Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bátyám felesége most szült:...

Bátyám felesége most szült: jogos, hogy a bátyám ne hagyja magára az ünnepek alatt pár órára sem?

Figyelt kérdés

Ha minden rendben lesz, csütörtökön hazaengedik őket.


Nálunk így szokott zajlani az ünnep: 24 anyunál, 25 apunál (elváltak), 26 mamánál. Apunak 25-én van a születésnapja is ráadásul. Ők Pesten laknak a belvárosban kb 1-1,5 óra autózásra mindenkitől. Délelőtt eljön a bátyám, estére már otthon is lesz.


Most a sógornőm hisztizik, hogy ugye nem gondoltuk komolyan hogy karácsony minden napján órákra magára hagyja őket a bátyám. De kihez ne jöjjön?


Komolyan, pár órát nem bír ki kettesben a babával? Mi lesz vele ha a bátyám dolgozni fog?


2015. dec. 14. 08:53
 51/109 anonim ***** válasza:
91%
Szánalmas, hogy az ötvenvalahány tökéletesen egybehangzó válasz mellett EGY, azaz 1 (!!!!!!!) darab válaszoló írta, hogy hisztizik a kismama, és ez már elég neki az önigazoláshoz... A többit meg elengedni a füle mellett. Tipikus kérdező, aki nem véleményeket akar, csak önigazolást a nyitottság szikrája nélkül. Nőj fel!
2015. dec. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/109 anonim ***** válasza:
90%
Jó nagy paraszt család lehettek Ti...többet nem is kívánok hozzáfűzni.
2015. dec. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/109 anonim ***** válasza:
94%

A sógornőd családjához szerinted mikor kéne menniük, ha mindhármat veletek töltik?


Mellesleg a közel 50 válaszból kettő értett veled egyet, ebből gondolod, hogy igazad van?

2015. dec. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/109 anonim ***** válasza:
90%

szóval anyád/apád/nagyanyád is egyetért hogy tesódnak ott kéne hagynia a CSALÁDJÁT és rohanni haza?

ideje leválni egymásról.

amúgy 2év múlva ha lesz egy pasid (már ha lesz), te is majd inkább hozzárohansz...

2015. dec. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/109 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező, rettenetesen buta és gyerekes vagy. Fogalmad sincs még az életről. Tesódnak már nem ti vagytok az elsődleges család, hanem a felesége és a gyermeke. És ez mostantól így is lesz, ők lesznek elsők a prioritásban. És ez teljesen normális. Az viszont nem, hogy hisztizel és nem tudod megérteni, hogy milyen fárasztó egy gyerek nevelése, mennyire szükség van az apára és elvárnád, hogy karácsonykor a SAJÁT családját félre tegye a 15 éves kishúga hisztizése miatt... Borzalmas egy családotok van.
2015. dec. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/109 anonim ***** válasza:
92%

Akkor az egész családod egy szégyen, nem csak te.

Most így boldog vagy?

Én, a férjem, és a 2 fiunk 3500 km-re élünk a szülőktől. Na, ha nálatok így lenne, te mit szólnál? Elvárnád, hogy otthagyja a családját egyedül, és hazarepüljön? Én a kisebbik fiamat december 12.én szültem, érdekes, a szüleim kirepültek hozzánk, nem várták el, hogy mi jöjjünk, de ha nem tudtak volna jönni sem hisztiztek volna, külön család vagyunk. Ezt csak azért írom, hogy lehetne rosszabb is a helyzet, te találkozol a bátyáddal az ünnep előtt is, az ünnep után is, túlélitek, hogyha a saját családjával van.

Ennyire nem szeretitek és tisztelitek a bátyádat, hogy ilyen kellemetlen szituációba hozzátok és vagdalkoztok? Valószínűleg azért van azzal a nővel, mert szereti, ti meg mindennek lehordjátok, mert szeretné a saját férjével tölteni az ünnepeket. Ilyen nem akarom elhinni, hogy komolyan létezik.

A te szüleidnek nem volt életük?? Nem tudja a te anyád, hogy milyen egy újszülött csecsemő? Eszem megáll. Milyen fogyatékosok vagytok ti?

Én mikor szültem az első fiam még otthon, akkor a 94 éves dédimama is sütivel meg főtt étellel jött hozzánk, nem várta el, hogy mi menjünk.

Komolyan, ti valami elmeroggyantak vagytok, de ha a szüleid ilyenek, nem csoda, hogy te is ilyen lettél. Csak jótanács: Ha azt akarjátok, hogy a bátyád szóba álljon veletek a jövőben, akkor kívánjatok nekik boldog karácsonyt, és majd a két ünnep közt menjetek el együtt hozzájuk. Az meg hogy a ti családotok 100 felé van arról nem a felesége tehet. A kérdésedből kiderült, hogy a feleség családja normálisabb, utálkozás helyett főznek RÁJUK, szóval ők jobban megérdemelnék a közös karácsonyozást.

2015. dec. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/109 anonim ***** válasza:
90%
Ja, kellett várnia negyveNvalahany választ, mire irt egy másik tini. Egyszerűen nem is válaszolsz az összes többi felvetésre. Nem irigylem a sogornodet. Remelem, hamarosan felnosz es ég a képeden a bőr. Kérdeztel, válaszoltunk. De azert csak tedd tönkre a karácsonyt.
2015. dec. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/109 anonim ***** válasza:
89%

Én 8 éves voltam, mikor a 18 éves bátyámnak barátnője lett, és bár otthon töltötték a karácsonyt nálunk az éjféli misére nem akartak eljönni velünk, és én ezt nagyon sérelmeztem, haragudtam rájuk.

Ja, de 8 éves voltam, nem 15 mondjuk.

Aztán most 25 évesen felnőttként már én is tudom, hogy mennyire is a párod az első. Amint van egy kapcsolatod, ha hiszed ha nem , ő lesz az első, a szülők, a testvérek, mindenki háttérbe szorul, egyetlen pillanatig nem gondolkodsz azon, hogy kit választasz. Végülis, a testvére mellett vagy a felesége mellett alszik évek óta? Szerinted kihez van testileg lelkileg közelebb? Na, azt választja karácsonykor is.

Majd rájössz, ha lesz valakid, és nagyon szégyellni fogod magad.

A szüleid nem minősítem ha nem gond, mert anyád nem anya, ha elvárja, hogy egy frissen szült nő egyedül üljön karácsonykor 3 napig otthon.

2015. dec. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/109 anonim ***** válasza:
92%

az a lényeg, hogy a bátyád idejét nem ti osztjátok be, hanem ő! azért eléggé érthető ha az újszülött gyerekével akar lenne és segíteni a most szült feleségének.

vagy te örülnél ha majd párod elrohanna karácsony mindhárom napján a családjához, te meg maradnál otthon egyedül? kicsit gondolj csak bele!

2015. dec. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/109 anonim ***** válasza:
92%

Itt nem a Kérdező a legnagyobb probléma, hanem az anyja, aki telebeszélte a fejét, mert képtelen elfogadni, hogy a kisfia felnőtt, és saját családja van. Nem hiszem el, hogy egy 15 évesnek magától eszébe jutna azon kattogni, hogy a felnőtt bátyja nem tölti velük karácsony mindhárom napját.

Kérdező, szívből kívánom a bátyádnak, hogy most, neked pedig, hogy néhány év múlva sikerüljön kiszakadni ebből a fojtogató családi légkörből, különben soha nem lesztek képesek egészséges felnőtt életet élni.

2015. dec. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!