Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Utál a sógornöm, de nem tudja...

Utál a sógornöm, de nem tudja hogy miért. Segitség kell neki?

Figyelt kérdés
Ö is megmondta hogy semmi rosszat nem tettem, mindig kedves és segitökész voltam vele. Egyszerüen csak utál és nem is akar velünk találkozni.
2016. szept. 6. 08:16
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
69%
Irigység, féltékenység, elvetted tőle a bátyját- ezek állhatnak az indokolatlan ellenszenv, utálat mögött. Nem hiszem, hogy te tudnál segíteni, magának kellene kitisztítani a lelkét. Ne erőltesd a találkozást.
2016. szept. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
55%
Elég nyomi dolog ismeretlenül utálni valakit, de ha segítség kell neki, majd szól vagy megoldja. Elvileg nagylány már, még ha érzelmileg nem is nőtt fel teljesen.
2016. szept. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
71%
Amit előzőek írtak, valamint rejtett rivalizálás, "kinek mi van", "ki mire vitte", esetleg ha jobban tudsz öltözni mint ő, ilyen és hasonló külsőségekben megnyilvánuló dolgok is nagy utálatot tudnak generálni egyesekben.
2016. szept. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Igen igazatok van,szerintem is ez lehet a probléma... Es igen, belátom hogy én nem tehetek semmit. Csak bátyám miatt sajnálom a dolgot.
2016. szept. 6. 09:06
 5/29 anonim ***** válasza:
11%

Semmi irigység vagy rivalizálás nincs ebben.

Valószínű, hogy látott egy képet rólad, és a kép alapján már nem tetszel neki. Ennyi. Mindenkivel előfordul, hogy nem ismeri, életében nem látta még X.Y, de vagy hallott róla vagy fényképen látta, és létrejött az első utálat.

Amit helytelenül "utálom" szöveggel jellemezzük. Pedig nincs utálat csak erős ellenszenv..

Hogy mit lehet tenni?

Vagy találkoztok személyesen és esélyt adtok egy új kezdésre? Vagy továbbra is ellenszenves leszel neki.

2016. szept. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
62%
Miben kene segiteni neki? egyedul is tud utalni.
2016. szept. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
59%
Nem értem a kérdésedet. Nem vagy neki szimpatikus, ennyi. Nekem sem szimpatikus az emberek 95%-a már alapból.
2016. szept. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
71%

"Mindenkivel előfordul, hogy nem ismeri, életében nem látta még X.Y, de vagy hallott róla vagy fényképen látta, és létrejött az első utálat."


Mindenkivel biztos nem. Bizonyos szint alatt talán.

2016. szept. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
30%

Gondolom veled nem akar talalkozni..a tesojaval igen...

Szerintem korrekt volt,mar amennyire ebben a helyzetben annak lehet lenni..ellenszenves vagy neki,nem beszél ki a hatad mogott,nem beszel ellened..egyszeruen erről nem tehet az ember,ha valaki ennyire nem szimpatikus neki..

Mi sem rajongunk férjemmel a tesoja valasztottjaert,es nem is keressuk az alkalmat a találkozásra,ha pedig talalkozunk "elviseljuk" egymast...ellenunk sem tett soha semmi rosszat,egyszeruen annyira tavol all az eletfelfogasa a mienktol,hogy nincs kozos tema es nem tudunk semmiben azonosulni vele..(es még nagyon finom voltam)

2016. szept. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
50%

a legtöbb ilyen indokolatlan ellenszenv mögött RIVALIZÁLÁS van. Ezt azért tudni kell.

A fent említett fénykép előtt is az történt.


És hát elveszítette a gyerekkorát végig kísérő bátyját - ez van. Anyósok is a veszteség miatt ilyen undokok néha -"elveszítik" a gyereküket.


Ez ugyan természetes és egészséges, hogy felnő, új családot alapít - mégis egy veszteség érzés marad az emberekben- amit nagy érzékenységgel szépen fel kell dolgozni és akkor normalizálódik a helyzet.

2016. szept. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!