda.. életbiztosítást is te döntötted el, hogy fizeted és ő a kedvezményezettje, nem az ex kérte tőled... szintúgy nem kéri az ex, hogy vidd cirkuszba, moziba, se azt hogy vegyél neki ruhát... tehát ez a te döntésed, ezért ne az exet hibáztasd és emiatt ne akarj kevesebbet fizetni
2015. nov. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/69 anonim ***** válasza:
80%
Mi a fenére költi anyuka a havi 100ezer gyt-t, ha azt írod, az otthoni ruhái retkesek és szakadtak? Nagyon úgy hangzik, hogy anyukát is te tartod el.
2015. nov. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/69 anonim ***** válasza:
94%

"A gyt arra valo hogy a gyerekek koltsegeinek a felet tovabbra is allja az apa, nem arra hogy eltartsa a volt nejet."


"4:216. § [A gyermektartás módja]


(1) A gyermeket gondozó szülő a tartást természetben, a különélő szülő elsősorban pénzben teljesíti (a továbbiakban: gyermektartásdíj)." (új Ptk.)


Ezt el szokták felejteni a tartásdíjra kötelezettek.


Egyébként megoldás lehet, ha magadhoz veszed a gyermeket, kérdező, és a saját háztartásodban biztosítod neki azt az életszínvonalat, amit ilyen jövedelemmel illik nyújtani.

2015. nov. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/69 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk a 100 ezret többek között pont azért fizeted, hogy ne legyen szakadta ruhája, ezt az anyjának abból a pénzből el kellene tudnia intézni. Azért alkalomadtán felteheted neki, hogy mégis mire költi azt a pénzt.
2015. nov. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/69 anonim ***** válasza:
88%
Én kifizetném a gyerektartást mivel erre törvény kötelez, azon kívül pedig mindent megadnék a gyereknek ami csak pénzzel megvehető és szüksége van rá.
2015. nov. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/69 anonim ***** válasza:
81%
nézőpont kérdése mi a sok... a te gyereked is, ezt azért nem árt elfelejteni.. na már most, ha pici a gyerek, és az ex nem tud menni dolgozni, mert a gyerekkel van, akkor tényleg nem sok... mert úgye minden apuka elfelejti, hogy azt a gyereket együtt vállalták, és ez nem csak a pénzből áll... Viszont a másrészről nem fizetnék többet, csak amit a bíróság megítél, plussz minőségi időt töltenék el a gyerekkel... ami nem csak 1-2 óráról szól, vagy magamhoz venném, ha erre van lehetőség... oszt exanyu menjen dolgozni, és a kérdés megoldva.
2015. nov. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/69 anonim ***** válasza:
87%

Én a 100 ezret teljesen reálisnak tartom, de úgy, hogy ezen felül már nem kéne semmit sem fizetned pluszba se alkalmakkor, se rendszeresen.

Ha ez a megállapított gyerektartás, akkor nem is kell mást fizetned ezen felül.

2015. nov. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/69 anonim ***** válasza:
24%

Én 100000 ft gyerektartást kaptam, ami módosult rokontartássá, mert tanulok.

Így is szûkösen jöttünk ki anyuval, ô gyógypedagógus.

Kb ennyit tartok egyébként is reálisnak, ha az "ex" nem keres olyan jól, mint a gyerektartás fizetésére kötelezett.

2015. nov. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/69 anonim ***** válasza:
76%

A gyerek mennyit van nálad és mennyit exnél? Ha inkább hétvégi apuka vagy, és egy túlmozgékony gyerekről beszélünk, akkor nem csodálom, hogy az otthoni ruhái szakadtak. Saját példát tudok, én fiúnak készültem, ezért rokonság elsősorban fiús ruhákat adott, aztán mindenkit megleptem, hogy lány lettem, de a ruhák már megvoltak, így anyu azokat adta néha rám. Mikor kinőttem sok még vadiújnak nézett ki, mert elég tejbetök gyerek voltam. Aztán jött öcsém és úgy nézett ki, mintha senki nem törődne vele és koszos szakadt ruhákba járna. Mindez azért, mert amikre én vigyáztam azokban ő rohangált, elesett, kiszakadt, felakadt valahová vagy fűfoltos lett, leette, összeolajozta, stb. Nem egy hétvége telt azzal, hogy anyám kezeit sebesre marta a tisztítószer, hogy valahogy kiszedje a foltokat a ruháiból (allergiás a gumikesztyűre és mikor mi voltunk gyerekek még nem igazán volt elérhető latexmentes gumikesztyű, és inkább vállalta a sebességet, minthogy 1 hétig fel legyenek dagadva a kezei az allergia miatt) meg toldozta, foltozta ahogy tudta őket. Mondjuk némelyik nadrágja nagyon menő lett a sok stoppolt minta miatt.


Másrészről tény sokat fizetsz, de emellé mennyi az ex fizetése? Csak mert ha minimálbér és tervezett gyerek volt én nem tartanám fairnek, hogy csak azért legyen anyagilag rosszabb gyerekkora, mint az új gyereknek csak mert ti ketten nem jöttetek ki végül. Sőt, miért nem te neveled? Sose értettem a panaszkodókat, hogy akkor miért nem nevelik ha ennyire jó anyagi helyzetben vannak. Ilyen anyagi helyzet mellett jobb ügyvédet is tudsz fizetni, mint az ex. Az életbiztosítást egyébként én nem számolnám a gyerek költségei közé, senki se tartott fegyvert a fejedhez, hogy már pedig ő legyen a kedvezményezett. (bár szólj ha tévedek) Valamint minőségi időt lehet tölteni ennyi költséges program nélkül is csak kellene hozzá egy kis fantázia. Pl nekem a kedvenc gyerekkori programjaim között a kirándulás szerepelt meg mikor apu megtanított fotózni. (utóbbi egyszeri befektetés/kiadás volt, előbbinél meg előny volt, hogy 20 km-re laktunk a nagyobb kiránduló helyektől) A társasjáték esteket meg nem is számolom.


Ha van új kiskorú gyereked amúgy kérhetsz csökkentést. Van rá esély, hogy megítélik.

2015. nov. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/69 anonim ***** válasza:
32%
Én beszélnék az ex nővel, hogy adjon részletes kimutatást arról, mire megy el az a havi 100 ezer.
2015. nov. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!