Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti kibírnátok, kepesek lennete...

Ti kibírnátok, kepesek lennetek ra?

Figyelt kérdés
Baratom nagy osszegu hitelt vett fel a sajat nevere a szuleinek. Amikor a kapcsolatunk elejen jartunk, eppen ugy alltak a dolgok, hogy nemsokara kezhez kapnak egy nagyobb osszeget es abbol visszafizetik. Nos, nem lett belole semmi es mar a reszleteket sem tudjak fizetni, igy nekunk kell. Ez azt jelenti, hogy kb meg 7evig nekunk kene torleszteni a kolcsont-igy nem tudnank hazat, lakast sem venni addig, sem pedig tervezni a kozos jovonket, felre tenni, kirandulni. Fogalmam sincs mit tegyek, hiszen szeretem a parom, de igy eljek le az eletembol jo par evet? Ti mit tennetek a helyemben?

2016. febr. 22. 08:40
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
16%
Bocs az offért.
2016. febr. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
19%
Melyik nagy összegű hitelfelvétel történik azért, mert az ember "beszakadt a jégen"? A fő okok a lakás és az autó, mivel nekik nem adnak. Nem hallottam még olyanról a környezetemben, hogy valakinek az életmentő műtétjére kellett volna, ami még érthető. Ha hallok is, az a töredék. Amiről hallottam, az az 1 éves Suzuki hitelre, a jelzálogfedezet CSOK-ra (legyen aktuális), és nagyobb családi házra jelzálog mindkét anyós lakására, mert bővült a család. Egyik sem létfontosságú, mégis ugyanaz a veszélye, jóhiszemű emberek élete dőlhet romba. Ha ehhez hozzáveszem, hogy pl családalapítás előtt állok és a párom feje felett hosszú évekig lebeghet egy bedőlt hitel réme, akkor már nem tűnik olyan biztatónak a jövő. Szerintem ezt csak az nem érti, aki nem akarja, a szándékosan generált vita kedvéért. Az vegyen fel hitelt, aki kap, és csak úgy, ha olyanok a jövedelmi viszonyai. Nagy kérés ez?
2016. febr. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
6%
Már nem azért, de a kérdező az egyik kommentjeben leirta, hogy az apát kellett kitenni, ahhoz kellett a pénz. Tehát valaskor a vagyonmegosztast így tudta az anya megoldani. Tényleg nem kellett volna ebben a gyereknek segitenie? ????
2016. febr. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
9%
Na, baxus, nem tudok olvasni.... vissza vonom az utolsó kommentemet, sikeresen atugrottam szavakat
2016. febr. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
47%
Tegyük fel,hogy felvett a srác 5 millát, mi a jó búsra? Egy kocsihoz,ami nem is olyan nagyon ratyi elég bőven 1 milla, akkor sokat is mondtam, a 6 hónap alatt,míg meg nem volt az apának keresete,nem gyűlhetett olyan iszonyatosan sok össze,tegyük fel újra 1 milla. Fett volna mondjuk max 2 millát. De ok,ha legyen 5, mert vissza tudom fizetni,eladják a házat. Akkor adják el olcsóbban, ne sz..ért h.gyért a tesónak. Az autót is simán eladatnám velük, és akkor nem fizetnek,meg még lapítanak is,mint sz.r a gazban. Pofám leszakad. Ne menj bele ebbe a játékba,értem én,hogy szereted a párodat,de akkor csikarja ki a szüleitől azt a pénzt,mert azért gondolj bele több,mint 4 milliót ajándékozol el.
2016. febr. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
83%
egyébként hány évesek vagytok és mióta vagytok együtt?
2016. febr. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
100%

Azt én sem értem, hogy miért a párod testvéré venné meg bagóért a házat?? Hogy jön ő egyáltalán a képbe??


Nagyon ne hagyjátok magatokat!!! Az lenne a minimum, hogy a szülők eladják a házat, beköltöznek egy kisebbe és amennyire futja rendezik a hitelt.

Én úgy látom, hogy erre még csak a hajlandóság sincs meg. Egyszerűbb azt mondani, hogy majd a gyerek fizeti a kölcsönt, úgyis az ő nevén van.

2016. febr. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 A kérdező kommentje:
Azert a testvere veszi meg aproert, mert besikerult nekik egy gyerek es allitolag nekik nagy szukseguk van a hazra... mert ugye ok abban elnek, hogy nekunk belefer az, hogy fizetjuk a kolcsonuket-de ez nagyon nincs igy... amikor szoltam erte, hogy legyenek szivesek fizetni, akkor en lettem a penzehes, hogy nem tudom megerteni, hogy nekik is kell a penz. Utana a parom anyja hivogatja a baratomat es probalja erzelmileg zsarolni, sir a telefonba... de amikor naluk voltunk es a parom testvere cigire kert meg tapszerre,na arra boven jutott. Egyebkent en 24 vagyok, parom 26.
2016. febr. 22. 17:51
 39/52 anonim ***** válasza:
100%
Havi 110 ezer,amit már egy ideje fizettek, és még 7 év van hátra?! Az nem egy kocsi ára, meg néhány elmaradt számla... Mennyi pénzt vett fel? És mire lett terhelve? Ennyi pénzhez kell fedezet,nem? Kinek a nevén van a kocsi? Azt biztos eladnám. Hülyére vesznek titeket! Az a minimum lenne, hogy a házért cserébe a testvére átvállalja a hitelt. Én ehhez ragaszkodnék. Vagy a ház jár nektek.
2016. febr. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 A kérdező kommentje:
Osszesen 6millio lett felveve, kocsira, szerszamokra, a fel evig nem fizetett jelzalogra, ami a hazukon volt es utana meg kellett hozza felvenni, mivel egy ideig meg nem fizettek es ezt eltitkoltak elolunk...
2016. febr. 22. 18:09
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!