Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek, ha az exférj...

Mit tehetek, ha az exférj érzelmileg gyötri a gyereket?

Figyelt kérdés
Nem tudok már erre jobb kifejezést találni. Válóper folyamatban, én kezdeményeztem, 6 éves a fiunk. Egyébként is egy nagyon érzékeny gyerek, képes mindenen napokig pörögni, kattogni, ami kicsit is megérinti. Az apjához szívesen megy, én meg ezért szívesen engedem, egyébként sem volt még hivatalos gyermekelhelyezés. De akárhányszor ott van, az apja érzelmileg manipulálja, a gyereket használja fel arra, hogy visszafogadjam. Például rendszeresen úgy engedi haza, hogy mondja meg nekem, hogy apa szomorú nélkülem, sokat sír (fenéket), szenved, és ennek az az oka, hogy én nem szeretem már, nem akarom, hogy együtt legyünk, mint egy család stb. Nem szid neki, nem hangolja ellenem, csak arra biztatja, hogy győzzön meg, fogadjuk vissza. Valamelyik este megkérdezte, hogy anya, apa meg fog halni? Mondom miért halna meg? Azt mondta hogy ő ebbe belehal...Hát ezt nagyon vacak érzés hallani a gyerekemtől, látom rajta, hogy kétségbe van esve. A beszélgetés nem használ, nem látja, mennyire a gyereknek árt. De ettől eltekintve meg jól megvannak, nem tudom, tehetek-e bármilyen jogi lépést ez ellen, mert végülis a szó szoros értelmében nem bántja a gyereket.
2015. nov. 13. 12:19
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Nyilván elmagyaráztam neki. Meg azt is, hogy elválunk, és nem leszünk már együtt, de ettől még mindketten nagyon szeretjük. Szóval minden beszélgetés megvolt, ami ilyenkor kell. De egy gyerek ettől igenis gyötrődik, mikor az apja sajnáltatja magát neki, vele üzenget, tőlem meg teljesen az ellenkezőjét hallja...


Az én fiam meg azon is képes hetekig gondolkozni, hogy Mauglinak meghaltak a szülei, de miért haltak meg? Nagyon magára vesz mindent.

2015. nov. 13. 13:46
 12/29 anonim ***** válasza:
7%
Tehát akkor apukának most inkább oromkodni kellene, hogy jaj de jó, Pisti, elvalunk anyaddal, sose lakunk már együtt? Mi a gond azzal, hogy elmondja, ő ennek nem örül? Az én szüleim is elvaltak -szinten 6 voltam - és bizony anyám elmondta, hogy neki ez fáj, ő nem akarja. Mégse lettem lelki nyomorék. .. Ez is az élet része. Inkább, mint az, hogy hazudjon
2015. nov. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
92%

Utolsó, és anyukád azt is mondta, hogy mindenről apukád tehet, mert nem akar már veletek élni? Megkért anyukád, hogy üzengess apádnak? Megkért, hogy legyél te, aki megpróbál hatni apádra?


Nem az a baj, hogy nem örömködik, hanem hogy az anyát próbálja okolni mindenért, és a gyerekre rakja azt a terhet, hogy kibékítse őket.

Illetve a másik, hogy egy felnőtt ember, akár férfi, akár nő, ne az 5 éves gyereknek picsogjon, hogy jajj milyen szomorú, brühühü, hanem kezelje felnőtt emberként a dolgot, és vagy beszéljen a másikkal, vagy fogadja el, hogy így alakult. De ne az 5 éves gyerekét terhelje már a lelki nyomorával, könyörgöm.

2015. nov. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
0%

Nem mondott ilyet, de itt sem láttam, hogy ilyen történt volna. Amúgy egy ekkora gyerekkel nem is kell üzenni, anélkül is elmondása mindent, én is elmondása apámnak, hogy anya sokat sír és szeretné ha hazajonnel. Lehet hogy én vagyok a hülye, lévén mindenki masnak velem ellenkező a véleménye, de nem értem, mi ezzel a gond.

Nekem anyám érdekes módon el tudta magyarázni, hogy ő szereti apát, de apa már nem szereti őt, mi nem leszünk már egy család emiatt, hiába is szeretné. Apám is képes volt elmondani, hogy a felnőttek bizony néha kiszeretnek egymásból és ő bizony kiszeretett anyambol és mást szeret már.

2015. nov. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
92%

Utolsó: ezek szerint vagy olvasni nem tudsz, vagy nem megy a szövegértelmezés.


A kérdésben is világosan leírta a kérdezö, hogy az apa folyamaotsan a gyerekeket györti, hogy "mondja meg nekem, hogy apa szomorú nélkülem, sokat sír (fenéket), szenved, és ennek az az oka, hogy én nem szeretem már, nem akarom, hogy együtt legyünk, mint egy család", "Valamelyik este megkérdezte, hogy anya, apa meg fog halni? Mondom miért halna meg? Azt mondta hogy ő ebbe belehal...Hát ezt nagyon vacak érzés hallani a gyerekemtől, látom rajta, hogy kétségbe van esve"


Ezeket olvasd már el figyelmesen, próbáld felfogni, mit jelentenek a mondatok és utána gondolkodj.

2015. nov. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
89%

"Nekem anyám érdekes módon el tudta magyarázni, hogy ő szereti apát, de apa már nem szereti őt, mi nem leszünk már egy család emiatt, hiába is szeretné. Apám is képes volt elmondani, hogy a felnőttek bizony néha kiszeretnek egymásból és ő bizony kiszeretett anyambol és mást szeret már."


NEM ÉRZED a különbséget?!?!?!?


A KÉRDEZÖ elmondja a gyereknek, hogy nem szereti már az apát annyira, hogy vele éljen, de az APA ezt nem képes elfogadni és éppen ELLENKEZÖLEG BESZÉL A gyereknek!!!!

2015. nov. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

De lehet bizonyítani valahogy hogy az apa mondja a gyereknek?

A legszebben elváló szülők gyerekei is néha bizakodnak azért egy darabig és próbálkoznak, hátha összejönnek a szülők.

Amúgy én valami olyat mondanék a gyereknek, hogy apa most össze van zavarodva, ez teljesen természetes, de túl fogja magát tenni, nem kell aggódni.

2015. nov. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
0%

De, elolvastam. Továbbra sincs ott, hogy minden anya hibája. Kizartnak tartom, hogy a gyerek azzal megy haza, hogy anya, apa azt mondta, mondjam meg neked hogy.... -ugyanis ez az uzengetes, úgyis ilyen hülye ember nem létezhet.

Az apa ha szereti az anyát, nyilván nem azt fogja mondani, hogy nem szereti. Miért kellene azt mondania? Baxus, ha en most elvallnek, nem tomnem hazugsaggal a gyerekem fejét, hanem elmondanam, hogy mi a helyzet. Miért baj az, ha apa elmondása, hogy ő bizony szereti még?

2015. nov. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
90%

Jaaa, hogy szerinted márpedig olyan hülye ember nincs, aki a gyerekkel üzenget? Akkor meggyőztél, köszi, most felnyílt a szemem! Ha te mondod, hogy ilyen márpedig nincs, akkor bizony nincs!

facepalm...

2015. nov. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

Az exférjem nem szimplán kijelenti, hogy szeret, hanem épp ellenkezőleg, negatívan festi le a dolgot, én már nem szeretem, miattam szomorú, ő ebbe BELEHAL stb.


Ezt nem a gyerek találja ki, mert az apja egy percig nem tagadja, hogy ezeket ő mondja. Minden ilyet számonkérek rajta, hogy mégis hogy képzeli, és az a válasz, hogy "de hát ha ez az igazság?"


Nem akartam a válás okait taglalni, de nem véletlenül tartunk ott, ahol, csak azt bánom, hogy nem léptem hamarabb.

2015. nov. 13. 14:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!