Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg neki, hogy...

Hogy mondjam meg neki, hogy ne bántsam meg (anyagiak)?

Figyelt kérdés
Már egy jó ideje, kb. 1 éve én fizetem a férjem felvett hitelét, mert neki felbomlott a munkahelye, azóta nincs egy stabil munkája, csak hébe-hóba. Fél éves a kislányunk, itthon vagyok vele GYED-en, aminek a 60% a fizetnivaló, a hitel, és persze a többit a gyerekre költöm. Idejét nem tudom mikor költöttem magamra egy kicsit. Viszont ha a férjem keres egy kis pénz azt nem adja ide nekem, mondván, hogy kell tankolni, meg legyen nála pénz, mert sok a fizetni való, pedig semmit sem fizet. Azt mondja szégyenli, hogy én fizetek mindent ,de ő mégsem tesz semmit, ha elkezdek vele beszegetni és rátérek az anyagiakra, akkor mintha nem is hozzá beszélnék. Mit tegyek?
2010. ápr. 19. 11:32
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

hát pedig csak a beszédet tudjuk tanácsolni, ha régen működött, akkor szerintem akkora baj nem lehet.....a munka elvesztése a férfiaknál nagy trauma...kicsit szerintem megzavarodott!

ha jól értelmezem valamilyen szinten közös kasszán vagytok, akkor üljetek le, tankolni se kell állandóan, egy tele tank benzinnel el van egy darabig, az meg ugye számolható, legyen nála pénz, de azért ne az "összes", ez így nem jó! abszolút elvárható, h tudjatok egymás kiadásairól, ha te keresed a pénzt, ne az ő kezéből folyjon ki, kedvesen, de határozottan, mert igazad van!

2010. ápr. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
88%

Hogy ne bántsd meg? És őt szerinted érdekli, hogy megbánt-e téged?


A jelek szerint nem.

Én tuti nem hagynám, hogy hülyét csináljon belőlem.

2010. ápr. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Már nagyon ki vagyok a pénz miatt, a múltkor mondtam neki, hogy kell pénz vásárolni és már őt is küldtem boltba hátha észre veszi magát de azóta is azt hallgatom, hogy ő mennyit költött.
2010. ápr. 19. 12:00
 14/28 anonim ***** válasza:

A széthúzás nem megoldás...

Ebböl válás lesz így...



Valahova meg nem jutsz el egyszerüen, ha nincs kocsid, ha el is jutsz az több mint fél napba telik és a jegyek miatt kb uyganott vagy pénzbe mintha autóval mentél volna..

2010. ápr. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te nem megbántani akarod, hanem talán te érzed kínosnak szólni?

Pedig kellene.

Nem sokára GYES-en leszel, ami katasztrofális állapothoz vezet, ha így megy tovább.

Beszélj vele, és a családi pótlékot is kérd a te számládra.

2010. ápr. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
90%
azért hárít mert valószínűleg tudja, h igazad van, ha nem sumákol, benzinre, meg mondjuk kiflire kell a pénz, akkor miért reklamál....szerintem más is van a háttérben, mire kell még neki a pénz, amiről te nem tudhatsz?ez így nagyon gáz, ha megbántod, akkor is meg kell értenie, ha nem akkor meg boldoguljon, ahogy tud!
2010. ápr. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Érthető, hogy megviseli a férjedet, hogy nincs a zsebében pénz úgy mint rég, ha egyszer ehhez volt hozzászokva. Azt azonban meg kell értenie, hogy a szűkös időkben a lemondások is közösek. Sajnos ez általános jelenség, hogy ha 1-2 éven belül valaki nem talál állandó munkát, akkor "benne ragad" a munkanélküliségben. A sok kudarcélmény, hogy sehová sem veszik fel, felőrli. De az mégsem járja, hogy elkényelmesedjen és hagyja, hogy a hitelét a Gyedből fizessétek, s ez egyáltalán nem ösztönzi arra, hogy megoldja a helyzeteteket.
2010. ápr. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Pár dolgot kihagytál. A férjed hitele csak a sajátja vagy a közös lakáshiteletekről van szó ami az ő nevén van? Az autót mindketten használjátok, amibe a benzint veszi?
2010. ápr. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim válasza:
66%
Szerintem egy kivülallo azonnal eszreveszi, hogy a ferjed valamit titkol elöled. En arra is le merem tenni a voksom, hogy nöje van. Lehet most sokan azt mondjak hogy tulzok, meg hülyeseg, en is azt kivanom hogy ne legyen igazam, de minden tarsasagban, legyen az barati, munkahelyi, vagy csak egy varo az orvosi szoba elött, 10 emberböl 9 felrelep. Te azert nem latod mert szereted es bizol benne. Amit te nyujtassz neki az iszonyat kenyelmes, hülye lenne ennek önszantabol veget vetni. De hogy nem szeret mar teged, azt jobb ha most elkezded feldolgozni. Jobban teszed ha te is elkezdesz kiabrandulni belöle, könnyebb lesz megszabadulni töle. Mert a vege az lesz ugyis, majd figyeld meg!! Amugy ez az ember nelküled tuti hogy egy nagy nulla!!! Majd ezert fogja magat akarni visszasirni. Hogy hogy döntessz, az csak rajtad all.
2010. ápr. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim válasza:
13.28 az hogy téged tacsra tettek nem jelenti hogy minden 10.férfi görény.Kedves kérdezö ha szép csendbe türsz mert kinos a vita semmi nem fog változni,ültesd le és szépen de határozottan mond el mi a gond és azt is hogy a türelmed véges vagy 1 család vagytok vagy nem.Ez salynos senkinek nem egyszerü és a mostani helyzetben sokan fognak emiatt elválni.
2010. ápr. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!