Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bátyám felesége most szült:...

Bátyám felesége most szült: jogos, hogy a bátyám ne hagyja magára az ünnepek alatt pár órára sem?

Figyelt kérdés

Ha minden rendben lesz, csütörtökön hazaengedik őket.


Nálunk így szokott zajlani az ünnep: 24 anyunál, 25 apunál (elváltak), 26 mamánál. Apunak 25-én van a születésnapja is ráadásul. Ők Pesten laknak a belvárosban kb 1-1,5 óra autózásra mindenkitől. Délelőtt eljön a bátyám, estére már otthon is lesz.


Most a sógornőm hisztizik, hogy ugye nem gondoltuk komolyan hogy karácsony minden napján órákra magára hagyja őket a bátyám. De kihez ne jöjjön?


Komolyan, pár órát nem bír ki kettesben a babával? Mi lesz vele ha a bátyám dolgozni fog?


2015. dec. 14. 08:53
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/109 anonim ***** válasza:
92%

"Ennyi rugalmasság lehetne a feleségében. "


Ennyi rugalmassag lehetne a csaladotokban meg benned is hogy ne varjatok el hogy anyuka otthon maradjon egyedul.


Bar ez nem rugalmassag, inkabb intelligencia, abbol meg nem sok szorult beled.

2015. dec. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/109 anonim ***** válasza:
92%

A családja főz helyette, amikor épp hogy hazaesik a kórházból? Úgy tűnik, beléjük több intelligencia és empátia szorult, mint beléd.

Tökmindegy, mi volt nálatok a szokás, ugyanis változott a helyzet: a bátyádnak külön családja van, ergo velük tölti az ünnepet. A szentestét mindenképp, ez így zajlik alapból a legtöbb családnál, 25-26 a rokonjárás, most viszont ez ugrott, mert ekkora babát nem cipelnek sehová. Legyen a te famíliádban rugalmasság, ugyanis most az újszülött érdeke az első, mindenki más ehhez igazodik.

Vagy félsz egyedül, a bátyád nélkül a családi összetartásokon?

2015. dec. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/109 anonim ***** válasza:
94%
Akkor újból megkérdezem miért nincs bennetek annyi rugalmasság, hogy mindegyikőtök készít valamit és elmentek együtt hozzájuk pár órára? Nem is vagytok kíváncsiak az új jövevényre? A bátyád gyermekére?
2015. dec. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/109 anonim ***** válasza:
92%

Amúgy én nem vagyok egy hisztis típus, de kizárt, hogy én otthon ülnék egyedül a kisbabámmal karácsonykor, amikor a férjem a rokonait látogatja sorra. Délelőtt eljön a bátyád és estére már otthon is lesz?? Jaj, de nagylelkű vagy, magyarul egész nap legyen egyedül a kisbabával. És ez nem arról szól, hogy tud e egyedül lenni vagy nem, hanem neki már a felesége és a gyereke a családja. Ti a rokonai. És fontosabb egy újszülött baba és a gyereke édesanyja, mint a 80 éves nagymama.

Látszik, hogy neked még sose volt senkid. Majd ha egyszer talán lesz, akkor rájössz, hogy milyen boldogság egy-egy együtt töltött este a pároddal.

És gondolom a bátyád most van szabadságon, a felesége is szeretné kihasználni, hogy együtt lehetnek, mert utána ha dolgozik a bátyád, úgyis egyedül lesz egész nap.

De te vagy 12 éves vagy vagy egy megkeseredett féltékeny.

2015. dec. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/109 anonim ***** válasza:
90%

Ja és ti mikor mentek babát látogatni, ajándékot vinni az újszülöttnek, stb? Anyukád mint friss nagymama nem rohan az unokájához? Mert azért a közeli család szokott már korábban. Vagy ez bennetek fel sem merült? Titeket csak a bátyád érdekel? Kicsit fura.

Mert ha mentek babát látogatni úgyis találkoztok. Akkor meg mire a hiszti?

2015. dec. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/109 anonim ***** válasza:
94%
Kedves kérdező!Próbáld beleképzelni magadat a bátyád feleségének a helyzetébe.Nyilván ő sem szeretné "magányosan"a férje nélkül tölteni az ünnepet,hiszen ez az egész ugye arról szól,hogy együtt a család és hát ők hároman a babával alkotnak egy családot.A bátyádnak igenis a felesége és a gyereke mellett van a helye.Szerintem a család többi tagja lehetne kicsit toleránsabb.Egy karácsonyt kibirtok a bátyád nélkül is,a kivételes helyzet miatt,hisz nem születik minden évben gyermek a családban.Jövőre pedig,ha majd a kicsi nagyobb lesz,ismét ünnepelhettek együtt.
2015. dec. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/109 anonim ***** válasza:
92%

Eddig hogyan töltötték a karácsonyt? Mindenki ment a saját családjához? Máshogy nem tudom elképzelni, a sógornőd szülei hogyan fértek bele ebbe a zsúfolt programba, márpedig ezen most kell sürgősen változtatni. A bátyád saját családot alapított, többé soha nem fognak úgy menni a dolgok, mint gyerekkorotokban, ezt el kell fogadnotok.

Anyukád, mamád mit mond? Ők is elvárnák egy frissen szült kismamától, hogy napokig utazgasson az újszülöttjével, ha nem akarja egyedül tölteni az ünnepeket?

2015. dec. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/109 anonim ***** válasza:
89%

bátyádat megkérdeztétek, hogy hajlandó e menni egyáltalán? az én férjem pl hasonló hisztire megmondta a huginak meg anyukának, hogy bocs, családom van, első a saját gyerekem feleségem. Persze fujtak, hogy én hisztizek, pedig én küldtem a férjem, hogy jobb a békesség... De ő meg azt mondta, hülye vagyok, nem hagy minket egyedül. Azóta kitagadták a családból az unokákkal együtt. MErt meg törte a családi hagyományokat, mert jött valami nő, és szült gyereket (házasság után, de oda megmondták, csak születni lehet beházasodni nem)... kérdező szívózzatok csak, ha nem töketlen a bátyád, akkorő fog úgy elküldeni titeket a búsba, hogy ilyet kértek tőle, hogy tojja le az ujszülött gyerekét élete választottjával együtt, hogy csak na.


komolyan, nemnormális emberek vannak. pff...

2015. dec. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/109 anonim ***** válasza:
93%
A helyedben felkészülnék arra is, hogy innentől mindössze egy nap lesz az ünnepekből, amikor számíthattok a bátyádra ÉS a családjára. Szentestét szűk körben szokás tölteni, a sógornőd famíliája is igényt tarthat egy napra, amikor náluk vannak. Ha 25-én szülinap is van a famíliátokban, vélhetően ez lesz az, amikor rátok kerül a sor. Vagy összeszervezitek, vagy folyamatos hiszti és csatározás lesz belőle.
2015. dec. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/109 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező ha jól látom itt nem pár óráról van szó hanem három napról! A szenteste meg szenteste! És arra meg egész nap készül a CSALÁD! Tudod az ami most már a bátyádnak is külön van! Én sem repesnék az örömtől hogy a férjem 3 nap egymás után 2-3 óra hosszát vezessen gy hogy valszeg nincs is kialudva a baba éjjeli sírása miatt! És baromira rugalmatlanok vagytok! A ti családotoknak kellene menni! Ennyibe sem nézik az unokát!?

Mondok valamit! Én 33 hetes kismama vagyok. Mi 300 km-re lakunk a szülőktől. A férjem pedig komolyan elgondolkodott h hazamenjünk e karácsonyra. Mert fél hogy az úton történik vmi. A dokim azt mondta minden ok, így megyünk. De ha nem így alakul akkor a szülők jöttek volna. És még a sütés főzésről sem kellett vna gondoskodni mert anyósom ismerve roskadásig lett volna a hűtő! Gondolkodj!

2015. dec. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!