Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Engedjem a húgom a házamba a...

Engedjem a húgom a házamba a családi béke érdekében?

Figyelt kérdés

Szüleim Bp külvárosban laknak egy emeletes két fürdőszobás házban. Közvetlen szomszédságában nagyapám háza áll.

Halála után megvettem apámtól és a testvérétől összesen 12 millióért, ez volt életem megtakarítása.

További 3 millió személyi kölcsönből lett felujítva, komplett fűtés csere, fürdő, konyha, nyílászárók, járólapok, csempe, új bútorok.

Így ki is tudtam adni tisztességes pénzért (nekem már van lakásom, amiben lakom).

Húgom most válni készül, elköltözne a férjétől a 8 éves fiával.

Apám betalált,hogy tegyem ki a bérlőimet, engedjem húgomat ott lakni, ameddig rendeződik a helyzete, mert nem keres annyit, hogy a mai árak mellett albérletbe menjen.

Nekem ezzel főleg az a bajom, hogy szomszédban laknak a szüleim, ott áll üresen az én és húgom gyerekkori szobája(2 külön szoba).

Szüleim fel is ajánlották neki, hogy költözzön oda, de állítólag húgom nem akar, mert hogy az úgy nem egészséges, mert ő már 15 éve külön lakik, nem tudna vissza szokni a szülői házba meg ilyenek.

Most apám próbál zsarolni ilyenekkel, hogy milyen olcsón megkaptam a házat, mert 12 millát megért csak a telek szerinte, meg hogy fontos a családot segíteni, család így, család úgy (húgomat az elmúlt három évben csak szüleim szülinapján láttam, nem vagyunk rosszban, sehogy sem vagyunk).

Ti mit tennétek ilyen helyzetben?

Amúgy még a kölcsönt is fizetem 2 évig, ez bosszant a leginkább.

Bocs, ha hosszú lett.


2016. okt. 13. 09:37
1 2 3 4 5 6 7
 41/66 anonim ***** válasza:
94%
Ha a húgod beköltözik, onnan fog nyugdíjba menni. Sose fog kiköltözni. Ha ki akarod tenni akkor a család azt fogja mondani, hogy szemét vagy. ne engedd oda.
2016. okt. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/66 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom, hogy a szüleid ennyire bekavartak neked!

Az a minimum, hogy leülsz velük beszélgetni, és kérdőre vonod őket, hogy ezt mégis hogyan gondolták.

A húgod felnőtt nő, szerintem nincsen szüksége a pátyolgatásra, arra meg végképp nem, hogy a szüleid az ő akarata ellenére akarják megoldani a problémáját, és beleszólnak abba, hogy hogyan kéne intéznie az ügyeit. Nem mellesleg a te életedet teljesen felborítva ezáltal, és egy gyerekes családot kidobva az utcára!

Úgy látszik, hogy húgodon kívül senki sem érdekli őket, csakhogy ő bármi áron is, de ő a legjobban járjon, és kit érdekel kinek jó és kinek nem ezzel.. És az a legrosszabb, hogy ezzel téged hoztak a legkellemetlenebb, és legkiszolgáltatottabb helyzetbe és még te érzed magad sz.rul is a kialakult helyzet miatt. Te is ugyanúgy a gyerekük vagy, és a te életed, a te érdekeidnek is éppolyan fontosnak kéne lennie, mint a húgodénak, hiába került most ő ilyen helyzetbe. Igazából magának akarta ezt így.

Szerintem ezt beszéld meg a szüleiddel, hogy ne hozzanak ilyen felelőtlen döntéseket, és ne állítsanak olyan dolgokat, amiket még a húgod is ellenez.

Nekem elmenne a kedvem attól, hogy egy ideig szorosabban tartsam velük a kapcsolatot, mert ha hallgatnál rájuk, az eddigi munkát veszett volna el, amit felépítettél, mindez az miatt, mert belekavartak. Nem is foglalkoztak a te helyzeteddel, életeddel, amikor rá akartak beszélni arra, hogy dobd ki az albérlődet és a házadba szállásold el a húgodat. És itt az életed munkájáról beszélünk, amit te teremtettél meg saját magad számára.

Ha meg apukád úgy gondolja, hogy a ház, amit megvettél nagyon olcsó volt, mert esetleg áron alul adták el, mert családtag vagy, akkor az meg az ő problémája. Eladta, mostmár a tiéd. Onnantól kezdve, hogy a te nevedre került a ház, semmi köze a házhoz semelyik családtagodnak sem. Késő bánat már az, hogy de áron alul adta oda! Ő döntött így, hogy olcsóbban adja, nem kötelezte rá senki sem. Éppen ezért nincsen joga elvárni azt, hogy ezért ők is beleszólhatnak a lakás ügyeibe!

Sajnálom, ha ezt nem hajlandóak megérteni, elfogadni és tiszteletben tartani!

2016. okt. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/66 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy nem akarják, hogy hozzájuk költözzenek, sőt.

Állítólag nagyon szeretnék, húgom az, aki nem akarja, ezért kitalálták, hogy akkor legalább legyen a szomszédban a"papa házában".

2016. okt. 13. 15:00
 44/66 acelsziv ***** válasza:
100%
Akkor homályosítsd fel őket, hogy az már rég nem a "papa háza". Vegyék úgy, hogy idegennek adták el.
2016. okt. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/66 anonim válasza:
88%
Ne haragudj de ezt hogy képzelték ? :D Az a te pénzforrásod , te újítottad fel , ráadásul nem is valami egyenes a húgod hogy odaálljon eléd.. Nálunk is volt ilyesmi probléma azóta megtanultam üzletben nincs rokonság..
2016. okt. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/66 anonim ***** válasza:
100%
A húgodnak van hova mennie, nehogy már kitedd a szerencsétlen bérlőket
2016. okt. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/66 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem kívánságműsor. Nem te tehetsz róla, hogy tönkrement a házassága. Örüljön, hogy mehet a szüleid szép nagy házába. Ne engedd neki.
2016. okt. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/66 anonim ***** válasza:
94%

Nem lehetséges, hogy tesód egyáltalán nem szeretne újra " felügyeletet"? Szóval szeretné élni a saját életét, úgy hogy szüleitek ebbe ne tudjanak beleszólni? Nem azért mert baromi nagy igényei vannak, csak erős személyiség aki nem szeretné hogy minden lépésébe beleszóljanak a szülei. Ezért nem akar visszaköltözni, se melléjük. Szüleitek viszont szeretnék ha újra ott lenne, ezért szervezkednek. Lehet, hogy tesódnak tényleg esze ágában sincs oda költözni, sőt meg tudja oldani a helyzetet, segítséget sem kért.

Ez persze csak elmélet ( tapasztalatok alapján).

2016. okt. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/66 anonim ***** válasza:
11%

Halála után megvettem apámtól és a testvérétől


????? Apádnak miért fizettél a te részedért?

2016. okt. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/66 anonim ***** válasza:
90%

48-as vagyok.

Szóval a lényege annak amit leírtam, hogy esélyesnek látom, hogy teljesen feleslegesen vitázik / stresszel mindenki. Nem kéne egymásnak ugrani sem. Tesód nem szeretne költözni, te nem akarod odaadnom a lakást. Szüleid aggódnak és féltik, ezért maguk mellett akarják tudni így vagy úgy. Lehet hogy tesód nem merte megmondani hogy nem akarja feladni az önállóságát,és nem lenne újra "gyerek", de csak annyi jött ki, hogy nem akar hazamenni.

2016. okt. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!