Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Engedjem a húgom a házamba a...

Engedjem a húgom a házamba a családi béke érdekében?

Figyelt kérdés

Szüleim Bp külvárosban laknak egy emeletes két fürdőszobás házban. Közvetlen szomszédságában nagyapám háza áll.

Halála után megvettem apámtól és a testvérétől összesen 12 millióért, ez volt életem megtakarítása.

További 3 millió személyi kölcsönből lett felujítva, komplett fűtés csere, fürdő, konyha, nyílászárók, járólapok, csempe, új bútorok.

Így ki is tudtam adni tisztességes pénzért (nekem már van lakásom, amiben lakom).

Húgom most válni készül, elköltözne a férjétől a 8 éves fiával.

Apám betalált,hogy tegyem ki a bérlőimet, engedjem húgomat ott lakni, ameddig rendeződik a helyzete, mert nem keres annyit, hogy a mai árak mellett albérletbe menjen.

Nekem ezzel főleg az a bajom, hogy szomszédban laknak a szüleim, ott áll üresen az én és húgom gyerekkori szobája(2 külön szoba).

Szüleim fel is ajánlották neki, hogy költözzön oda, de állítólag húgom nem akar, mert hogy az úgy nem egészséges, mert ő már 15 éve külön lakik, nem tudna vissza szokni a szülői házba meg ilyenek.

Most apám próbál zsarolni ilyenekkel, hogy milyen olcsón megkaptam a házat, mert 12 millát megért csak a telek szerinte, meg hogy fontos a családot segíteni, család így, család úgy (húgomat az elmúlt három évben csak szüleim szülinapján láttam, nem vagyunk rosszban, sehogy sem vagyunk).

Ti mit tennétek ilyen helyzetben?

Amúgy még a kölcsönt is fizetem 2 évig, ez bosszant a leginkább.

Bocs, ha hosszú lett.


2016. okt. 13. 09:37
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
97%

Ugye azt tudod, hogy ha beköltözik a húgod, akkor soha a büdös életben nem tudod őket kirakni onnan?

Szerintem meg az nem egészséges, hogy ezzel zsarolnak.

A tesódnak van hová mennie, még csak utcára sem kerülne.

Én a te helyedben nem fogadnám be. Még úgy sem, hogy azt a lakbért fizetné, amit a mostani bérlők.

Szerintem ne változtass semmin, mindenki oldja meg a saját problémáit. Nem vagy ettől rosszabb ember.

2016. okt. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
7%
Ha a családjára nem számíthat kire? Én személy szerint megengedném, bár lenne feltétel pl a károkat ő fizeti meg. Ma ő szorul segítségre, holnap meg lehet te.
2016. okt. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 anonim ***** válasza:
98%

Nem. Ez teljesen ésszerűtlen.

Költözzön a szüleidhez.

Neked ez nagy pénzkiesés lenne. Miért veled akarják megfizettetni a tesód lakhatását?

A szüleidnél van hely. Semmi baja nem lesz, ha átmenetileg ott él. Legalább lesz motivációja, hogy egyenesbe jöjjön.

Ha beköltözne a te házadba, lehet, hogy ki se tudnád többé tenni.

Furák a szüleid.

De ne hagyd, hogy zsaroljanak. Ha a szüleidnél nem lenne hely, én akkor is inkább azt ajánlanám fel, hogy költözzön hozzám, de nem adnám neki a kiadott házat.

2016. okt. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 anonim ***** válasza:
5%
Első! Te egyke vagy? Semmi közeledés csak egy kérdés...
2016. okt. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 anonim ***** válasza:
93%

Tapasztalatból mondom:

Üzletben nincs testvér, nincs rokon. Menj el a húgodhoz, és közöld vele a következőt.

- Hugi! A lakást havi 70 ezerért+ rezsiért adom ki. (azt mond amennyiért kiadtad) A bérlő mindig fizeti. Nekem ez üzlet. Te tudod ezt fizetni?

Mivel nem, így sajnálom de nem fogom elküldeni a bérlőt, mert te nem hozol hasznot.

2016. okt. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 A kérdező kommentje:

Nekem az szúrja a szemem, hogy ott vannak szüleim ketten a két fürdős, 3 hálós házban.

Húgom meg sem keresett, azt is szüleimtől tudom, hogy válik, nem tetszik ez az egész üzengetősdi meg zsarolósdi.

Még ha megkeresne, hogy bajban van, üljünk le, beszéljük meg, na de így...

2016. okt. 13. 09:52
 7/66 anonim ***** válasza:
97%

2: itt nem arról van szó, hogy utcára menne a testvér, és nem segít neki a kérdező. Olvasd már el az egészet. Szülőknél ott áll két szoba üresen.

A kérdező meg a bérleti díjból fizeti a hitelt.

Szerinted melyik megoldás lenne logikus? Nem az, hogy a szülőkhöz költözik a tesó?

2016. okt. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 anonim ***** válasza:
81%

ne add oda. én a helyedben eladnám a házat titokban . mert ebből tuti sok konfliktus lesz még.

egyébként neked volt eszed, jól tetted,hogy megvetted és most folyamatosan hasznot hoz neked. + ugye bármikor eladhatod. jó döntés volt.

teljesen megérthető,hogy nem akarod ,hogy a húgod ingyen használja. nem is értem hogy várják el.

ebből nem jössz ki jól sehogy, főleg ha engeded,hogy beköltözzenek. utána nem tudod majd őket kitenni, mert te leszel a hárpia hogy utcára teszed a gyereket is.

ne add oda neki és mondom szerintem add el a házat. vegyél egy másikat inkább. így hogy ott laknak a szomszédban örökös vita lesz, mert hiába a tiéd papíron,úgy érzik nekik is van hozzá közük.

amúgy a húgod mit csinált azzal a pénzzel, amit a házért fizettél neki? csak kérdezem.. ha felélte vagy ilyenek akkor nincs is több kérdésem.

2016. okt. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 anonim ***** válasza:
99%
A mi családunk nagyon összetartó, segítjük egymást, ha arra van szükség. De ilyen esetben nem adnám ki neki a lakást. Soha nem tudod majd kitenni. Sőt, ha lesz új párja (vagy párjai), akkor azok is oda fognak költözni.Menjen a szülői házba.
2016. okt. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 anonim ***** válasza:
97%
Az 1-e, 3-s 5-ösnek van igaza. Oda ne engedd a húgodat.
2016. okt. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!