Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Magas (500 forint feletti)...

Magas (500 forint feletti) netto fizetésből ti mennyi gyerektartást gondoltok reálisnak egy gyerek után?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból kérdezem, mert szerintem csúnyán lehúz az exem.

2015. nov. 12. 09:19
1 2 3 4 5 6 7
 31/69 anonim ***** válasza:
18%
Bármennyit is fizetsz, a gyermekednek lelkileg akkor is hiányzol!
2015. nov. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/69 anonim ***** válasza:
40%

19: "Sose értettem a panaszkodókat, hogy akkor miért nem nevelik ha ennyire jó anyagi helyzetben vannak"


Lasd fentebb. Minden apa szivesen nevelne, ha engednek, de nem lehet.

2015. nov. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/69 anonim ***** válasza:
15%
15 ezer
2015. nov. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/69 anonim ***** válasza:
83%

Ez szerintem is irreálisan sok.

Ha természetben is veszel dolgokat (ruhák, iskolaszerek, tábor, különóra, stb.) az beleszámít a tartásdíjba!

Nem a százezer felett pluszban kell ezeket fizetned. (Az, hogy elviszed moziba, cirkuszba meg ilyesmi, már más tészta, oda ne vidd, ha nem telik rá, vagy nem akarod, de nyilván a közös élmények fontosak, ha megtehetitek. Ez nem csökkenti a tényleges neveléssel kapcsolatos kiadásokat, a ruháztatás és különórák fizetése viszont igen.)

2015. nov. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/69 anonim ***** válasza:
54%

"Minden apa szivesen nevelne, ha engednek, de nem lehet."


Marhaság. Ha akarja, és tesz érte, ugyanolyan eséllyel indul, mint az anya. Ha még pénze is van jó ügyvédre, akkor jobbakkal.

Persze kényelmesebb a fenti felkiáltással anyut szidni, és a tartásdíj miatt siránkozni.

2015. nov. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/69 anonim ***** válasza:
77%

Minden apa szívesen nevelné a gyerekét egyedül szerintem iszonyat erős túlzás. Az ismeretségi körömben 3 elvált expár tartozik. 2 esetben megmondta a pasi, hogyha válnak anyukánál marad, neki nem fér bele a karrierjébe, hogy ha gyerek a beteg otthon maradjon vele és a szülőikre se ér oda, amikor kicsi volt, akkor meg nem fért bele a 8-ra viszi 4-kor megy érte napi program. 1 esetben pedig megosztva nevelik, de ott egy női lelkű pasiról beszélünk, aki pl szeret takarítani.


Saját példánál maradva a saját apám megmondta egy veszekedéskor anyámnak, hogy vihet minket ahová gondolja ha válnak. (volt 2-3 év amikor sokat veszekedtek, de se előtte, se azóta, megoldották) És szülőként nagyszerű apám volt, anyuval. Minden alkalommal amikor anyunak hosszabb időre el kellett menni (kórházba került, 1 hónapos külföldi kiküldetés, stb.), akkor csak azért ettünk, mert éhesek voltunk és már felértük a hűtőt illetve a nagymamák besegítettek, suliba is csak ezért jártunk rendesen, tisztán. Nekem pl a mai napig sérelem, hogy azért vágatták le gyerekként a derékig érő gyönyörű hosszú hajam, mert ahhoz kicsi voltam, hogy egyedül kifésüljem, apunak meg nem volt türelme és inkább elvitt fodrászhoz, aki fiúsra levágta, amivel már apu is tudott mit kezdeni, mert anyu veszélyeztetett terhes volt öcsémmel és 3 hónapig kórházban kellett feküdnie.


Tehát ha akkor elválnak tuti nem akartam volna apunál maradni, mert a konkrét mindennapi ellátásunkra képtelen volt. De tény, nagyon szeretem, támaszkodom rá, mai napig mindennap beszélünk (pedig pár éve elköltöztem otthonról), tehát egyáltalán nem rossz a viszonyunk. De pl nem tudja mikor van a szülinapom, hogy allergiás vagyok a penicillinre és hogy mondjuk utálom a tökfőzeléket. A személyiségemet ismeri, az apró-cseprő dolgaimat nem. Anyu meg napra pontosan azt megmondja, hogy mikor esett ki az első fogam vagy milyen betegséget mikor kaptam el, melyik tanáromat hogy hívták, milyen tárgyakból hogy álltam, stb.


Tegye fel a kezét az az apa, aki gyesen otthon maradt a gyerekkel az anya helyett. Mivel gyesen bárki maradhat, most már gyeden is ha elmúlt 1 éves a gyerek. Mégse tobzódnak az otthon maradó apukák, mert az az anya dolga. Nem véletlenül kötődnek főleg a kisebb gyerekek jobban az anyához, és nem véletlen tud a gyerekről több dolgot az anya. És ezért anyapárti a bíróság (vagy legalábbis volt. Ahol ténylegesen akarta az apa a gyereket és gondoskodni is tudott róla, ott akiről tudok az apánál került elhelyezésre.)

2015. nov. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/69 anonim ***** válasza:
38%
Ilyen összegű jövedelemnel nem szoktak %ban számolni. Z átlagos gyermektartasdij 25-30ezer forint, így mondjuk egy 50tokeletesnek tűnik. Ennél több nem reális.
2015. nov. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/69 anonim ***** válasza:
67%

"Minden apa szivesen nevelne, ha engednek, de nem lehet."



Nagy fittyfenét,mi lenne akkor a csajokkal meg a haverokkal?

2015. nov. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/69 anonim ***** válasza:
97%
Miért kellene az apának fizetni mindent? 100rongy bőven elég, vagy ha nem akkor tényleg oda is lehetne költöztetni a gyereket azt akkor ő fizet mindent, kivéve anyuci ruháit.
2015. nov. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/69 anonim ***** válasza:
48%

"mert a konkrét mindennapi ellátásunkra képtelen volt."



ezzel az apák 99%-a így van.

2015. nov. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!