Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek?! A férjem agresszív.

Mit tegyek?! A férjem agresszív.

Figyelt kérdés
A férjem agresszív típus. Sokszor mikor összeveszünk kiabál, ordítozik velem. Nemegyszer még az is előfordult, hogy megütőtt, de kaptam már olyat is tőle, hogy több napig is kék-zöld voltam. Elég sokszor ideges mikor hazajön. Ilyenkor általában megkérkedezem, hogy mi a baja és általában ez a próbléma. Szeretjük egymást màr lassan 5 éve házasok vagyunk. Nem szeretném sem elhagyni, sem pedig elválni tőle. Most várom a negyedik gyermekét, akiről kiderült, hogy lány. Két fia van, akiket 22 évesen szültem.(Ők ikrek.) Van még egy lányunk akit pedig 25 évesen. Most pegig 27 éves vagyok. De még azt hozzátenném, hogy a gyermekeinkell nem agresszív és szereti védelmezi, foglalkozik velük. Alapjából nem egy agresszív jellemű férfi, csak akkor ha ideges vagy valaki felidegesítí. Ő most van a harmincadik életévében. A válaszaitokat és a segítséget előre is köszönöm!

2016. júl. 7. 07:35
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
76%

Én is stresszes vagyok, de mkst megta ultam, hogy csak a páromat kell kékre verni és megnyugszom. Remek.

Rajtad nem lehet segíteni. Nem akarsz elválni, akkor viseld el! Még meg is érdemled. Majd pár év múlva a gyerekeid vagy a szomszédok azonosítanak ha a felismerhetetlenségig össze lesz verve a fejed.

2016. júl. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim ***** válasza:
100%

Szóval, ha ideges valaki, akkor ütni kell? Belegondoltál, hogy a 4 gyerek ezt a viselkedésformát fogja látni és vinni tovább? A lányodnak is azt fogod mondani, hogy nem baj, ha kék-zöld folt vagy, biztos ideges volt a drága férjed........Vagy a menyeidnek?


Ha lehetne, felbérelnék/megkérnék néhány pasit, hogy üsse már meg néhányszor ezt a "jó" embert, aztán ha megkérdezi, miért kapta, hát mert ideges voltam azért.


Miért nem a saját súlycsoportjába köt bele?

2016. júl. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket. Azóta mióta utóljára írtam elköltöztem anyámékhoz és otthagytam. Annyit mondtam neki, hogy járjon terápiára és gondolkozzon el.
2016. júl. 10. 11:21
 54/62 anonim ***** válasza:
94%
Jól tetted. Soke késő meghozni ilyen döntést de minnél elöbb annál jobb. Ha észhez tér el lehet gondolkozni a folytatáson. Szerintem még időben léptél ig ymég van esély egy jó folytatásra is. De én is elmennék a helyedben szakemberhez mert egy folytatásból könnyen lehet hogy oda vissza áll a helyzet ahonnan kiindult.
2016. júl. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:
100%

Az én apám is agresszív volt, amikor kicsi voltam, anyámmal szemben. A hajánál fogva ráncigálta, megütötte, ordított. Anyám kizárta, apám beverte az üveget az ajtón, stb. Saját bőrömön tudom, mennyire megvisel ez egy gyereket. És az is igaz, amit a viselkedésmintával kapcsolatban mondtak. Bennem is tombol az agresszió, ha valaki feldühít, legszívesebben megverném. Ha nem értek egyet valakivel, legszívesebben pofán vágnám. De mindezek mellett iszonyúan zárkózott vagyok és magamnak való.


Üzenet a sulis piszkálóknak: csendes embert soha se bántsatok, mert olyanokból lesznek az egyetemen lövöldöző osztálytársak...

2016. júl. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:
Először is azt kérdezném, hogy mióta ilyen ?! Gondolom a kapcsolatotok elején még nem csinálta ezt, mivel feltételezem, hogy akkor nem mentél volna hozzá. Meg kellene keresni az agresszió okát, és elsimítani. Véleményem szerint, már az első alkalommal ott kellett volna hagynod. Aki egyszer megteszi, az megteszi többször is. Hagytad, hogy megalázzon, csak hogy neki jó legyen.... Rendkívül buta vagy. Sajnos. Az életben nem keresném többet ezt az embert, nem érdemel semmit Tőled! De a leírtakból ítélve 2 hét és újra visszamész. Ismerem a """fajtádat""" :D
2016. júl. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha itt vagy, kérlek magyarázd meg, mi tartott mellette! Hogy tudtál vele élni? Olyannal aki bánt? Neked van lehetőséged vátoztatni, de sokan vagyunk itt olyanok, akiket gyerekként bántottak és kuss volt a nevünk, semmit nem tehettünk, és senki nem tett semmit hogy jobb legyen.

Nakem a tanulság a gyerekkoromból az, hogy még véletlenül sem maradjak agresszív emberrel, legyen mindig egy B terv!

Remélem nem mész vissza, gondolj arra hogy a gyerekeidnek milyen kimondhatatlan fájdalom ha rettegésben kell élniük, míg a többigyerek boldogan megy haza a szerető szüleihez, addig ők rettegve somfordálnak, legszívesebben sosem érnének haza..............

Gondolj ebbe bele, ugye nem szeretnél rosszat a gyerekeidnek?

2016. júl. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim válasza:

Az én párom soha semmilyen körülmények között nem bántana.

Nem tudom, hogy minket vagy magadat nyugtatod azzal, hogy a férjed "bizonyítványát" magyarázod!

Ha valóban szeretitek egymást ultimátumot kell adnod, vagy uralkodik magán, esetleg segítséget kér vagy elhagyod a gyerekekkel együtt.

Természetesen, ez csak fenyegetés de úgy kell viselkedj hogy elhiggye neked.

Tapasztalatok:

Aki egyszer megüt többször is megfog, főleg ha az elején semmi következménye nem volt.

Attól hogy nem a gyerekeket bántja, legalább annyira fáj nekik, ha nem jobban.

Aki szeret nem bánt, főleg nem fizikailag.


Légy erős!

2016. júl. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:

Elviselned nem kell!

De a gyerekek érdekében közösen meg kellene oldanotok a gondot. Legelsőnek szerintem vele kellene beszélned, hogy keressetek egy szakembert akivel közösen tudtok beszélni. Ne menj bele a veszekedésbe és ne engedd hogy bántson.

2016. júl. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 A kérdező kommentje:
Beszéltem vele. Bár eleinte csak méregettem, hogy mire hogy reagál, majd belekezdtem a mondandómba. Persze a gyerekeimet anyáméknál hagytam. Őszintén bevallva nem mertem őket hozni. Kapott egy ultimátumot. Megmondtam neki, hogy vagy uralkodik magán, vagy többet nem lát, mert távol tartásit kérek.
2016. júl. 18. 10:10
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!