Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Magas (500 forint feletti)...

Magas (500 forint feletti) netto fizetésből ti mennyi gyerektartást gondoltok reálisnak egy gyerek után?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból kérdezem, mert szerintem csúnyán lehúz az exem.

2015. nov. 12. 09:19
1 2 3 4 5 6 7
 61/69 anonim ***** válasza:
52%

Ha az új nejed helyében lennék én már jól kupán vágtalak volna ha ennyi pénzt fizetnél a másik gyerek ellátására.

Horribilis összeg!!!Ha mindkét gyerekedre ennyit költessz havonta (mert ugye az úgy igazságos!!!!) sose fogsz egyről a kettőre jutni.De gondolom nem költessz.

2016. márc. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/69 anonim válasza:
46%
bar mar elevult a kerdes, de muszaj hozzaszolnom. szerintem csunyan lehuz(ott) az exed, 100e ft gyerektartason felul en semmit nem adnek pluszban, csak ugy ha kifejezetten a gyerek kapja, kozvetlenul toled. sok no azt hiszi, amiert o neveli a gyereket, (amit mellesleg szerintem sok apa is szivesen megtenne csak ugye no parti a birosag..) ezert neki semmit nem kell adni, csak elvenni az apatol. es dobaloznak a termeszetbeni dolgokkal, hogy o neveli, rezsi stb. miert, nem futene ha nincs gyereke? vagy nem egetne a villanyt? ha meg ezek olyan dolgok, amiket fel kell handalni, mondjon le a gyerekrol...
2018. jún. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/69 anonim ***** válasza:
100%

#62

Nem konkrétan ezek, de vegyük a legegyszerűbbet. Ha beteg a gyerek, táppénzre az anya megy, na az pénzkiesés.

Nekem ez azért emlékezetes, mert mikor kb havonta beteg volt a 4 éves gyerek, és nekem minden hónapban tp-re kellett menni, a 4. hónapnál felhívtam az exem, mivel tudtam, az anyja otthon van mindig, nem lehetne-e ott a gyerek, hogy ne essek ki a munkából. Válasz: "Veled van, oldd meg!", és letette.

De nyáron sírt a szája, hogy az ő gyereke is, neki miért nem jár a plusz szabi, meg miért nem osztozunk az adókedvezményen, ha egyszer az övé is a gyerek... Mire mondtam, osztozzon az új párjával, amit ő kap a 2 gyerekével, elvégre velük élnek... Az már nem tetszett neki.

Kibulizta a főbérlőjüknél, hogy írják bele a bérleti szerződésbe, hogy a gyt pernél lobogtathassa a papírt, mert ő albérletet fizet. (Én is!)

Lezajlott a per, persze megegyezéssel, kevesebb összeggel (25E ft) , mint amit eredetileg kértem. 3 hónapra rá ők saját házba költöztek. (Hitelmentes.)

A gyerek ha kér valamit tőlük, a válasza az új asszonynak "Anyáddal élsz, kérd tőle!"

Őt nem viszik sehova, csak akkor van program, ha ő nincs ott.

Apuka múltkor felajánlotta, hogy megvesz vmit a gyereknek, ha kifizetem....


De lehet áltánosítani, hogy mindig az ex, az anyuka a szar szemét pénzéhes riban©, aki szegény volt férjén akar élősködni. Hányok...

2018. jún. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/69 anonim ***** válasza:
57%

Persze vannak kivételek, és tisztel is azoknak az anyáknak akik nem akarják lehúzni az apukát. Mégis bicskanyitogató amikor egyese idelökik, hogy a gyereknek bizosítani kell a megszokott életszínvonalat, és sorolják, hogy mennyibe kerülnek a különórák, szakkörök...

Hát nem! Nem kell biztosìtani! Bármelyik családban előfordulhat válás nélkül is, hogy romlik a csalàd anyagi körülménye.

Olyankor természetes, hogy össze kell húzni a nadrágszíjat és alkalmazkodni kell az új körülmènyhez!

2018. jún. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/69 anonim válasza:
56%
Tudom, hogy egy gyerek nem keves penzbe kerul. Nyilvan, apa segitsen a gyereken. Ha normalis meg is teszi. Ha nem, mert vannak kocsog apak, az enyem is kozejuk tartozik, az mas tema. Itt most a normalis apakrol beszelek csak. Viszont vannak anyukak, akik kihasznaljak apat, ahogy csak tudjak. Apa csak tejeljen, neki nem kell uj eletet kezdenie. O ne vegyen maganak semmit, ne akarjon lakast vagy autot, mert akkor anyuka megy a birosagra tobb penzert, mert apanak telik autora de a gyerekre "csak" 50et fizet. Anyukak azt hiszik nekik alanyi jogon minden jar. Nekik nem kell hozzatenni azt a penzt, amkt apa letesz? De! Es nem azzal kell jo ni, hogy o termeszetben tamogtaja a gyereket.. miert, nem futesz ha nincs gyereked? nem kapcsolod fel a villanyt? hagyjuk mar.. szerintem sok apuka ezeket szivesen venne, es nem felhanytorgatna, ha nevelhetne a gyereket. csak nem merik meglepni az elhelyezest, mert ugyis anya kapja.. ez a vicc Magyarorszagban. A noknek mindent lehet, a ferfi meg csak adja a penzt es kussoljon. rohej
2018. jún. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/69 anonim válasza:
100%

63

Nalunk,az ocsem 50ezret fizet a 2 eves kislanyara. Anyukanak nem eleg, mert a gyereknek nem vesz popsikremet, a torlokendot is csak akkor hasznalja ha kaki van, amugy csak pelenkacsere.. Meg is mondta, hogy nem vesz neki mert draga. A gyerektartason felul, ha odaadja a gyereket, mindig megmondja az ocsemnek, hogy vegyen neki szandalt/nadragot/ezt-azt, mert o nem talalt neki..az ocsem a gyerektartason felul, havi 20 ezret meg minimum a gyerekre kolt, mert ha az anyja eppen nem mondja mit vegyen neki, akkor (valoszinu) direkt szakadt, kinott ruhakban kuldi el, hogy azt lassuk nincs neki jobb es vegyunk ujat. Holott tudjuk, hogy van neki mas szep ruhaja, tortenetesen azert mert mi veszunk neki mindig. Akkor erre mit lehet mondani?! es az ocsem szo nelkul turi, mert a gyereket nezi..ennek ellenere anyuka elhordja mindennek, hogy milyen rossz apa. Ja es o is jon azzal, hogy o van a gyerekkel mindig, meg a rezsi stb. amiota apuka megmondta neki, hogy ha ennyire nyug neki a gyereke, akkor mondjon le rola, o is szeretne nevelni, azota anyuka ezugyben kussban van, mert rajott, hogy az ocsem ezeket a "nyugoket" szivesen venne..

2018. jún. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/69 anonim válasza:
100%
*es mellesleg anya a szuleinel el, akik mindenben segitik, szoval azt se lehet mondani, hogy alberletet fizet meg rezsit,meg a telefonszamlajat is a szulei fizetik ki neki, szoval kb csak a sajat ruhazkodasat kell megoldania meg a gyereket nevelni a penzbol..
2018. jún. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/69 anonim ***** válasza:

#63 vagyok.

Én is azért írtam le a SAJÁT (azaz nem kívűlről figyelt) helyzetemet, hogy mások is tisztában legyenek, minden helyzet más. De kívűlről nézve is sajnos inkább az enyémhez hasonló helyzeteket látok. Apuka rá se néz a gyerekre, ült is, mert nem fizetett, a csaj meg az államtól kapta a gyt-t, 5 éves volt a kisfiú, mikor apuci másik gyereket csinált egy nőnek, akinek már volt 1, ehhez hozzávette volna az 5 évest CSOK reményében, akit am nem is ismer.


Másik hely: Apuka elviszi a kislányt, lepasszolja az anyjának/a szomszédnak/mikor kinek. Amit vesz esetleg a kislánynak, azt haza nem viheti, az ottani. Ja, anyuka (aki gyeden van egy picivel), vigye apukának ide/oda/amoda a 9 évest, mert neki nincs kedve annyit utazni, drága a benzin.


A saját exemet meg napokig tudnám elemezni, milyen gusztustalan húzásai voltak, akár felém, akár a gyerek felé, + az új feleség diktál mindenben. A 25ezres gyt-n felül SEMMIT nem fizet, nem is nagyon vesz a gyereknek semmit. Mikor visszamenőleg a hátralékot ki kellett fizetnie a gyt emelés miatt, levonta belőle, amit az iskolakezdésre adott, + a gyerek szemüvegének a felét kifizette tavaly, na azt az összeget is levonta, szerinte neki a gyt-n felül semmibe nem kell beszállnia, mert ők 2 gyereket tartanak el... (Mi is + terhes vagyok, mégse dobtam be ezeket, mert nem az ő dolga, ahogy az enyém se, hogy neki hány NEVELT gyereke van).

Mikor látom, hogy mindenre van, esküvő, hitel, autó, asszonykának jogsi, hamarosan 2.autó, mert a gyökere elmondja... De ha a gyerekéről van szó, akkor minden sok. Alapból egy $zarrágó, de a felesége még be is oszt neki mindent, ő a főnök.


Még sorolhatnám, mert a bőrömön tapasztaltam.

De semmi értelme, mert más meg máshol mást lát...

2018. jún. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/69 anonim ***** válasza:

Az ismerosi körben 2 esetet láttam, egy tasrverpar, apu németben melózik, nagy kertes ház, új építésű, anyunak dolgozni sem kell...anyuka a lelki bánatában osszefekszik egy felcsovessel, a házat eladjak, anyuka ingyé kap egy lakást... Mellé kb 80e gyerektartast a 2 gyerekre. Azóta igaz már kb 3 felkegyelmu rakta.


A másik esetben megint külföldi munka, anyu a szülési tressz miatt alkesz lett, lemond a gyerekről, a gyerek hanyodik de csak apukanak kell. Apuka osszeall egy idetlennel, aki ugyan kimos a gyerekre, de vetejtarst lát benne, néha rendesen féltékeny rá... Apuka fosik a gyerekre, csak legyen csendben, ne idegesitse.


Én amondó vagyok nincs olyan hogy fekete vagy fehér, van pár nő aki annyira kattyos hogy saját magát forgatja be, utána meg mögé áll egy új pár vagy család, mindennek lehordva a másikat... Aztán csak pénz legyen, apuka oldalról inkább a f#sz feláll ész megall, de ha gyengusz akkor jön ott is egy okos új nő... Aki nagyrészt a gyerek kárára tevenykedik.


A legritkabb esetben van konszenzus a 2 fel közt, mert mindig van egy harmadik aki belemagyaraz valamit

2019. máj. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!