Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti kibírnátok, kepesek lennete...

Ti kibírnátok, kepesek lennetek ra?

Figyelt kérdés
Baratom nagy osszegu hitelt vett fel a sajat nevere a szuleinek. Amikor a kapcsolatunk elejen jartunk, eppen ugy alltak a dolgok, hogy nemsokara kezhez kapnak egy nagyobb osszeget es abbol visszafizetik. Nos, nem lett belole semmi es mar a reszleteket sem tudjak fizetni, igy nekunk kell. Ez azt jelenti, hogy kb meg 7evig nekunk kene torleszteni a kolcsont-igy nem tudnank hazat, lakast sem venni addig, sem pedig tervezni a kozos jovonket, felre tenni, kirandulni. Fogalmam sincs mit tegyek, hiszen szeretem a parom, de igy eljek le az eletembol jo par evet? Ti mit tennetek a helyemben?

2016. febr. 22. 08:40
1 2 3 4 5 6
 41/52 A kérdező kommentje:
A kocsit mar eladtak es a parom testverenek adtak a penzt, ugyanis kellett nekik amikor kiderult, hogy baba lesz... persze, amikor mondtam, hogy eloszor rendezniuk kellett volna az eletuket es utana gyereket vallalni, akkor megint csak az lett, hogy nekem csak a penz szamit, de hol marad a csalad?! Mar teljesen tonkre vagyok idegileg, mert rengeteget dolgozom es igy nagyon nehezen jovunk ki, mivel ez mellett mi alberletben elunk...
2016. febr. 22. 18:14
 42/52 anonim ***** válasza:
89%
És amikor te szólsz, hogy ez szerinted így nem oké,olyankor hol a párod? Az ő dolga lenne, hogy az asztalra csapjon, nem a tiéd! Szép és jó,hogy gyereket vállaltak,csak az a gond hogy a ti pénzetekből. Én szerintem bejelenteném,hogy terhes vagyok, és mivel a hiteltis fizetni kell, igy igényt tartok a házra...
2016. febr. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
0%
Hát így azért már más egy kicsit a Gyere fekvése, ha már gyerekről van szó, csak erről a történet elején még nem volt szó.
2016. febr. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
83%
Nem számít,hogy kinek lesz gyereke,az ő pénzükön élősködnek. Mondd meg a párodnak,hogy vagy megkapjátok a pénzt,vagy kalap kabát már el is mentél. Na nehogy már mindenkit ti tartsatok ki, kapják már be, bocsána...
2016. febr. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
0%
Nem lesz semmi baj, biztos vissza fogják fizetni a kölcsönt, ne aggódj. Mi is vállaltunk kezességet, pedig nekünk se volt semmink és minden a legnagyobb rendben, az uram teljesen kijön anyagilag, az anyukája nem adósított el senkit, a gyerekek és én, a feleség is, nyugodtak lehetünk, a szeretet a kapocs, és a bizalom, mindig van megoldás
2016. febr. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
83%
Kedves Utolsó Hozzászóló! Nagyon örülök,hogy nálatok ez így megy, de nyilván nem olvastad el a Kérdező kommentjeit. Még a szándék halvány jeleit sem mutatják,hogy kifizessék a hitelt! Mindent a másik gyerek alá tolnak,az le van tojva,hogy emiatt a másik szenvedni fog,le kell mondania hosszú időre a saját családról. Ezt a kettőt jól átverték,nem is kérdés. És itt lehet írogatni,hogy így jószívű meg úgy nagylelkű...a hajára kenheti. Többet a büdös életben nem fognak senkin segíteno,mert még a saját család is átveri őket meg kihasználja. Hol élünk? Ezt a leányzót a szülei nem azért nevelték fel,hogy másokat kitartson,hanem hogy saját magának és a gyerekeinek biztonságot,jólétet biztosítson. Vagy akkor holnap menjen ő is szépen be a bankba, vegyen fel szintúgy 6 millát, aztán adja szépen oda a családjának,mert úgy igazságos?! Nem házasok, hogy ilyen terhet a nyakába kéne vegyen. A barátja biztos el fogja mondani ugyanúgy pénzéhesnek,mint a szülei,de le kell tojni. Mindenki a saját életéért felelős.
2016. febr. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
83%

úristen.. hát én biztosan elmennék a párommal a kedves anyósékhoz és kerek perec megmondanánk nekik, hogy a 6 millió forint hitelt ti nem fogjátok fizetni, fizessenek ki vagy a házukat adják oda, vagy keressenek más módot rá.

de ez mindennek a teteje, hogy ti fizetitek a hitelüket, ők meg a másik gyereküknek adnak ingyen egy lakást.. ez hol korrekt??

amúgy nyilván ostoba volt a párod, amikor felvette nekik a hitelt. főleg,hogy autóra és egyéb fontos dolgokra kellett a pénz. de ezt már nem lehet visszacsinálni.

amennyiben nem hajlandók visszafizetni nektek a hitelt, én biztosan nem állnék velük többet szóba. ez mindennek a teteje.

2016. febr. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
57%

Kérdező! Ilyen fiatalon, ekkora terhet ne vegyél a nyakadba!!


Én két megoldást látok:

1. a párod nevére kerül a ház, ő fizeti a hitelt. Ha azt akarja, hogy te is adj bele a törlesztőbe, akkor a te neveden is legyen a ház valamilyen arányban.

2. a párod testvére nevére kerül a ház és a hitel is.


Szerintem ezeken kívül nincs más lehetőség.

Amúgy egy élősködő bagázs az egész família. A leghalványabb jelét sem mutatják annak, hogy valahogy megpróbálnák rendezni a helyzetet...ezen azért gondolkodj el.

2016. febr. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező, külön kassza, de azonnal! Ti még csak együtt jártok, nem vagy a felesége, nem kötelességed a szülein segíteni. Ő azt tesz a pénzével, amit akar, költheti a családjára is, de neked nem kell ezt tenned. Fizesse a barátod a törlesztőket, de te ne adj bele, mert ha szakítanátok, soha nem látod azt a pénzt, és évek múlva indulhatsz a nagy nulláról, mert nem lesz megtakarításod.


Ha a barátod szeret, meg kell értenie, hogy nem a te dolgod az ő szülei életét rendbe tenni. Ha szeret, a pénzed nélkül is kellesz neki!

2016. febr. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
76%

Valószínűleg kilépnék ebből a kapcsolatból, több okból is. Egyrészt, a párod családja menthetetlen, egy kevés törekvés sincs arra, hogy segítség a párodat, hogy a SAJÁT hitelüket kifizesse, és gyanítom nem ez volt/lesz az első húzásuk amiből mindenki sz*rul jön ki, csak ők nem. (Ismerek ilyen családot, 3 másik baráttal, családdal játszották el ugyanezt, hogy kezesként belevitték a hitelbe őket, vagy éppen a saját nevükre vetették fel, aztán pár hónap után éppenséggel nem voltak hajlandóak fizetni és konkrétan tönkretettek még 3 családot, és őket ez egyáltalán nem zavarta egy percig sem. Nagymamát húzzák le folyamatosan, a fiaik barátnőit stb.)

Neked idegenek ők, akik téged csak egy pénzeszsáknak néznek, a semmire fizetsz havi 55.000 forintot. Teljesen biztos vagy benne, hogy életed végéig a pároddal leszel? Mert ha 1-2 év múlva, vagy akár már most rádöbbentél, hogy nem, akkor bizony csúnya nagyot buktál.

Másrészt azért sem maradnék én egy ilyen helyzetben, mert racionális gondolkodású vagyok, az üzleti életben dolgozom, és nem egy ilyen hasonló esetet láttam amikor végül az bukott a legnagyobbat akinek aztán semmi köze nem volt az egészhez, még csak rokoni szálon sem.

Összegezve, biztosan nem kockáztatnám a saját megélhetésem, a jövendőbeli gyermekeim életét és anyagi biztonságát egy kretén család miatt. Valamint ne haragudj, ha a párodat erre rá tudták venni a szülei úgy, hogy ő nagyon jól ismeri őket, és gyanítom nem 2 hét alatt lettek ilyen suttyók, akkor aggódnék, hogy máskor, másba is belemenne a "család" kedvéért. Idegileg sem bírnám ezt a helyzetet, és tuti a végén én mennék tönkre a sok hülye miatt. Nem vállalnám, akárhogy nézem , és akármekkora lenne a szerelem. Még fiatal vagy, ne vegyél a nyakadba egy ilyet, és menj ameddig tudsz...sajnálom.

2016. febr. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!