Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti kibírnátok, kepesek lennete...

Ti kibírnátok, kepesek lennetek ra?

Figyelt kérdés
Baratom nagy osszegu hitelt vett fel a sajat nevere a szuleinek. Amikor a kapcsolatunk elejen jartunk, eppen ugy alltak a dolgok, hogy nemsokara kezhez kapnak egy nagyobb osszeget es abbol visszafizetik. Nos, nem lett belole semmi es mar a reszleteket sem tudjak fizetni, igy nekunk kell. Ez azt jelenti, hogy kb meg 7evig nekunk kene torleszteni a kolcsont-igy nem tudnank hazat, lakast sem venni addig, sem pedig tervezni a kozos jovonket, felre tenni, kirandulni. Fogalmam sincs mit tegyek, hiszen szeretem a parom, de igy eljek le az eletembol jo par evet? Ti mit tennetek a helyemben?

2016. febr. 22. 08:40
1 2 3 4 5 6
 21/52 A kérdező kommentje:
Itt is igy fog alakulni, a baratom testvere veszi meg a hazat, szinte ingyen... igy a baratom meg orokolni sem fog...
2016. febr. 22. 11:22
 22/52 anonim ***** válasza:
76%
Nos, nem kell ám sok ész hozzá, oda állni a szülők elé, és megmondani, hogy akkor tessék szíves a hitel értékében a házat rá íratni a gyerekre, aki a hitelt fizeti.
2016. febr. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 A kérdező kommentje:
Itt nem jutalomrol, meg ilyesmirol van szo... a penz arra kellett, mert az apjat kidobtak es az uj munkahelyre kellett kocsi, meg a fel ev alatt amig nem dolgozott, felgyultek a tartozasok. Amikor nem tudtak torleszteni, nem szoltak nekunk, baratom postaja is oda jart hozzajuk a regi cimere, ezert csak honapok utan jottunk ra... es kozos kasszan vagyunk, szoval tudom, hogy a felet en fizetem, ami havonta 55 000 ft, az egesz havi reszlet 110 000... a penz, amit vissza akartak adni, onnan lett volna, hogy volt vevo a hazukra, de vegul visszalepett...
2016. febr. 22. 11:54
 24/52 anonim ***** válasza:
95%

Akkor miért a testvér veheti meg a házat szinte ingyen? Miért nem a tiétek lesz?

Vagy akkor vegye meg rendes áron a testvér a házat, hogy abból ki lehessen fizetni a hitelt.

Ő megkapta szinte ajándékba és még ti fogjátok évekig fizetni???

Én ezt nem értem.

Ha meg hitel van a nevemen, akkor az a minimum, hogy minden hónapban elkérem a befizetés igazolását a szülőktől. Nem pedig várok, hogy egyszer csak kiderül, hogy nem fizetik.

Érdeklődjetek, hogy milyen lehetőségek vannak.

Pl. sokan nem fizetik hónapokig és akkor a bank felajánl egy kedvező végtörlesztést, ami töredéke a konkrét tartozásnak. Keressetek egy szakember, aki ilyennel foglalkozik és hátha van valami megoldás.

7 évig még 110 ezret fizetni havonta, úgy hogy még csak nem is a tiétek lesz a ház nem jó megoldás.

2016. febr. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
89%
Szép dolog a segítség, de amikor már az ember saját megélhetését veszélyezteti a hitel/kezesség, akkor már nem annyira szép. Nekem a nagy összegű kölcsön és a kezesség kizáró ok egy kapcsolatban, mert nem tudnék tervezni valakivel, aki bármikor eladósíthatja az egész családunkat. Lehet hogy nem történik meg, de lehet, hogy igen. Akkor majd azt mondom a gyerekünknek, hogy bocsánat, de anyu/apu xy rokona/barátja miatt kell elárverezni a házat? Saját rokonságban is van ilyen, ott mindkét kezes lakása árverés alatt van, az egyiknek nincs is hová mennie, hetvenes létére. Egy élet munkája. Aki akarja más hitelét fizetni, tegye. Nekem viszont nem lesz bűntudatom azért, mert én nem kívánok így élni.
2016. febr. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
51%
Kik? Kik nem tudtak törleszteni? Ha az apát kellett kidobni, akkor ki vagy kik a másik szereplők? Miért nem lehet a párod nevére íratni a házat?
2016. febr. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
83%

Aki nagy összegű hitelt vesz fel úgy, hogy még csak remek, stabil állása sincs mellé, hogy könnyen kifizethessen, nos, olyannal nem kezdenék, nem kis szakadék lenne az anyagiakhoz s a biztonsághoz való hozzáállásunkban...

Másnak főleg nem veszünk fel hitelt (nem érdekes, mi az ok), illetve ha igen, akkor szinte mindig vállalnunk kell, hogy megeshet, hogy mi fizetjük ki (vannak olyan emberek, akikben tökéletesen megbízom, hogy kifizetik, de azok saját személyükben vennék fel azt. ritka az az eset, hogy nem kapna hitelt, de pénzhez fog jutni s majd abból...).

2016. febr. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
81%

ne haragudj,de itt valaki téged nagyon hülyére akar venni, még az is lehet,hogy a barátod is, mert látja, szerelmes vagy


egyébként nem tudom,hogy nem törvénybe ütköző-e, hogy csak az egyik egyenes ági leszármazott kap valamit,a másik meg nem...

2016. febr. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
10%

#20-as, én nem azt mondtam, hogy baleknak kell lenni, mert ha nem, akkor egy sz.r alak vagy, hanem azt, hogy segíteni sokkal jobb egy ilyen helyzetben, mint nem segíteni, csak azért, hogy Nehogy ne legyen nyaralás, meg jobb autó...


Ha meg valaki baleknak nézi és kihasználja azokat, akik a segítségükre sietnek, az az ő felelősségük (jelen esetben egyébként nem ez volt a helyzet, ha jól értettem).


Ha pedig te segítettél, vagy nem segítettél, az meg a te felelősséged. #13 voltam

2016. febr. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
49%
Emberek, én csak arra volnék kíváncsi, amikor így végig olvasom az egy ilyen kérdésre adott válaszokat, hogy ha mennétek gyanútlanul egy marha nagy befagyott tavon, és hogy-hogy nem, egész véletlenül beszakad a alattatok, akit mit szeretnétek jobban, melyik táborból legyen ott egy ember, ha választani lehetne; abból, aki itt nagy erőkkel mindenféle életképtelen, felelőtlen baleknak mondja el a kérdésben szereplő embert, aki segített a szülein a saját kárára, vagy egy olyan, mint ő (a kérdésben szereplő ember, a barát), illetve a vele egyetértők? Annyira kíváncsi lennék egyszer, hogy olyankor kinek hogy változna meg a véleménye adott esetben, vagy hogy pl. akkor is azt mondanátok-e sokan, hogy nem számít, ha a másik elpusztul, ha egyszer magának csinálta a bajt, miért kerülne esetleg más is bajba miatta, nem igaz...?
2016. febr. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!