Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg neki, hogy...

Hogy mondjam meg neki, hogy ne bántsam meg (anyagiak)?

Figyelt kérdés
Már egy jó ideje, kb. 1 éve én fizetem a férjem felvett hitelét, mert neki felbomlott a munkahelye, azóta nincs egy stabil munkája, csak hébe-hóba. Fél éves a kislányunk, itthon vagyok vele GYED-en, aminek a 60% a fizetnivaló, a hitel, és persze a többit a gyerekre költöm. Idejét nem tudom mikor költöttem magamra egy kicsit. Viszont ha a férjem keres egy kis pénz azt nem adja ide nekem, mondván, hogy kell tankolni, meg legyen nála pénz, mert sok a fizetni való, pedig semmit sem fizet. Azt mondja szégyenli, hogy én fizetek mindent ,de ő mégsem tesz semmit, ha elkezdek vele beszegetni és rátérek az anyagiakra, akkor mintha nem is hozzá beszélnék. Mit tegyek?
2010. ápr. 19. 11:32
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Biztos vagyok benne, hogy nincs nője, szerintem azt egy nő érzi, pláne egy feleség. A gond tényleg az, hogy míg volt munkája, volt pénz a zsebébe mindig és ebből adott is haza, mindig rendesen. Nem lakáshitel és csak az ő nevén van ő vette fel. Még megpróbálok vele beszélni, várok míg megkapom a pénzem, listát írok mit kell venni és lerakom elé. A válaszokat köszönöm.
2010. ápr. 19. 14:32
 22/28 anonim ***** válasza:
Azért nézz utána, hogy konkrétan mi az, amit neki kell fizetnie a benzinen kívül.
2010. ápr. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
60%

Nem tudom, mennyi volt a hitel, amit a férjed fölvett, de az biztos, hogy ha ő fizetésképtelen, mindenképpen neked kell fizetni. Egy dolog azért szöget ütött a fejembe... Attól félek, a férjed csak azt várja, hogy ez a hitel ki legyen fizetve, aztán veszi a kalapját. Nem akarok vészmadár lenni, de láttam már ilyen csodát!

Annál is inkább, mert úgy tűnik, a kicsivel sem nagyon törődik! Ha törődne a családja jólétével, gondolom, nem sumákolná el azt a kis pénzt, amit néha mégis meg tud "menteni" !

Neked ilyen gyanú még soha nem fordult meg a fejedben?

Egyébként rendkívül sajnállak, de utána kell járni ennek, márcsak a gyerek érdekében is!

2010. ápr. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Arra csak keresett volna egy gazdagabb nőt.
2010. ápr. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, eloző, hogy már eleve ez lett volna a szándéka, hiszen csak azóta ilyen, mióta elvesztette az állását!

Csak az a baj, hogy ilyenkor a sok szabadidő, a tehetetlenség miatt érzett szégyen könnyen a feleség ellen hangolhat egy férfit, aki könnyen megutálja azt, aki ennek a szégyennek a tanúja volt!

Kérdező, tudod-e, hogy mennyi pénze van a férjednek, és honnan? Meg hogy amúgy mit csinál naphosszat, segít-e neked otthon, foglalkozik-e a kicsivel? Keres-e komolyan munkát? Ezekből sok mindent megtudhatsz, észrevehetsz!

Ennek utána kellene járnod, mert nem lesz jó vége a dolognak, sajnos!

Sok szerencsét mindkettőtöknek, remélem a válaszolók nagyrésze, velem együtt csak rémeket lát, és a helyzet hamar megoldódik!

2010. ápr. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Igen tudom, hogy mikor mit csinál a férjem, tudom mennyi pénz van nála, hogy honnan van. Ha itthon van segít nekem, a gyerekünket imádja. Nem ezzel van a gond. A felfogása és a hozzá állása dolgokhoz, az ami megváltozott.
2010. ápr. 20. 17:47
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

Kösz, hogy válaszoltál!

Ha a hozzáállasa változott meg, akkor valószínűleg a szégyenérzete miatt nem akar beszélni veled ezekről a dolgokról. Az persze még mindig nem világos, hogy

1.) Miért ez a szégyen ilyen túlzott mértékben, hiszen manapság ezren és ezren veszítik el a munkájukat,

2.) Odáig miért nem terjednek az érzelmei, hogy a lehető legtöbbet adjon haza a pénzéből?

Nagyon nehéz gy a távolból ezt megállapítani.


Ezek után én is csak azt tudom mondani, amit a többiek;

add oda neki pénz nélkül a havi - heti listát, és várd meg, hogy mit szól, hogy boldogul. Ebből csak megérti, hogy Te mit gondolsz?

Sok szerencsét, remélem, hamar kikecmeregtek ebből a keserves helyzetből!

2010. ápr. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
100%
En nem ertem, ha a hitel fizetesehez a csekk az ö nevere szol, es tudod is hogy van penze, miert fizeted be??? En a kezebe nyomnam, hogy tessek, ez a te nevedre szol. Be nem fizetnem, az biztos, föleg igy, hogy anyagilag semmiben sem szamithatsz ra. Es ha egyszer ugy alakul hogy megpattan mellöled, szerinted ö mit fog kifizetni helyetted, ha amikor együtt vagytok sem fizet semmit????
2010. máj. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!