Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Magas (500 forint feletti)...

Magas (500 forint feletti) netto fizetésből ti mennyi gyerektartást gondoltok reálisnak egy gyerek után?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból kérdezem, mert szerintem csúnyán lehúz az exem.

2015. nov. 12. 09:19
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 anonim ***** válasza:
77%
13-mas, a belinkelt törvényedben még mindig a gyerek tartása szerepel, nem az exé.
2015. nov. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/69 anonim ***** válasza:
79%

Hány éves a gyerek?


Az én exemnek hasonló a fizetése. 8 éves a lányunk, 5 éve váltunk el. Eleinte havi 70-et fizetett - azért ennyit, mert sokat volt beteg a gyerek, ez nekem elég komoly bevételkiesés + a gyógyszerek. Minden 2. hétvégén volt vele a gyerek. Később javult a helyzet, a gyerek egyre többet volt nála, tudtam túlórát vállalni, nem volt annyit beteg, így csökkent a gyt is.


Most 50-et fizet, emellett vesz neki ruhát, könyvet, iskolai dolgokat alkalmanként.


A havi 150-180 nekem is irreálisan soknak tűnik.

2015. nov. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/69 A kérdező kommentje:

7 éves, minden második hétvégén van itt, plusz heti egy hétköznap délután, és az iskolai szünetek felében.

Anyuka közalkalmazott, nem minimálbért kap, de nem is keres annyit mint én. Viszont a gyt önmagában, amit kap, több mint a havi fizetése fele.

2015. nov. 12. 10:41
 24/69 anonim ***** válasza:
52%
egyébként miért az apuka fizetné a gyerek edzésének teljes összegét? valaki ezt felsorolta, miért nem felesben? szerintem kérd meg, hogy számoljon el vele, nagyjából mit mire költ
2015. nov. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/69 kovpet ***** válasza:
100%

Szerintem nem az számít, hogy mi mit gondolunk reálisnak, hanem az, hogy a bíró mit gondol annak :)

Ő mit gondolt annak?

2015. nov. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/69 anonim ***** válasza:
81%
miért van olyan érzésem, hogy ezt a kérdést nem az apuka írta ki hanem a jelenlegi feleség (társ)? :)
2015. nov. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/69 anonim ***** válasza:
71%

A belinkelt törvény valóban a gyerektartásról szól. Arról, hogy a tartásra kötelezett elsősorban pénzben teljesíti ezt, az a szülő, akinél a gyereket elhelyezték, TERMÉSZETBEN. Azaz a költségeket nem felesben fizetik.

Tényleg kérdéses, miért szakadt, koszos ruhákban megy a gyerek láthatásra, bár egy hétévesre, pláne, ha fiú, nem jellemző, hogy pl. az iskolából úgy lép ki délután, mint akit skatulyából húztak ki.

Viszont ha kérdés merül fel, vajon az ex megfelelően neveli-e a gyereket, még mindig ott a lehetőség, hogy az apa magához vegye. Ez esetben kapna az anyától úgy 25-30 ezer Ft tartásdíjat, ami nagyjából éppen a biztosítást fedezné. Persze kell neki külön szoba, megoldandó, ki menjen szülői értekezletre, fogadóórára, el kell fogadtatni az új kapcsolattal, azt is, hogy az ex rendszeresen meg fog jelenni az új családi fészekben a láthatás kapcsán.

Érdemes megfontolni, melyik a jobb megoldás.

2015. nov. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/69 anonim ***** válasza:
65%
26-os :D nekem is rögtön ez jutott az eszembe... az apukák, max akkor írják ki, ha otthon basztatja őket az új asszonka... amúgy meg legtöbb fizet mint a katonatiszt ... Mert kettős érzést okoz a kérdés, ha túl sokanak gondolja ő maga, akkor a megítélt 100.000-ren felül miért fizet, hisz nem kötelező... valószínű, hogy szereti azt a gyereket, és enyi... és ez szúrja a szemét, az új tyúknak.
2015. nov. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/69 anonim ***** válasza:
25%

T. Kérdező!

Megértem a fájdalmadat. Sajnos sokba került neked ez az utódnemzés projekt.. Ilyen nőbe, aki elhanyagolja a gyereket, benne se kellett volna hagyni a "festéket". Én a helyedben elmennék a bíróságra panasznapon, és ott jegyzőkönyvbe mondanám, hogy mi a szitu (100e+ tartást fizetsz, de mégis rongyos ruhában jár a gyerek), és ott mindjárt tájékoztatnak is hogy milyen lehetőségeid vannak. Szerintem eleve egy polgári pert indíthanál a tartásdíj mérséklése iránt, de ha kiderül hogy az exed elsíbolja a pénzt, akkor büntetőeljárás is lehet á la csalás vétsége, illetve ha nagyon extrém elhanyagolásben szenved a fiú akkor kiskorú veszélyeztetése miatt. Lehet hogy jobb volna átvenned magadhoz, mint törvényes képviselő.


Sok sikert,

egy joghallgató

2015. nov. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/69 anonim ***** válasza:
28%

35: "megoldás lehet, ha magadhoz veszed a gyermeket, kérdező, "


Minden apa errol almodik, kedves kommentelo, csak a noparti birosagok miatt eselytelen, az anyanak kedveznek, pedig egy apanak ugyanugy ha nem jobban faj, ha elveszik tole a gyereket mint egy anyanak.

2015. nov. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!