Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bátyám felesége most szült:...

Bátyám felesége most szült: jogos, hogy a bátyám ne hagyja magára az ünnepek alatt pár órára sem?

Figyelt kérdés

Ha minden rendben lesz, csütörtökön hazaengedik őket.


Nálunk így szokott zajlani az ünnep: 24 anyunál, 25 apunál (elváltak), 26 mamánál. Apunak 25-én van a születésnapja is ráadásul. Ők Pesten laknak a belvárosban kb 1-1,5 óra autózásra mindenkitől. Délelőtt eljön a bátyám, estére már otthon is lesz.


Most a sógornőm hisztizik, hogy ugye nem gondoltuk komolyan hogy karácsony minden napján órákra magára hagyja őket a bátyám. De kihez ne jöjjön?


Komolyan, pár órát nem bír ki kettesben a babával? Mi lesz vele ha a bátyám dolgozni fog?


2015. dec. 14. 08:53
 81/109 anonim ***** válasza:
85%
Te vagy az aki a terhes sogornojet elakarta kuldeni a belvarosba hogy a boltokban vasarolja ossze a karacsonyi ajandekokat? Hogy ne fizess hazhozszallitasi koltseget?
2015. dec. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/109 anonim ***** válasza:
86%

Önző vagy és nevetséges.


Tényleg mint a húsos nő :D

2015. dec. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/109 anonim ***** válasza:
94%
Igen, tényleg normális egy férjnek, karácsonykor együtt hagynia a feleségét egy újszülöttel...az első gyerekével...egyedül.
2015. dec. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/109 anonim ***** válasza:
92%
Jo lenne tudni a bátyád mit gondol erről a helyzetről!
2015. dec. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/109 anonim ***** válasza:
83%
Igen 85ös...persze..elhiszem ,hogy szar egyedül lenni vagy olyan férjjel aki szarik rád és kénytelen vagy ezt elkönyvelni, hogy normális, de sajna nem az...van ilyen, de ne add fel a reményt.
2015. dec. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/109 anonim ***** válasza:
80%

Okostojás, elfelejtesz valamit.

A bátyádnak most már nem felesége van, hanem saját CSALÁDJA, saját szokásokkal.

Az ő dolguk, hogy ők hogyan ünneplik a Karácsonyt, vagy bármi mást... Ha úgy gondolják, hogy innentől nem látogatnak meg senkit, szívük joga, megtehetik.

2015. dec. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/109 acelsziv ***** válasza:
84%
85: Gondolom neked sincs gyereked, de ilyen beállítottsággal ne is legyen...
2015. dec. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/109 anonim ***** válasza:
95%

"más is létezik, nem csak a pocaklakó babucika, meg a tejcike-szopika a cicikéből"


Egy első gyerekes házaspárnak két héttel a szülés után, karácsonykor nem hiszem, más is nagyon fontos lenne.

2015. dec. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/109 acelsziv ***** válasza:
83%
91: És tegyük hozzá: Ez az a tipikus "mindenki hülye csak én vagyok helikopter" hozzáállás. Biztos nyitva maradt az ajtó a zárt osztályon.
2015. dec. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/109 anonim ***** válasza:
97%

"Nálunk így zajlik a karácsony a születésünk óta, most rúgjunk fel mindent és menjünk hozzájuk mert neki így kényelmes?"


Az még véletlenül sem merül fel se benned, se a családod többi tagjában, hogy ebben a helyzetben nem azt kéne néznetek, hogy nektek mi a kényelmes, meg netalán elvárni, hogy egy alig két hetes csecsemőt hurcolásszanak magukkal három helyre, ha ők együtt szeretnék a karácsonyt tölteni, hanem esetleg NEKTEK kéne egyszer kicsit alkalmazkodni, ha szeretnétek karácsonykor a bátyáddal találkozni?


15 évesen erről nyilván nem igazán lehet reális fogalmad, de én azt láttam, hogy a barátnőim és a sógornőim is úgy jöttek haza az újszülött gyerekükkel a több napos kórházi tartózkodás után, hogy nem csak maga a vajúdás és a szülés viselte meg őket testileg-lelkileg, hanem az is, hogy teljesen kimerültek, kialvatlanok voltak attól, hogy a kórházi körülmények között, úgy, hogy a kórteremben hol az egyik baba sírt, hol a másik, napokon keresztül nem tudták még a szoptatás közötti pár órát sem átaludni éjjel sem, nappal meg egyáltalán nem.


Szerintem nem hiszti, hanem egy éppen most szült anyuka természetes és érthető igénye, hogy ne tőle és a közös gyereküktől távol töltse a karácsony mindhárom napját - mint írtad - délelőttől estig - a férje.


Ők most lettek új család, a kis újszülött körüli teendőkből pedig a szoptatást leszámítva ugyanúgy ki tudja venni a részét az apuka is - meg jó esetben akarja is, és nem csak pusztán azért, hogy a felesége tudjon egy kicsit pihenni is.


És itt nem arról van szó, hogy az anyuka kibír-e akárhány órát a kisgyerekkel kettesben, hanem arról, hogy miért neki kéne hozzátok ilyen mértékig alkalmazkodnia ebben az élethelyzetben, nem pedig fordítva.


Én értem, hogy nem szeretnéd, hogy a bátyáddal most, hogy családja van, kevésbé jó és szoros lenne a kapcsolatod, mint eddig, de ehhez részedről is kell némi belátás és empátia, és azt is érdemes lenne végiggondolnod, hogy ha a bátyádnak teszel esetleg kritikus vagy bántó megjegyzéseket a feleségére, vagy csak érezteted, hogy nem egy új családtagot látsz benne és a babában, hanem - akár tudat alatt - riválisokat, akin osztozni kell a testvéred szeretetén, figyelmén, idején, törődésén, akkor attól te és a bátyád közelebb vagy távolabb kerültök-e egymáshoz.

2015. dec. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!