Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bátyám felesége most szült:...

Bátyám felesége most szült: jogos, hogy a bátyám ne hagyja magára az ünnepek alatt pár órára sem?

Figyelt kérdés

Ha minden rendben lesz, csütörtökön hazaengedik őket.


Nálunk így szokott zajlani az ünnep: 24 anyunál, 25 apunál (elváltak), 26 mamánál. Apunak 25-én van a születésnapja is ráadásul. Ők Pesten laknak a belvárosban kb 1-1,5 óra autózásra mindenkitől. Délelőtt eljön a bátyám, estére már otthon is lesz.


Most a sógornőm hisztizik, hogy ugye nem gondoltuk komolyan hogy karácsony minden napján órákra magára hagyja őket a bátyám. De kihez ne jöjjön?


Komolyan, pár órát nem bír ki kettesben a babával? Mi lesz vele ha a bátyám dolgozni fog?


2015. dec. 14. 08:53
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/109 anonim ***** válasza:
90%

Teljesen igaza van!


Ha a család egészséges látogassátok ti meg őket, és vigyetek sütit, ételeket, ne a frissen szült kismamának kelljen gondoskodni a vendégekről.


Tény, hogy ez a szokás nálatok, de ez most egy új helyzet! Amiben annak kell alkalmazkodnia, akitől ez a legkönnyebben elvárható.

2015. dec. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/109 klopusz ***** válasza:
92%

Szia!


Én anno december 20-án szültem, 24-én délelőtt jöttünk haza a kórházból. Aznap délután anyukáméknál ünnepeltük a karácsonyt, de ők öt percre laknak tőlünk.

Teljesen természetes volt, hogy anyósomhoz (80 km távolság) azon a karácsonyon nem mentünk. Se én az újszülöttel, se párom a lányainkkal.

2015. dec. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/109 anonim ***** válasza:
93%
4 fele él a cslaád és mászkoljon az, akinek gyereke született? Azta, nem kényelmes ám mindenki, dehogy.
2015. dec. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/109 A kérdező kommentje:

Ő felnőtt, amikor pár órát nem bír ki kettesben a gyerekével?


Egy ilyen kicsi babával az apja úgysem tud sokat tenni, csak alszik-eszik, ez utóbbihoz meg az anyja kell neki ugye.

2015. dec. 14. 09:07
 15/109 anonim ***** válasza:
87%

Ez nem hiszti. Pár napos, hetes babával nem ajánlatos mászkálni, közösségbe menni, sőt még az utcára sem. Tudom, ezt már sokan nem tartják be, de nem véletlenül találták ezt ki.

Az is természetes, hogy nem akar a sógornőd karácsony mindegy egyen napján fél napot egyedül lenni.

A bátyád nyugodtan elmehet egyik nap a családhoz pár órára. De nem mindennap és nem délelőttől estig.

Itt te hisztizel, nem a sógornőd!

2015. dec. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/109 A kérdező kommentje:
Nálunk így zajlik a karácsony a születésünk óta, most rúgjunk fel mindent és menjünk hozzájuk mert neki így kényelmes? Ez tényleg logikus.
2015. dec. 14. 09:09
 17/109 anonim ***** válasza:
89%

"pár órát nem bír ki kettesben a gyerekével? "


Nem arrol van szo hogy nem bir ki, nyilvan kibirna.


A keres eleve pofatlansag, meg az a stilus ahogy itt eloadod magad.

2015. dec. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/109 anonim ***** válasza:
88%
Igen, aki itt hisztizik, az TE vagy!
2015. dec. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/109 anonim ***** válasza:
89%

"és menjünk hozzájuk mert neki így kényelmes"


Dehogy menjetek, eszetekbe se jusson odacsodulni!


Mindenki szepen maradjon a se..n. A testverednek sajat csaladja van, nyilvan ok az elso neki (ha nem ott baromi nagy gond van).

2015. dec. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/109 anonim ***** válasza:
86%
Fogadd el, hogy ők már egy új család. A bátyád már nem a ti családotok része közvetlenül. Igen, fel kell rúgni. És ha a feleség szüleihez nagyszüleihez is járni kellene, mert az ő családjában meg az a szokás volt mindig? Ha ügyesek lettetek volna, akkor elmentek hozzájuk. Tartotok egy batyus karácsonyt, hogy az anyukának dolga ne legyen az újszülött mellett. Lám mindenki jól jár. Az anya és baba nem marad otthon egyedül, ti is látjátok a őket. Szerinted ő anyukaként hogy élné meg, hogy egyedül kell karácsonyozni 3 nap a férje nélkül? Te neked, hogy esne?
2015. dec. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!