Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesapám teljesen megőrült,...

Édesapám teljesen megőrült, és anyukám halála után kimutatta a foga fehérjét. Elperelte a testvérem segítségével anyukám autóját, a háza is kellett, és én azt vontam le ebből, hogy talán nem is szerette anyukámat sohasem, csak érdekből házasodott?

Figyelt kérdés
Teljesen mást lehetett róla gondolni, de emberileg egy nagy mínusz, nagyon elszomorító. A végsőkig takargatta a gonosz arcát. Most 69 éves, és eltartatja magát az Amerikában élő testvéremmel, ami szégyen, és siralmas is.76 e Ft körüli a nyugdíja, és elborult aggyal él egy II. kerületi családi házban, amit az édesanyja után örökölt. Eltartási szerződést kötött a testvéremmel, a nővéremmel, aki kitúrt engem az örökségből, a két féltestvéremet is, és innen is minden kellett neki, engem anyagilag teljesen kisemmizett, egy hajszálon múlt, hogy nem lettem hajléktalan. Tehát tényleg nem szerette a mamát? Érdekből házasodtak ő és a mama? Nagyon fáj. Szerintem igen.
2016. szept. 7. 07:15
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
73%

Szóval apád, miután meghalt anyád takarodjon a lakásból és próbáljon meg vegetálni a 76 ezres nyugdíjából?

Még jó, hogy kellett neki a ház és az autó. Hiszen közös volt. Nyilván nem osztogat el mindent. Nem ő halt meg!! Még szüksége van rá.

2016. szept. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
44%

Kérdező kicsit rosszu fogod fel.


Szerinted egy 69 éves ember mit ér a mai magyar vagy akár nemzetközi világban?

Főleg ha orvos kell, vagy bármiylen kórházi kezelés.

Mellesleg ne aggódj ő utána te örökölsz, vagy az aki amerikából eltarja.


Az nem szép, hogy téged teljesen kisemmizett, dehát ez van, attól a mamát még szerethette, max rád nem gondolt.


A féltestvéreken meg nem csodálkozok, hogy ki lettek túrva, azok mindíg így járnak többnyire.


Nyilván nincs sokminden amit szétoszthatna ezért is van ez. Gondolom azért egy tányér levesre még méltó vagy nála.

2016. szept. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
77%
Apukád abban a házban lakik, amit még a saját szülei után örökölt. Ha anyukád is úgy költözött oda hozzá, és nem tett bele úgy a házba (felújítás stb) amiről volt papír, vagy ezáltal lett benne tulajdona (ha módosítottak volna a tulajdonjogon) akkor egy az egyben apukád saját háza az, amit öröklés útján szerzett, ergo anyukádnak semmi köze nem volt hozzá a törvényt nézve. Tehát, anyukád meghalt, és ha nem volt tulajdona a házban stb. akkor semmit nem is tudtok utána örökölni. Ha apukád meghal, akkor lesz a ház örökölhető amiben lakik, de mivel eltartási szerződése van egy másik testvéreddel, gyanítom a házat ő fogja kapni. Eltartatja magát? Kiváncsi lennék, te hogyan tartanál fent tök egyedül egy lakást (mert ne legyen ház, oké) és élnél is meg belőle a rezsi befizetése után. De ha gondolom nem kérne segítséget és úszna a közműves adósságokban amit meg szépen megörökölnétek utána, akkor ő lenne a legnagyobb szemét a világon, hogy ezt hagyta rátok. Hogyan tudott a nővéred kitúrni az örökségből? Ezt törvény szabályozza, nem úgy működik, hogy közli veled a tesód, hogy ez az enyém bibibi, és mehetsz amerre látsz. Ha törvényesen van közöd bármiféle örökséghez arról értesítenek, és automatikusan kapod. Vagy ha ugyanaz a testvér akivel eltartási szerződés is van, miért csodálkozol? Hagynád apukád 75.000 forintból tengődni a SAJÁT házában, és még csodálkozol, hogy ezek után nem akarnak adni amikor odaállítasz majd esetleg tartani a markod? Megáll az eszem...
2016. szept. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Milyen örökséget hiányolsz?


Ha apád anyjától örökölte a házat, és anyáddal ott úgy éltek, hogy a ház felújításai csak állagmegóvás célúak voltak, azzal nem keletkezett házastársi közös vagyon.

Ez esetben tehát a házból anyád után nem jár neked semmi.

A házberendezési és felszerelési tárgyaira meg haszonélvezeti joga van.

2016. szept. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

A szüleim elváltak voltak, 2 és fél éves koromban elváltak, semmilyen jogalapja nem volt az autóra. Szerintem teljesen természetes, hogy egy gyerek szeretne örökölni az édesapja után, a nővérem pénzéhes és nagyon önző... Az apám anyámat 40 C-os lázzal tette ki a lakásból, 6 év házasság után, ütötte, verte, én kitéptem a hajamat, anyukámra borulva zokogtam... Nekem mindig azt mondták, hogy szerették egymást, úgy házasodtak meg. Ha a nagymamám nem lett volna, anyukám meg se éri a 67-et. Miért lennék beteg?

Csak nem volt teljesen egyértelmű, amit kérdeztem.

Ma már tudom, hogy apám se az anyámat, se engem nem szeretett, apám nagyon pénzéhes, élősködő nulla. Azt hittem, hogy normál, használható választ kapok erre a kérdésre, de tévedtem. Vajon ki írogathat ilyenkor választ, 12 előtt? Aki nem dolgozik. Vagy rokkantnyugdíjas.

2016. szept. 7. 12:58
 16/24 anonim ***** válasza:
96%

"Szerintem teljesen természetes, hogy egy gyerek szeretne örökölni az édesapja után"


69 éves apa esetén nagyon nem az! Nagyapám 93 éves, de őt is nagyon idegesítené, ha gyerekeiről azt látná, hogy már várják az örökséget.

2016. szept. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
95%

"szerintem teljesen természetes, hogy egy gyerek szeretne örökölni az édesapja után"


Dehogy is, ez csak a nagyon pénzéhes, haszonlesö embereknek természetes.


Ezen kivül mivel apukád él, örökségröl egyelöre szó sem lehet.


HA meg a külföldön élö testvéred tamogatjam eltartja, akkor teljesen jogos, hogy ö kapja meg apukádtól avagyont és nem te, aki csak a markodat tartanád, de tenni, adni neki valamit már nem akarsz.

2016. szept. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
95%

" én kitéptem a hajamat.... Miért lennék beteg? "


EZ szerinted normális ember viselkedése? Mert elárulom, nem, ez egy elmebetegé.

2016. szept. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
89%

2 és fél éves korodban váltak el??? Akkor dobta ki és te most jöttél rá, hogy nem szerette, amikor már idős korában meghalt? :S Eddig hol éltél?

Meg miért apád után szeretnél örökölni. Nem ő halt meg.

Elég zavaros.

2016. szept. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
71%

Goneril, te vagy az?


[link]

2016. szept. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!