Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Magas (500 forint feletti)...

Magas (500 forint feletti) netto fizetésből ti mennyi gyerektartást gondoltok reálisnak egy gyerek után?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból kérdezem, mert szerintem csúnyán lehúz az exem.

2015. nov. 12. 09:19
1 2 3 4 5 6 7
 41/69 anonim ***** válasza:
81%

40: jaj mar, ez hulyeseg, ez egyszeruen a lusta emberek kifogasa. Eloszor persze ugyetlen, meg nehezebb, aztan megszokja. Az anya se ugy szuletik hogy tudja, es parazik a korhazban az elso heten hogy veletlenul nem jol csinal valamit, vagy hogy is kell pelenkat cserelni, stb.

Aztan persze hogy a gyerek ahhoz ragaszkodik jobban aki a mindennapos aprosagokat szakadatlanul csinalja neki. Nem azert mert "o az anyja", hanem mert a masik naponta felorara ha ugy dont hogy na o most akkor babazo uzemmodot bekapcsolja, jojjon a baboca jatszani, de ha budos a pelenka, akkor mar sunnyog is el.

Egy dolog van amit a ferfi nem tud, a szoptatas. De manapsag egyreszt egyre tobb no van aki szinten nem akar szoptatni, tapszert, cumisuveget ad, masreszt le is lehet fejni elore a tejet, es problema megoldva.


Voltam en egyedul ket kislanyommal (3 es 1 evesek) egy hetet. Eletem egyik legfarasztobb hete volt, de a legboldogabb is.

2015. nov. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/69 anonim ***** válasza:
76%
Off: Elég nehéz elképzelni, hogy itt mindenki hetente viszi a gyerekét bábszínházba, moziba, kirándulni, meg van emellett a gyereknek minimum 20 különórája egy héten (az 500ezer feletti fizetés meg ritka, nem hiszem hogy mindenki aki ennyit kap itt gyakorizna). Annyira nem reális ez az egész... :)
2015. nov. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/69 anonim ***** válasza:
53%

Egyáltalán nem igaz, hogy az apák bármivel is ügyetlenebbek lennének az anyáknál. Ez egy nagy baromság.

Minket (két lány!) apukánk nevelt fel egyedül a válásuk után - anyu lelépett.

Egyik ismerősömnek pedig meghalt az anyukája, négy kisgyerek maradt az apával. Ők is nagyon jól megvoltak mindig is, köszönik szépen.


Az itteni válaszokból csak egy dolog derül ki számomra: sok az egyedülálló, férfigyűlölő nő ezen a fórumon...

2015. nov. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/69 anonim ***** válasza:
45%
Sem férfigyűlölő nem vagyok,sem egyedülálló mégis úgy gondolom ahogy írtam.A legtöbb férfi igen lusta ahhoz,hogy úgy lássa el a gyerekeket ahogy kell,és esze ágában nem lenne válás után a gyerekeivel kínlódni.Ezért nevelik az anyák a gyerekeket,és nem azért mert a bíróság csak a nőknek ítél.A ti példátok olyan ritka mint a fehér holló,de tisztelet jár érte,viszont nem mindennapos.
2015. nov. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/69 anonim ***** válasza:
98%

Hát én egyedül nevelem a lányom kb 1 éves kora óta, most 11 éves, és semmi gondunk nincs és nem is volt soha.A

A legjobb barátom is egyedül neveli a fiát, mert az anyja egy...na hagyjuk is, szóval nem látta a gyereket kb mióta kijöttek a kórházból azóta :D


Nekünk mindkettőnknek jól megy, szóval szerintem simán megoldja egy apa is, ha AKARJA, és elég sokan akarják szerintem.


Amúgy én annyi gyt-t fizetnék, amennyit a bíróság ítél és azon felül vásárolnék neki. De mit értesz az alatt, hogy koszos szakadt a gyerek? Hogy sokat mozog, játszik, és emiatt nem makulátlan a ruhája stb. vagy alapvetően az egész gyerek ápolatlan? Nem mindegy.


32F

2015. nov. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/69 anonim ***** válasza:
61%

"Sem férfigyűlölő nem vagyok,sem egyedülálló"


Messziről jött ember, azt mond amit akar.


Ennek a GYK-nak az a varázsa, hogy bármit mondasz, FÉL ÓRÁN belül megjelenik valaki, aki megcáfolja azt ami valóban hihető.

2015. nov. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/69 anonim ***** válasza:
31%

100e pont megfelelő összeg

én nem kérnék egy petákot sem az apától pluszban

ez bőven fedezi a gyerek kiadásait sőt még félre is lehetne tenni belőle a gyerek jövőjére


szal fizesd ki a meghatározott gyt-t és azon felül max azt a kiadást amit fedezni kell mikor veled van a csemete


van másik gyereked is arra is gondolni kell h ő is ugyan annyit érdemel mint az első gyerek !

2015. nov. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/69 anonim ***** válasza:
71%

Claritasa, ezzel vigyázz, ki mit érdemel. Az első gyerekre szerinted elég a 100 ezer, akkor a másodikra sem költhet többet az apa, és marad bő 300 ezer saját magára a logikád mentén.

Bő fél millából nem számolgatnám az alkalmankénti bábszínház-jegyet, vagy a pár száz forintnyi fagyit, amit elnyal a gyerekem, de mindegy.

2015. nov. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/69 anonim ***** válasza:
48%

azt írja kicsit vissza h túlkép 150-180e fizet ki az első gyerekre havi szinten mindennel együtt


ha ezt duplázom akkor alig marad a 500e fizetésből


ezért írtam h én mint nő csak a gyt-t kérném

már 100e is elég szép összeg nem kérnék pluszban az apától semmit sem ...



tény h nem irt az apa semmit sem h pl fizet e hitelt, anno kié volt a lakás ahol éltek, kiköltözött el, ha ö de még fizeti a lakásra a hitelt akkor pl a 100e is sok gyt-nek

2015. nov. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/69 anonim ***** válasza:
54%

"van másik gyereked is arra is gondolni kell h ő is ugyan annyit érdemel mint az első gyerek !"


Máris megbukott az elméleted,mert az egyik gyereknek napi szinten jelen van az apja a másiknak meg alig.Nem lehet igazságot tenni.

2015. nov. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!