Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bátyám felesége most szült:...

Bátyám felesége most szült: jogos, hogy a bátyám ne hagyja magára az ünnepek alatt pár órára sem?

Figyelt kérdés

Ha minden rendben lesz, csütörtökön hazaengedik őket.


Nálunk így szokott zajlani az ünnep: 24 anyunál, 25 apunál (elváltak), 26 mamánál. Apunak 25-én van a születésnapja is ráadásul. Ők Pesten laknak a belvárosban kb 1-1,5 óra autózásra mindenkitől. Délelőtt eljön a bátyám, estére már otthon is lesz.


Most a sógornőm hisztizik, hogy ugye nem gondoltuk komolyan hogy karácsony minden napján órákra magára hagyja őket a bátyám. De kihez ne jöjjön?


Komolyan, pár órát nem bír ki kettesben a babával? Mi lesz vele ha a bátyám dolgozni fog?


2015. dec. 14. 08:53
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/109 anonim ***** válasza:
10%

1. 2-3 hetes gyereket tényleg nem jó hurcolni.

2. A férj a 3 nap látogatást összevonhatja 1, max. 2 napra, ez semmiből nem tart, és a szülei/nagyszülei is lehetnek ennyire megértőek.

3. Nagyon rossz világ jön a tesódra, ha a felesége már most elkezdett emiatt hisztizni. Igen, ez tényleg hiszti. Mi lesz, ha a tesód visszamegy dolgozni? Akkor akár heti 5 napot is kénytelen a feleségét és a gyereket magukra hagyni. Te jó ég! Az lesz ám a tragédia.

2015. dec. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/109 A kérdező kommentje:
De, megyünk a babához nyilván, ha hazamentek a kórházból.
2015. dec. 14. 10:01
 43/109 anonim ***** válasza:
89%
Na az utolsónak is csak donor sperma hordozó jutott...
2015. dec. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/109 anonim ***** válasza:
86%

Most nem azért,de eddig úgy volt nálatok minden ahogy volt,most hogy a bátyádnak saját családja lett mekkora probléma hogy a felesége olyan amilyen..amiben egyetértek vele! Tudod nem csak abból áll egy kisbaba,hogy etetés-alvás-vagy pelenkacsere...ha szopizik nyilván az anyukája kell neki,de altatni pelenkacserét a bátyád is el tudja intézni!!


Pl. Nálunk ugy van a karácsony,hogy 24 otthon,25 mamár ill keresztanyukámékhoz megyünk családostúl párostúl,26 -án keresztanyámék jönnek gyerekestül párostúl. Ráadásul a nagyobbik unokatesomnak nemsokára gyermeke születik..eszünk ágába sem lenne az,hogy jöjjenek ők a picivel sőt unokatesom 100% h nem hagyná őket magukra...hisz nem csak Karácsonykor kell szeretni egymást...lehet más nap is összegyülni!Remélem ha gyereked lesz, téged is otthagy a párod a yerekkel ha férfi ha nő vagy!De gondolkozásilag hülye vagy sajnos

2015. dec. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/109 A kérdező kommentje:

A 43-as végre megértette: igen, hisztizik. A babát használja fel hogy ellenünk hangolja a bátyám. Mi lesz vele ha a bátyám meg az ő családja dolgozni fog december végétől? Ki fog rá főzni, ki fogja ellátni a babát?


Egyébként 15 éves vagyok, de az egész család egyetért velem.

2015. dec. 14. 10:20
 46/109 anonim ***** válasza:
91%

Egyet értek a többiekkel. Csak annyit tennék hozzá, ha nem lenne baba, akkor sem lenne fair.

Egy dologra nem gondoltál: mégpedig hogy a feleségnek is vannak szülei. Nekik is joguk van karácsonykor együtt lenni.

Ők már külön család. Ezt kell megértened.

Normális helyeken ez úgy zajlik, hogy a szenteste a szűk családé. Karácsony egyik napja az egyik szülőnél, a másik a másiknál.

Így, hogy baba van, ha együtt akartok lenni, az lenne a természetes, hogy ti mentek batyus jelleggel.

A jövőben meg... Szenteste ők hárman együtt, karácsony egyik napján ebéd az egyik szülőnél, vacsora az elvált szülő másik tagjánál (ahová elmehet a nagyi is), karácsony másik napja meg a feleség szüleinél.

Ugyanis ők is ugyanúgy részesei a fiatal pár családjának, mint ti.

2015. dec. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/109 anonim ***** válasza:
91%

"De, megyünk a babához nyilván, ha hazamentek a kórházból."


Probléma megoldva. Ha elmentek, nyilván találkoztok majd a bátyáddal is, odaadhatjátok a karácsonyi ajándékot, és esetleg vihettek néhány tál sütit, a hangulat kedvéért, mert anyukának nem hiszem, hogy lesz ideje/ereje sütni-főzni.


A találkozás nem marad el, azt meg ideje lenne megérteni, hogy a bátyád családot alapított, és már a családja az első. Vegyél egy nagy levegőt, és törődj bele, hogy most már sohasem lesz ugyanúgy, mint születésetek óta, mert a bátyád egy kisgyerekkel nem fog karácsony 3 napján 3 különböző helyre futkosni, szerintem soha többé.

Ráadásul te önző módon csak a saját családodról tettél említést, de a feleségének is vannak szülei. Azt melyik napra kellene beütemezni? Vajon ők is duzzognak, hogy hozzájuk nem mennek egy pár hetes babával?


Azt tartanám logikusnak, ha a jövőben egy nap meghívnák az egész családodat, mindenki együtt lehet, egy nap jutna az anyuka családjára, a maradék időt pedig a gyerekkel töltik. Ez így fair.


Anyuka részéről ez nem hiszti. Most érkezett meg a baba a családba, ráadásul az első gyerek. Én is kiakadnék, ha a férjem magamra hagyna, ráadásul pont karácsonykor.

2015. dec. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/109 anonim ***** válasza:
94%

"A babát használja fel hogy ellenünk hangolja a bátyám. Mi lesz vele ha a bátyám meg az ő családja dolgozni fog december végétől? Ki fog rá főzni, ki fogja ellátni a babát?

Egyébként 15 éves vagyok, de az egész család egyetért velem."


Szép egy család vagyok mondhatom. Inkább örülnétek a bátyád boldogságának az ellenségeskedés helyett. Ellenetek hangolja? Mégis mivel? Azzal, hogy szeretné a férjével együtt eltölteni az ünnepet?

15 éves létedre szégyelld magad, úgy hisztizel, mint egy kisgyerek.

Ilyenkor tudom csak igazán értékelni, hogy a férjem családja milyen normális. Mikor én szültem, még a férjem idős dédimamája is eljött, és hozta a tyúkhúslevest, hogy ne kelljen főznöm. Nemhogy egy két hetes babát hurcolásszak keresztbe kasul mindenkihez.

2015. dec. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/109 anonim ***** válasza:
92%

Anyám, de fárasztó vagy. Remélem a bátyád lesz elég tökös és helyrerakja a dolgokat a fejekben. Én elhiszem hogy születésetek óta volt egy szokás, de fogd már fel, hogy változnak az idők. Ha neked lesz egy párod csak a te családodat látogatjátok 3 napon keresztül? Ha neki nem felel meg mehet amerre lát mert hisztizik? Az meg hogy a családod veled ért egyet? Jó hogy. Gondolom az szüleid egyike sem akarja, hogy ő kimaradjon a Canossa-járásból, hiszen milyen az hogy anyátokhoz mentek, apátokhoz meg nem.

Szóval választhatsz. Vagy puffogtok a szeretet ünnepén és utálkozhattok közösen (milyen szép) vagy elfogadod az új helyzetet a kedves családoddal együtt.

2015. dec. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/109 anonim ***** válasza:
91%

Bár azt írtad, 15 éves vagy, de a megnyilvánulásaid azt tükrözik, mintha egy elkényeztetett, 12 éves kis érZelmifogyatékos π-csa lennél...

Csak egy jó tanács! A saját érdekedben légy kicsit rugalmasabb, mert aki/ami nem rugalmas/hajlik, az bizony törik!...

2015. dec. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!