Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek, ha az exférj...

Mit tehetek, ha az exférj érzelmileg gyötri a gyereket?

Figyelt kérdés
Nem tudok már erre jobb kifejezést találni. Válóper folyamatban, én kezdeményeztem, 6 éves a fiunk. Egyébként is egy nagyon érzékeny gyerek, képes mindenen napokig pörögni, kattogni, ami kicsit is megérinti. Az apjához szívesen megy, én meg ezért szívesen engedem, egyébként sem volt még hivatalos gyermekelhelyezés. De akárhányszor ott van, az apja érzelmileg manipulálja, a gyereket használja fel arra, hogy visszafogadjam. Például rendszeresen úgy engedi haza, hogy mondja meg nekem, hogy apa szomorú nélkülem, sokat sír (fenéket), szenved, és ennek az az oka, hogy én nem szeretem már, nem akarom, hogy együtt legyünk, mint egy család stb. Nem szid neki, nem hangolja ellenem, csak arra biztatja, hogy győzzön meg, fogadjuk vissza. Valamelyik este megkérdezte, hogy anya, apa meg fog halni? Mondom miért halna meg? Azt mondta hogy ő ebbe belehal...Hát ezt nagyon vacak érzés hallani a gyerekemtől, látom rajta, hogy kétségbe van esve. A beszélgetés nem használ, nem látja, mennyire a gyereknek árt. De ettől eltekintve meg jól megvannak, nem tudom, tehetek-e bármilyen jogi lépést ez ellen, mert végülis a szó szoros értelmében nem bántja a gyereket.
2015. nov. 13. 12:19
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
16%

negatívan festi le a dolgot, én már nem szeretem, miattam szomorú

- és ez igaz is, kérdező.

Mi a probléma?

Lapátra tetted a férjed, az apát - következményei lesznek. Mi a gond? A gyereknek apa és anya kell - ezt éli meg, az nem érdekli, hogy te meg úgy gondolod, nem kell az apa.

2015. nov. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
72%

"A pszichológusomnak elmeséltem a helyzetet, és meg volt döbbenve, de ..."


Túl azon, hogy meg volt döbbenve, milyen tanácsot adott neked azzal kapcsolatban, hogy hogyan tudod a lehető legjobban kezelni ezt a helyzetet anyaként?

2015. nov. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

Pont erről van szó. Hogy egy válás egy gyereknek már önmagában is rossz élmény, de ha az egyik szülő ezt még szándékosan, önző módon tetézi is, az borzasztó. Nekem is lenne kedvem szidni neki az apját, vagy amikor este elalváskor próbál engem győzködni, hogy "de anya, az apu igazából jó ember", akkor zsigerből meg tudnám cáfolni. De mint anya, ezt nem tehetem meg, és azt válaszolom neki, hogy "hát persze, hogy az".


Elég nagy baj, hogy idáig jut egy házasság, ezután az a minimum, hogy a gyerekemet megvédem. És nagyon rossz látni, hogy ezt nem tudom megértetni az apjával, aki pedig manipulálja és próbálja őt felhasználni a saját céljaira.

2015. nov. 13. 15:06
 24/29 A kérdező kommentje:
A pszichológusom nagyjából azon az állásponton van, mint én, nem veszem fel a kesztyűt az apuka ellen (legalábbis a gyerek előtt semmiképpen), próbálok mindent elmagyarázni a fiamnak, az ő szintjén persze, részletektől megkímélve. És olyankor úgy is tűnik, hogy megnyugszik és elfogadja helyzetet, aztán átmegy az apjához és kezdődik elölről.
2015. nov. 13. 15:08
 25/29 anonim ***** válasza:
86%
egy 6 éves gyerek már nem hülye(én is tudtam hogy baj van ennyi évesen) szépen közlöd vele, hogy bár ő a legjobb apuka a világon,de veled már jó ideje nem volt olyan kedves mint régen és így a szerelem elmúlt. Innentől kezdve nem lesz közös nyaralás, meg ilyenek, mert a válás ezt jelenti,de ő mindig a kisfia marad
2015. nov. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
19%
Ha a megunt, eldobott Apa majd talál egy gyönyörű nőt, akivel boldog lesz - milyen idegösszeomlást kapsz, nyuszika?
2015. nov. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Én lennék a legboldogabb, ha lekötné magát valaki mással, rólam meg leszállna. Hidd el, nem véletlenül válok.
2015. nov. 13. 20:17
 28/29 anonim ***** válasza:
19%
Kérdező függetlenül attól, hogy igazad van-e vagy sem (ebben ennyi info alapján nem szeretnék állást foglalni) a helyedben nem nagyon vitatkoznék, mert ha mindketten egyforma körülményeket biztosítotok a gyereknek és apuka megtudja h te pszichológushoz jársz, akkor jobb esélye van a gyerekelhelyezésre, hisz bizonyíték, hogy érzelmileg instabil vagy (gondolom ez miatt jársz).
2015. nov. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Azért az durva lenne, ha a végén még tőlem vennék el a gyereket. :) Anyagilag sokkal jobb körülményeket biztosítok, mint az exem tudna, de ő egyébként nem tart igényt a gyerekre, tehát emiatt nem aggódom. 8 éve van pszichológusom, nem vagyok érzelmileg instabilabb mint bármely válófélben lévő nő, nem ez az oka, hogy járok hozzá.
2015. nov. 13. 22:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!