Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Negatív kommentelőkre nincs...

Negatív kommentelőkre nincs szükségem, normális válaszokat szeretnék kapni! Költözéssel kapcsolatos. Mit kéne tennem hogy mehessek?

Figyelt kérdés
Tehát 18 vagyok és lány és anyummal nem jövünk ki 6 ève nonstop vitázunk mindenen amit ő kezd,mert neki semmi se tetszik.Legutóbb az volt a baja hogy én találkozom barátnőimmel stbstb és meguntam az egészet,azt akarja hogy elköltözzek és dolgozzak,de nem tudom hogyan tegyem,kezdjek dolgozni?sok adot vesznek le ha állandóba megyek,de ráadásul 11.es vagyok és itt a gimi ès még közben dolgozni az húzós,és már magamtól akarok költözni,egyáltalán rendes albérletet vegyek ki vagy szobatársat keressek? ha tudtok segíteni akkor segítsetek kb 1 hét alatt elakarom intézni! Minden baja van anyumnak..hazajövök és egyből beleköt mindenbe!Mindig olyanokat mond hogy kirak az ajtón meg ilyenek..
2016. máj. 7. 15:53
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Tudtok jó kollégiumokat Budapesten? azon belül 14.kerületben pl?
2016. máj. 7. 16:51
 12/23 anonim ***** válasza:
8%
Kedves kédező! Neked nem főállásra van szükséged és albérletre, henem jogi tanácsadásra elsősorban. Magyarosrszágon valami hatalmas tévedésben élnek a szülők, hogy a gyerek 18 éves koráig van kötelességük. Nm így van. Ha Te nappali tagozatos 3. éves gimnazista vagy, jövőre érettségiznél akkor anyukádnak kötelessége eltartani téged. Tessék elmenni a családvédelmi szaolgálathoz, és elmondani hogy érettségi és szakma nélkül úgy hogy nappalis vagy anyud ki akar tenni a lakásból. Ezt ugyan megteheti, csak épen gyerektartást kell fizetnie részedre. (Nagykorú vagy, már kezelheted a saját pénzedet.) Fogsz kapni kollégiumot ebben az esetben. A diákmunkából szerzett jövedelmed semmibe nem számít bele, az nem rendszeres bérjövedelem, az olyan mintha nem is létezne. Szóval eszedbe se jusson ki vagy átiratkozni esti képzésre és főállást vállanlni. Érettségi után viszont ha egy ből elkezdesz valahol szintén nappalin tanulni anyud már nem köteles eltartani csak abban az esetben ha a étfetartását nem veszélyezteteni és csak abban az összegben amit a bíróság meghatároz. Nem írtad azt, hogy milyen körülmények között éltek, anyud hol dolgozik, apukáddal mi van...milyen a jövelmi viszonyai a szüleidnek. Ezek mind számítanak. Szóval forduljál első körben a családvédelmi szolgálathoz, van ingyenes jogi tanácsadásuk, majd segtenek.
2016. máj. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Tudtok jó kollégiumot amire sokat se kell fizetni,de jó a közösség Budapesten,lehetőleg 14.kerületben! Tapasztaltakat kérdezném elsősorban :)
2016. máj. 7. 16:56
 14/23 anonim ***** válasza:
83%
12-es, te élsz nagy tévedésben. Ha a szülő érdemtelenségre hivatkozva beadja a bírósághoz a papírjait, akkor nem kell fizetnie. És ehhez már az is elég ha a gyerek nem otthon él életvitelszerűen. Meg nehogy már a nyúl vigye a vadászpuskát, olyan kölyköt is el kelljen tartani aki nem érdemli meg?
2016. máj. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez nem lesz ilyen egyszerű, mint ahogyan gondolod kérdező. Jogi dolgokkal, családvédelemmel nem érdemes foglalkozni, ha kiskorú lennél és vernének otthon akkor sem biztos, hogy komolyan vennének, hát még egy nagykorú lányt, akinek beszólt valamit az anyja.

Én külön költöztem 17 évesen, de akkoriban nem voltak ilyen magas albérletárak. Kollégiumba felvétel szerintem nyáron van és ősztől lehet beköltözni, nyilván csak akkor ha az adott városban jársz iskolába.

Ha te 1 héten belül akarsz költözni (gyakorlatilag lehetetlen lesz amúgy), ott kellene hagynod a sulit, találni egy teljes munkaidős állást, keresni egy albérletet (kauciót is kérnek, az plusz 2-3 havi albérleti díj), utána szeptemberben beiratkozhatsz esti gimibe, akkor csak heti 3-szor kell délután suliba járnod, talán van levelező tagozat is, ott még kevesebbet kell bejárni. Én is így csináltam a sulit, utána egyetemre is felvettek, ez az egyik legnagyobb előnye az estinek, hogy nagyon könnyű az érettségi, így jó sok pontot tudsz szerezni. De amúgy nagyon nehéz lesz mostantól teljesen önálló életed élned, úgyhogy szerintem ezt gondold át még néhányszor.

2016. máj. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
93%

Egy hét alatt nem nagyon van esély, még egy hónap alatt se, főleg, ha nincs jelenleg pénzed.


Kollégiumot igényelhetsz a saját sulidnál (ha neki nincs, akkor is tudnak mondani olyan helyet, amivel kapcsolatban állnak), ez leghamarabb szeptembertől lehetséges, de a szüneteket (őszi, téli, nyári) akkor is meg kellene oldanod, mert a középsulis kollégiumok nem fogadnak.

Így szerintem a te esetedben jobb lenne egy albérlet, ami szobatárs esetén is több tízezer Ft + rezsi (gáz, villany, víz, net) + kaja.


Magad után kaphatod a családi pótlékot, de ez csak 12ezer Ft, bőven mellé kellene tenned még munkából legalább a hiányzó 40-50 ezret minimum.


Az albérletnél kauciót fizetsz mihelyst beköltözöl, ez általában 2-3 havi bérleti díj, tehát kezdj el gyűjteni, hogy legalább 100ezer legyen pluszban a zsebedben.

Ezeken a költségeken kívül számolj bkk bérletet, ruházkodást, egyéb kiadásokat (tisztítószerek, tisztálkodószerek), hiszen innen kezdve magadra mosol, magadat látod el.


Keress munkát, és próbálkozz!

2016. máj. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
63%
Nagyon határozott vagy. Szerintem fogd a cuccodat, és a megtakarított pénzedet, és már akár ma mehetsz albérletbe. De ha nincsen pénzed, tedd takarékra magad, és békülj ki anyukáddal, amíg van hol laknod, és enned is.
2016. máj. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem keress valami részmunkaidős munkát, akár online melót. Beszélj barátnőddel és szüleivel, hogy ha bedobsz a kiadásokba akkor egy darabig dekkolhatsz e ott. Utána kényelmesebben tudod intézni a továbbiakat.
2016. máj. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
63%
Nincs olyan rokonod akihez kezdetben költözhetnél? Esetleg barát vagy barátnő?
2016. máj. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
81%

"18 vagyok és lány és anyummal nem jövünk ki 6 ève nonstop vitázunk mindenen "


Vagyis a saját elmondásod alapján, 12 éves korod óta nonstop visszadumálsz anyádnak.

Most hogy elérted a 18-at megmutathatod neki, hogy valóban önálló "nagylány" lettél és a saját lábadon is meg tudsz állni.

Viszont az eddigi írásaidból nagyon úgy tűnik, hogy teljesen életképtelen vagy egyedül.

1 hét alatt akarod elintézni az albérletet, a költözést, az esetleges szobatársat, közben suli stb...??!!

Megkérdezhetem, hogy mégis hogyan állsz anyagilag?

2016. máj. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!