Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nők miért értelmeznek túl...

A nők miért értelmeznek túl mindent?

Figyelt kérdés
Nő vagyok, és magamon is észrevettem már ezt, úgyhogy sürgősen keresem az okát és a gyógymódját. A túlértelmezést és túlbonyolítást pedig arra értem, hogy ha egy férfi ránk néz, mi már a leendő gyerekek nevét találgatjuk, holott ők egyszerűen csak megnéztek. Vagy egy mondatjukat hetekig elemzünk, a rejtett szándékát találgatjuk, holott csak egy egyszerű kijelentésről volt szó. Miért értelmezünk mindent túl? Hogyan lehet leszokni erről?
2010. márc. 27. 07:51
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
57%

Érdekes, én nem vagyok ilyen.

Ha ilyen gondolatod támad, akkor próbáld magadban elfojtani, vagy leszidni magad, hogy ne csináld ezt, tudod, hogy nincs alapja.

Hajrá!

2010. márc. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
87%

Nő létemre én egyáltalán nem vagyok ilyen. Egyenes ember vagyok, mindig megkérdezek mindenkit a szándékairól. Meggyőződésem, hogy a párkapcsolati problémák döntő többsége a kommunikáció hiányából alakul ki (igen, ez sokszor a nők hibája, akik inkább találgatnak, magukban tervezgetnek, örlődnek, stratégiáznak, ahelyett, hogy kerek perec rákérdeznének a pasinál), valamint hogy beszélgetéssel sok mindent meg lehet oldani. Őszinteség nélkül nincs normális párkapcsolat...


Én egyébként csak röhögök az olyan kérdéseken, amik arról szólnak, hogy "hogyan vegyem rá arra, hogy megkérje a kezem", "hogyan vezessem rá arra, hogy szeretnék vele járni", és hasonlókon. A férfiak szóból értenek, jelentőségteljesnek gondolt pillantásokból és hanghordozásból kevésbé. Ez pszichológiailag bebizonyított tény: a férfiak egyszerűen másképp működnek, mint a nők. Női eszközökkel a lehető legkevesebbszer fognuk eredményt elérni - ezt azonban kevés nő látja be.

2010. márc. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
28%

Mert nők. Így vagy jó. Ne próbálj férfi lenni. Nagyon lehangoló tud lenni egy egyszerű és közönséges nő.

épp most ecsetelte egy férfi. Egy kékharisnyát, aki minden kiállításon ott volt, de csak "közösült" nem szeretkezett. Egy életre elriasztotta őt, még a fajtájától is.

A férfi a jelenben él, a nő a múltban és a jövőben. Így kerek a világ.

2010. márc. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
68%

velem is előfordult az ilyesmi, utoljára 17 évesen koromban. ha több vagy ennél, akkor reménytelen.


a hüle kis tinipitsák szoktak kombinálni ilyeneken. jajj rám nézett, jajj szóba állt velem, akkor biztos szerelmes!


nem, a pasik ennél egyszerűbbek. ha akarnak valamit azt nyíltan kimondják. ha meg nem merik, vagy nem teszik, akkor csáva kis pötsök, nem érdemes rájuk időt és érzelmeket pazarolni.

2010. márc. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Hát én már sajnos nem vagyok tinédzser, de még mindig előfordul velem ilyen :)
2010. márc. 27. 12:19
 16/25 anonim ***** válasza:
69%

Igen,velem is,felnőtt nő létemre,amin próbálok változtatni,mert nem jó ez így.sajnos,mi nők,a legapróbb dicséretnek,bóknak,beszólásnak,pillantásnak is túl nagy jelentőséget tulajdonítunk általában,tisztelet a kivételnek,mert ugye azért nem minden nő ilyen!

Szerintem a legtöbbünknél ez arra vezethető vissza,hogy kevés az önbizalmunk,és szükségünk van a folyamatos visszajelzésekre,önigazolásra.A legapróbb dolgokba próbálunk makacsul belekapaszkodni,mint egy morzsányi szeretetbe.Talán több önbizalom,nagyobb öntudatosság,és határozottság kéne.Meg kell tanulni,hogy a férfi és a nő alapvetően másképpen látja a világot,és gondolkodik bizonyosa dolgokról.Náluk praktikákkal,trükkökkel nem megyünk semmire.Végül is szóból ért az ember.Beleélni pedig csak akkor szabad magunkat valamibe,ha egyértelműen közlik velünk,mit akarnak és miért.Igen,ennek így kéne működnie, de nehéz ráállni erre a hozzáállásra! :-)

2010. márc. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a pasik legalább ennyit agyalnak, csak lehet hogy másabb témákon is.
2010. márc. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
tök furi, h van egy csomó jó gondolat, de egyiket se értékelték valami sokra.....miért van ez???
2010. márc. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
50%
Ez ellen nem lehet mit tenni.Mindigis k*rvasokat gondolkoztunk és fogunk is,ez már nem változik:D Dettó ilyen vagyok,csak hozzám még egy 2. "de miért?"-korszak is jár.Sokat kérdezek,sokat agyalok.Legtöbbet olyan dolgokon,amiknek semmi értelmük.De én ezt már elfogadtam:D Igaz,sok negatívum is történt már emiatt(párkapcsolatban veszekedések),de inkább mókásnak fogom fel,ahogy a barátaim is(meg a párom).Nem hinném,hogy le lehet szokni erről.Pedig nagyon az agyamra tudok menni magamnak:D
2010. márc. 29. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
29%
Mindenki magából indul ki. Ha valaki egyenes, és azt mondja, amit gondol, akkor nem keres semmit a másik szavai mögött. Ennyi.
2010. márc. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!