Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti kibírnátok, kepesek lennete...

Ti kibírnátok, kepesek lennetek ra?

Figyelt kérdés
Baratom nagy osszegu hitelt vett fel a sajat nevere a szuleinek. Amikor a kapcsolatunk elejen jartunk, eppen ugy alltak a dolgok, hogy nemsokara kezhez kapnak egy nagyobb osszeget es abbol visszafizetik. Nos, nem lett belole semmi es mar a reszleteket sem tudjak fizetni, igy nekunk kell. Ez azt jelenti, hogy kb meg 7evig nekunk kene torleszteni a kolcsont-igy nem tudnank hazat, lakast sem venni addig, sem pedig tervezni a kozos jovonket, felre tenni, kirandulni. Fogalmam sincs mit tegyek, hiszen szeretem a parom, de igy eljek le az eletembol jo par evet? Ti mit tennetek a helyemben?

2016. febr. 22. 08:40
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
77%
Biztos,hogy nem,egyszer fejest ugrottam egy ilyenbe, többször nem fogok,ráadásul én fizetem annak a tetünek a hitelét,mert csak az én nevemre lehetett felvenni, nekem kell visszafizetni. Ja, és még csak együtt sem vagyunk már. Azt javaslom,a barátod beszéljen szépen a szüleivel,oldják meg,adják el,amit muszáj,ha nem,akkor köszönd meg szépen, aztán állj tovább. Remélem legalább nem vagytok közös kasszán,mert akkor meg ráadásul a felét te fizeted az ő hitelüknek,aztán ha úgy jársz,mint én,hogy nem lesztek együtt,azt a pénzt nem látod viszont soha
2016. febr. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
64%

"nemsokara kezhez kapnak egy nagyobb osszeget es abbol visszafizetik."

Na és honnan? Zuckerberg küldi a kép megosztásért mi?

Szerintem ha családot akarsz akkor lépj ki, mert így elég nehéz lesz.

2016. febr. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
23%

"Mondjuk te kismama leszel.Majd gyermeket szülsz"


Ha arra tanítanál egy gyereket, hogy ha a Szülei sz.rba kerülnek, Nehogy segíts rajtuk, mert fontosabb a "kaviár", meg a hedonizmus, és csakis az önérdek számít, akkor az nem ember lesz, hanem egy tetü, aki a hasonló helyzetben majd neked is hátat fordít a tanításnak megfelelően. Persze van olyan szülő is, aki megdolgozik azért, hogy hátat fordítsanak neki. És Persze a boldogság sem bűn. De a boldog tetü is tetü és a boldogsága is csak addig tart, amíg meg nem látja magát egy olyan tükörben, ami nem torzít. Az ilyen tükröt úgy nevezik, hogy kegyelem (mellékesen).

2016. febr. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
55%

Soha nem fizetném más hitelét.

A barátod nagyon felelőtlen. Nem is szeretnék ilyen párt, mert ki tudja még a későbbiekben milyen rossz döntéseket fog hozni.

Nálunk biztosan szakítás lenne a vége.

2016. febr. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
46%
A "gyermek" vendég a házban.18 évig a szülő örülhet neki,nevelheti, de azt követően szabadjára kell engedni őt.Anyagilag sem szabadna korlátozni őt és a párját.Az ilyen szülő önző.
2016. febr. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
13%

Hja, utolsó. Van olyan vendég, aki még huszonéves is otthon él, hiába engednék szabadjára. ...

Még mindig kérdés, hogy mire kellett a hitel.

Amúgy meg pl nálunk évekig volt jutalom osztás év végén a munkahelyemen, nem kis összegben, lehet hogy ők is ilyenre számítottak, aztán nem jött össze. Látatlanban nem kellene a szülőket szidni

2016. febr. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem fontos tényező, hogy mire kellett a hitel, hogy miből lett volna az a bizonyos nagyobb összeg és hogy ez miért hiúsult meg.


Nos, miért?

2016. febr. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
78%
Apámék ugyanezt csinalták a mamámmal. Eszközkezelő lett belőle. Most az unokatesóm eladta a hazát kifizette az eszközkezelőt és odaköltöznek. Szegény mamám ráment, 3szor akart öngyilkos lenni mert azt a hazat az apja építette 60 évvel ezelőtt! 75 eves es tulajdonképp nincstelen lett apámék miatt. Apámék haragszanak rá mert igy hogy az unokatesóm kifizette, ergo megvette a hazat nem örökölnek semmit. Borzalom az ilyen! Ha fiatalok vagytok és nem gyerekvallalás előtt akkor fizessetek ki, a 7 evet, utana zarjatok le ezt a kapcsolatot, és kezdjétek a saját eleteteket élni. Sajnálom!
2016. febr. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
62%
A baratod felelotlen es penzugyileg buta, teljesen mindegy hogy mit akart vele elerni, nem tudta felmerni, hogy buts dontest hoz. Nekem ez szamit, es emiatt nem tudnam biztonsagba erezni magam egy ilyen emberrel, aki annyit nem tud felfogni, hogy bizony a bank nem veletlen nem ad hitelt bizonyos embereknek, teljesen mindegy hogy az anyu-apu. Mert boritekolhato hogy nem fogjak fizetni. Es meglepo modon igy is lett. Aki ebbe belemegy az buta. Buta emberrel pedig nincs dolgom, plane ha engem is belerant ilyen helyzetbe a sajat felelotlensege miatt.
2016. febr. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
54%
13as! Apamék rendszeresen kaptak mamám kegyelmeből és sosem latták meg a hibát abban a tükörben. Hozzászoktak hogy nem kell dolgozni mert barmi van szaladhatnak mamához hitelért, pénzérz mert úgyis ad nekik. Egész gyerekkorom erről szólt! Volt hogy en is adtam nekik és ha egyszer nemet mondtam én voltam a sz.r ge..i aki nem törödik velük. Van 2 gyerekem, de szerintem ha mi nem leszűnk ilyenek velük, akkor nem azt tanulja el hogy nem kell segiteni, hanem azt hogy soha nem voltu k rájuk szorulva így ha bajba is kerülnénk azért segítenek mert a szüleik vagyu k akik mindig segitették őket és nem az a tehetetlen ember akit a sajat szülei kihasznalnak. De tudatos élettel ez megelòzhető lenne. Apamnak anyámnak dolgoznia kellett volna nem varni a mamatól a sültgalambot!
2016. febr. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!