Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nők miért értelmeznek túl...

A nők miért értelmeznek túl mindent?

Figyelt kérdés
Nő vagyok, és magamon is észrevettem már ezt, úgyhogy sürgősen keresem az okát és a gyógymódját. A túlértelmezést és túlbonyolítást pedig arra értem, hogy ha egy férfi ránk néz, mi már a leendő gyerekek nevét találgatjuk, holott ők egyszerűen csak megnéztek. Vagy egy mondatjukat hetekig elemzünk, a rejtett szándékát találgatjuk, holott csak egy egyszerű kijelentésről volt szó. Miért értelmezünk mindent túl? Hogyan lehet leszokni erről?
2010. márc. 27. 07:51
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
81%
Ez engem is érdekelne, mert sajna én is ilyen vagyok.
2010. márc. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
80%

Szia! sok a csúnya válás, vagy szíkítás is.


úg, hogy belenézel saját magadba és nagynehezen rájössz, hogy felesleges minden mondatába jeleket szőni. Egyébként a legtöbb pasi egyszerű, világos jelzéseket ad, és ezt is túlspilázzuk. Ezért is sok a csúnya válás, meg szakítás. A férfi már 3 hónapja kimutatja, (gyakran kimondja!) hogy neki ez így nem jó, változtassanak vagy szakítsanak....a nő meg morzsolgatja a könnyeit és nem érti, és húzza-húzza a történetet, akár önmagát teljesen feláldozva is.Na, ezt lenne érdemes elkerülni. Persze nem csak a férfiakat védem, sok pasi is ezt teszi, de ott is ugyanaz lenne a megoldás.

2010. márc. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
76%

Szia!


Úgy, hogy belenézel saját magadba és nagy nehezen rájössz, hogy felesleges minden mondatába jeleket szőni. Egyébként a legtöbb pasi egyszerű, világos jelzéseket ad, és ezt is túlspilázzuk. Ezért is sok a csúnya válás, meg szakítás. A férfi már 3 hónapja kimutatja, (gyakran kimondja!) hogy neki ez így nem jó, változtassanak vagy szakítsanak....a nő meg morzsolgatja a könnyeit és nem érti, és húzza-húzza a történetet, akár önmagát teljesen feláldozva is.Na, ezt lenne érdemes elkerülni. Persze nem csak a férfiakat védem, sok pasi is ezt teszi, de ott is ugyanaz lenne a megoldás


*bocs, csak hosszú idő után megpróbáltam egérpaddal írni :)

2010. márc. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
82%

szerintem ez nálunk önbizalomhiány, én is annyit tudok agyalni egy jelentéktelen dolgon....akkor most ezt vagy azt így meg úgy és akkor hogy......néha a saját agyamra is megyek és megálljt kell parancsolnom....majd alakul, ahogy alakul

önbizalom: hinned kell magadban, állítólag olyan dolgokba kell belevágni, amitől egy kicsit húzódozol és attól nő az ömbizalom...nem sziklaugrásra gondolok feltétlen.....beszélni valakivel, akivel régen kéne, belevágni valamibe, amitől idáig féltél suli, tanfolyam....ez egyébként nálam működik

2010. márc. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim válasza:
0%
mert nem jo az agyvelőjük
2010. márc. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
33%
Hány éves vagy?
2010. márc. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 maundrel ***** válasza:
86%
huhh, ez durva, én is lány/nő vagyok, de én ilyet nem vettem magamon észre... én általában mindent leegyszerűsítek (túlságosan is). Bár az egyik barátnőm is ilyen, hetekig tudja elemezni egy pasi egy-egy elejtett mondatát, és az agyamra megy vele, (szóval eléggé idegesítő tulajdonság). :D De Ő ilyen így kell elfogadni, Őt meg az idegesíti hogy én meg mindent leegyszerűsítek (szerinte naiv vagyok) ... de én meg ilyen vagyok...
2010. márc. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
70%
Egyszerű önbizalomhiányról és az abból fakadó önigazolások kereséséről van szó.
2010. márc. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
86%

Én nő vagyok, és nálunk fordított a helyzet.

A férjem variál túl mindent. Nekem kell észen lenni, hogy mit mondok, mert ő nem fog változni. Még azt is meg kell gondolni, hogy annyit mondjak: "Hideg van", mert azonnal leszűri belőle, hogy nincs megfelelő ruhám. Így tettem szert több tucat kabátra, kesztyűre, sapkára(amit soha életemben nem hordtam). Tehát a mondat így hangzik: "Hideg van, de nem kérek ruhát! Csak hideg van:D"

Ez az egyszerűbb, de az esetek döntő részében soha nem fogom megtudni, hogyan jutott egy gondolatmenet végére.

Így legalább csupa meglepi az élet, nem unatkozunk. Most tudtam meg Tőletek, hogy nőben is van ilyen.Érdekes lenne megfigyelni, hogy mi történik, ha egy kapcsolatban mindkét fél ilyen kacifántos gondolkodású:D

De figyelni fogom az ide írt válaszokat, hátha megfejtem a páromat.

2010. márc. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
81%
Én is ilyen vagyok. Pedig nem jó. Nagyon nem. Általába túlértékelem a férfiak bókjait, és nem gondolok bele abba, hogy talán ő nem is gondolja olyan komolyan, mint én. Most is emiatt kellett lezárnom egy ügyet, mert a pasi simán megmondta, hogy tetszem neki, de azt én is, és ő is jól tudtuk, hogy ebből nem lehet semmi. Csak nekem ez fájt, neki meg nem.
2010. márc. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!