Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Engedjem a húgom a házamba a...

Engedjem a húgom a házamba a családi béke érdekében?

Figyelt kérdés

Szüleim Bp külvárosban laknak egy emeletes két fürdőszobás házban. Közvetlen szomszédságában nagyapám háza áll.

Halála után megvettem apámtól és a testvérétől összesen 12 millióért, ez volt életem megtakarítása.

További 3 millió személyi kölcsönből lett felujítva, komplett fűtés csere, fürdő, konyha, nyílászárók, járólapok, csempe, új bútorok.

Így ki is tudtam adni tisztességes pénzért (nekem már van lakásom, amiben lakom).

Húgom most válni készül, elköltözne a férjétől a 8 éves fiával.

Apám betalált,hogy tegyem ki a bérlőimet, engedjem húgomat ott lakni, ameddig rendeződik a helyzete, mert nem keres annyit, hogy a mai árak mellett albérletbe menjen.

Nekem ezzel főleg az a bajom, hogy szomszédban laknak a szüleim, ott áll üresen az én és húgom gyerekkori szobája(2 külön szoba).

Szüleim fel is ajánlották neki, hogy költözzön oda, de állítólag húgom nem akar, mert hogy az úgy nem egészséges, mert ő már 15 éve külön lakik, nem tudna vissza szokni a szülői házba meg ilyenek.

Most apám próbál zsarolni ilyenekkel, hogy milyen olcsón megkaptam a házat, mert 12 millát megért csak a telek szerinte, meg hogy fontos a családot segíteni, család így, család úgy (húgomat az elmúlt három évben csak szüleim szülinapján láttam, nem vagyunk rosszban, sehogy sem vagyunk).

Ti mit tennétek ilyen helyzetben?

Amúgy még a kölcsönt is fizetem 2 évig, ez bosszant a leginkább.

Bocs, ha hosszú lett.


2016. okt. 13. 09:37
1 2 3 4 5 6 7
 61/66 anonim ***** válasza:
0%

Nem a szüleim házáról van szó, amit majd egyszer(remélem sokára) örökölni fogunk a húgommal, hanem a nagyszüleim házáról.


Nem, apád részének a felét a házból te örökölted volna... oké, hogy a nagybátyád kifizeted, plusz apudnak a húgod részét, de a másik fele simán átkerülhetett volna a nevedre...

2016. okt. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/66 anonim ***** válasza:
100%
Az a fő, hogy megoldódott, bár nekem már a kommentek felénél (ahol a húgod nem hívott) az volt az érzésem (5 hasonlóan segítőkész nagyszülőn nevelődve), hogy a húgod ezt nem akarja. A szüleid, meg szerintem csak annyira azt szerették volna, hogy a közelükben legyen a húgod a válás közben (ha jól értettem mellettük van a ház), hogy nem gondolkodtak teljesen tisztán. Nem kell rájuk haragudni, kezdenek megöregedni, legalább még arra emlékeztek, hogy nemet mondtál ;)
2016. okt. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/66 anonim ***** válasza:
73%

Bocsi, elírtam a szàmot, a 49-esnek szólt. A mit tudom ên hanyas vagyok. :D


Tesónak nem adnàm ki, apum kiasztanàm.

2016. okt. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/66 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen ne add oda. Ha annyira átmenetileg kell neki a lakhatás, akkor átmenetileg pont jó a szüleidnél neki. Ha pedig az átmenet olyan sokáig húzódna, hogy az már nem lenne átmenetnek nevezhető, akkor tulajdonképpen te vettél neki házat amit ingyen odaadsz. Ezt akarod? Az átmeneti lakhatásnál egyébként us meg szokás beszélni, hogy 6 hónapig tart, 1 évig, stb., és el szokták mondani, hogy mi lesz az a helyzet, amitől jobb anyagi helyzetbe kerülnek és vehet vagy bérelhet egy sajátot. Ott van a férje is, attól van a gyereke. Ő nem fog nekik segíteni? Szüleid se? De te add oda a házad? Bizonytalan ideig? NE legyen lelkiismeretfurdalásod. Nem vagytok már gyerekek, nem a kedvenc babádat kéri.
2016. okt. 14. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/66 anonim ***** válasza:
Mi lett végül veletek? :)
2018. aug. 6. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/66 A kérdező kommentje:

A húgom végül nem költözött el, azóta is a férjével van :)

Én kiadom a házat, a bérlőim lecserélődtek(önszántukból, az előzőek lakást vettek). Minden kerek igazából :)

2018. aug. 7. 19:41
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!