Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális dolog-e, hogy a 8...

Normális dolog-e, hogy a 8 éves fiú az apjával alszik. Ha nem fekszik mellette jön a hiszti és ordít mint akit nyúznak?

Figyelt kérdés
Összejöttem egy elvált pasival, 40 körüliek vagyunk mindketten. Van egy 8 éves fia, a volt asszonnyal közös felügyelettel nevelik, tehát sokat van az apjánál. A probléma az, hogy a gyerek csakis az apjával hajlandó aludni, este is el kell"altatni" , magától nem alszik el, mellé kell feküdni. Tervezzük az összeköltözést, de ez elbizonytalanít. Hiszen nem szándékozom egyedül feküdni éjjelente az ágyban, a gyerek kezelhetetlen, minden szempontból. Hisztizik mindenért, én úgy látom egyikük sem tudja kezelni a helyzetet. Rá van minden hagyva azzal hogy kicsi még, gyerek még...
2016. szept. 19. 22:41
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim válasza:
89%
A gyerek több okból hisztizhet. A rossz nevelés is eléggé valószínű, de nincs kizárva, hogy valami pszichés baj van vele. Nem ártana elvinni egy pszichológushoz, már csak a válás miatt is. De ezek alapján nem sok jóra lehet következtetni, egy ilyen gyerekkel rengeteg gond van. Szerintem ne költözzetek össze.
2016. szept. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
87%
Ha férfi lenne a kérdező, a fiát maga mellett altató anya szarrá lenne alázva.
2016. szept. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem a leírt szituáció nagyon nem normális, de azt látom a környezetemben is hogy egyre gyakoribb. 4-5-6(-8!) éves gyerek egy ágyban alszik valamelyik szülővel, a gyerek kezelhetetlen, hisztizik, stb. Normál családban is előfordul, de elvált szülők esetén nagyon gyakori. A két szülő közt "elveszik", mindkettő úgy van vele hogy majd a másik nevelje, ő lesz a jó fej és mindent megenged - és azt hiszi ezzel tesz jót. Meg eleve sajnálják a válás miatt és nem akarják a neveléssel "csesztetni". A baj csak az, hogy ez nem lesz jobb attól hogy a gyerek idősebb lesz, mert akkor majd más gondok jönnek.

Engem egyébként jelen szituban érdekelne apuka véleménye erről, hogy szerinte így jól vannak-e a dolgok.

2016. szept. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
62%
Önmagában az, hogy egy gyerek 8 évesen is csak a szülővel alszik (vagy tud elaludni), még normális és nem is kell semmi erőszakosat tenni ellene. Ranschburg Jenő neves pszichológus is ezen az állásponton volt. Majd úgyis eljön az idő, amikor önállóan akar aludni. Nekem 8 éves múlt az unokám és igényli, hogy elalvás előtt a mellette fekvő nagyapja meséljen neki "fejmesét" az ágyban. Nem is a mese a lényeg, hanem a halk duruzsoló hang, ami megnyugtató és az elalváshoz vezet, elmarad a szeparációs szorongás. Egy elvált szülők gyerekeként a személyes lelki adottságok kiemelten sokat számítanak, hiszen a gyerek nemcsak azt élte meg rosszul, hogy a szülei különváltak, azaz őt elszakították a számára biztonságot jelentő két szülő együttes jelenléttől, hanem elalváskor ismét kénytelen (tudatalatti élményként) átélni, azt, hogy elszakad a szülőtől, ha nem vele együtt alszik el. Az ilyen gyerek-szülő kapcsolatba belépő külső harmadik személynek nincs könnyű dolga és csak remélheti, hogy lassan leválik a gyerek az apjáról. Bármiféle drasztikus erőltetés visszaüt akár a gyerek, akár a szülője oldaláról és megmérgezi ezt a kialakulóban levő hármas kapcsolatot.
2016. szept. 20. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
27%

Na ez aztán elég furcsa. Te ne költözz össze senkivel. Te neked úgy kell elfogadni ahogy van . EGY CSALÁD! Ez csak olyan női féltékenység. Ráadásul a gyereket nagyon megviselhette a válás . Te már benne vagy a korba mégis hisztizel . Egy kisgyerektől ellehet viselni, biztos nem volt gyereked . Már rögtön szét akarod zilálni a kettőjük kapcsolatát.

De nálunk teljesen rendbe volt a család, a gyerek és kb 10 éves koráig velünk aludt. Igy szoktuk meg, sőt igy szerettük. Persze mikor elaludt , akkor át tettük a saját ágyába. Sőt a szexet is meg tudtuk oldani , nem volt probléma. Ha én lennék a férfi , veled se jönnék össze mert azt hiszed csak körülötted forog a világ.

2016. szept. 20. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
31%
Ott a zöld pacsi a 14-15. válaszolónál.
2016. szept. 20. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
59%

Teendőd,dobod ezt a pasit és keresel egy olyat,amelyiknek nem lóg gyerek a nyakán,ennyi!

Te nem férsz be ebbe a "családba", és nem is akarnak beengedni!

Nem mellesleg pedig talán a gyerek is érzi,hogy ellenfélnek tekinted és azért megy a hiszti!

2016. szept. 20. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
28%
Normális, igen. A gyerek az első. Ha te nem férsz bele a képbe, így jártál.
2016. szept. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
46%
Én is altatom a 8 éves fiamat. Mesélünk, akkor mondja el ha a suliban történt valami, simogatom a fejét és elalszik. De most rájöttem milyen szar anya vagyok. Megtennéd, hogy adsz leckéket, hogy kell szeretettel nevelni egy gyereket? Bár én lehet, hogy nagyon menthetetlen vagyok, mert élvezem a gyerekkel töltött esti kis időt. Most már tudom a kérdésed és pár kommentelő után, hogy igaz, hogy egész nap suliban van a gyerek, de a napi biztonságérzetet adó szülői gondoskodásomat valahogy mégis delután 5ig kellene megoldanom. Mester, de jó, hogy feltetted ezt a kérdést!
2016. szept. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
55%
Nem normális, csak apuka ezzel kompenzálja a bűntudatát gondolom. Ugyanis a gyereknek nem ez az érdeke. A szülei hibája az egész. Èn a helyedben elbeszélgetnék az apukával hogy megpròbálja e egyáltalán normálisan nevelni azt a gyereket. Amugy ilyen pasi kéne a francnak. Nevelni és nem majmolni kell a gyereket. . Ez nem egy család. Az apa majmolja a gyerekét..az anya gondolom ugyanez..a gyerek meg neveletlen hisztérika. Vagy megtudjátok beszélni (a leendő saját gyereketek miatt is kell) hogy hogyan nevelitek a gyerekeket, vagy sztem hagyd a fenébe azt a pasit. Keress olyat aki együtt akarja megoldani a nehézségeket.
2016. szept. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!