Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Engedjem a húgom a házamba a...

Engedjem a húgom a házamba a családi béke érdekében?

Figyelt kérdés

Szüleim Bp külvárosban laknak egy emeletes két fürdőszobás házban. Közvetlen szomszédságában nagyapám háza áll.

Halála után megvettem apámtól és a testvérétől összesen 12 millióért, ez volt életem megtakarítása.

További 3 millió személyi kölcsönből lett felujítva, komplett fűtés csere, fürdő, konyha, nyílászárók, járólapok, csempe, új bútorok.

Így ki is tudtam adni tisztességes pénzért (nekem már van lakásom, amiben lakom).

Húgom most válni készül, elköltözne a férjétől a 8 éves fiával.

Apám betalált,hogy tegyem ki a bérlőimet, engedjem húgomat ott lakni, ameddig rendeződik a helyzete, mert nem keres annyit, hogy a mai árak mellett albérletbe menjen.

Nekem ezzel főleg az a bajom, hogy szomszédban laknak a szüleim, ott áll üresen az én és húgom gyerekkori szobája(2 külön szoba).

Szüleim fel is ajánlották neki, hogy költözzön oda, de állítólag húgom nem akar, mert hogy az úgy nem egészséges, mert ő már 15 éve külön lakik, nem tudna vissza szokni a szülői házba meg ilyenek.

Most apám próbál zsarolni ilyenekkel, hogy milyen olcsón megkaptam a házat, mert 12 millát megért csak a telek szerinte, meg hogy fontos a családot segíteni, család így, család úgy (húgomat az elmúlt három évben csak szüleim szülinapján láttam, nem vagyunk rosszban, sehogy sem vagyunk).

Ti mit tennétek ilyen helyzetben?

Amúgy még a kölcsönt is fizetem 2 évig, ez bosszant a leginkább.

Bocs, ha hosszú lett.


2016. okt. 13. 09:37
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 anonim ***** válasza:
2%
2.vagyok.lelehet pontozni, de a véleményem ugyan az... Segítségre szorul, segíteni kell a testvérének, azt meg sehol nem írtam h ingyen lakjon ott és bukjon el a kérdező havi x ezer forintot. Annyit írtam ma ő szorul segítségre holnap a kérdező
2016. okt. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/66 anonim ***** válasza:
100%

Én imádom a testvéreimet és volt, hoyg nálam lakott valamelyikük, de a te esetedben nem hagynám, hogy odaköltözzön. Ez nem az ő létfenntartásukat, hanem a puszta kényelmüket szolgálná, hiszen lenne hová menniük. Soha többet nem tudnád, a szüleid mentalitásával kirakni őket. Te lennél a rossz és a szemét, amikor csak az adósságot termelnék a ház romlása miatt, miközben te a hitelt fizetnéd csak. Gondolom minimálisat/semmit sem fizetne érte.

Ez nevetséges. Meg kellene tanulni, hogy a családi szeretet és egymás kiszipolyozása/tönkretétele nem ugyanaz. A kérdezőnek egy élet munkája/megtakarítása van abban a házban és kizárólag az apja és a nagybátyja/nagynénje problémája, hogy nyomott áron adták el az ingatlant.

2016. okt. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 anonim ***** válasza:
68%

Egyfelől ha nekem lenne egy lakásom is és egy házam is, biztos odaengedném a házamba a saját testvéremet, ha nem lenne hová mennie és nem is kérnék a rezsin felül semmit érte.Én voltam ilyen helyzetben, hogy kisgyerekkel nem volt hová mennem, és a féltestvéreim megengedték, hogy az apukájuk házába költözzünk csak a rezsit fizetve, csak mellette ők is rendszeresen lejártak hétvégente.Nem volt a legkényelmesebb megoldás, de a testvérek segítik egymást a bajban. Kire számítsunk, ha nem a családra. Jelenleg albérletben lakunk egy barátnőmnél akinek szintén két lakása van. Fizetem a rezsit+a piaci albérlet ár 40%-át, és hálás vagyok. Neki nem lenne kötelessége segíteni, mégis megteszi.

Másfelől mivel a szüleitek élnek még, és nagy házban laknak, bőven odaköltözhetne a testvéred. Örüljön, hogy van hová mennie. Szóval végül is abszolút igazad van.

Ne válogasson.

2016. okt. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/66 anonim ***** válasza:
96%

"Szüleim fel is ajánlották neki, hogy költözzön oda, de állítólag húgom nem akar, mert hogy az úgy nem egészséges, mert ő már 15 éve külön lakik, nem tudna vissza szokni a szülői házba meg ilyenek."


Na, ezek után nem ajánlanám fel neki, az biztos. Van hová mennie. Miért nem akar a szüleidhez menni ilyen krízishelyzetben? Csak nem egy új kandúr miatt válnak? Akkor menjen az új kandúrhoz lakni, ha a szüleidhez nem meri felvinni a pasast.

2016. okt. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 A kérdező kommentje:

Valaki kérdezte hova tette húgom a pénzt. Nem mi voltunk az örökösök, hanem a szüleink.

Apám és tesvére kaptak 6-6 milliót.

Másik dolog, ha nem veszem meg a házat, húgom hova menne?

Mert hogy eredeti állapotában be nem költözött volna, az biztos.

A konyhában még az a régi kredenc volt, rendes mosogató sem volt, mama még dézsában mosogatott, öntögette ki az udvarra a vizet.

Pottyantós wc volt az udvaron, a fürdőben meg az a régi öntött vas beépített fürdőkád.

A legtöbb ember eltolta volna azt a házat, engem elfogott a nosztalgia és egy csomó pénzért renbehoztam.

Nem is hasonlít a régire. Ha párom nem ellenkezett volna, hogy az "anyósa szájába költözzünk", be is költöztem volna, olyan szép lett.

Ezért eléggé igazságtalannak érzem, hogy mi itt vagyunk a panelban, húgom meg menjen ingyen az új házba.

2016. okt. 13. 10:22
 16/66 anonim ***** válasza:
100%
Hát én sem engedném oda.Költözzön haza van hely.
2016. okt. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 anonim ***** válasza:
100%

" Segítségre szorul, segíteni kell a testvérének, azt meg sehol nem írtam h ingyen lakjon ott és bukjon el a kérdező havi x ezer forintot. "


Persze, aztán a hugi megígér mindent, de fizetni nem fog semmit - és akkor a kérdezö egyrészt nem tudja kitenni, másrészt ö a gonosz, mert képes a húgától penzt kérni.

2016. okt. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 anonim ***** válasza:
100%

szerintem zárd rövidre a témát egy nemmel.

semmi bajuk nem lesz,ha átmenetileg a szülőkhöz mennek. a 8 éves gyereknek,akinek most válnak a szülei jót is tesz,hogyha kicsit többet lehet a nagyszülőkkel.

nyilván a húgodnak kényelmetlen ,hogy a szülőkkel kell lakni újra. de ez van. gondolom kap majd a válásból pénzt,abból tud új életet kezdeni.

addig meg legyen a szüleiteknél,elvégre van hely ott is.


és én alaposan elmagyaráznám a családnak,hogy oké,hogy régen a nagyszülők háza volt, de már megvetted, a tiéd, és albérlők laknak benne. nem fogod őket kitenni, szükséged van arra a pénzre,amit kapsz tőlük a ház miatt.

2016. okt. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 anonim ***** válasza:
98%

Te magad írtad: van hová mennie: a szüleid házában lévő, 2 üres szobába. Így egy percre ne legyen lelkifurdalásod és ne rakd ki miatta a bérlőd! Ennyi.


Ha "család így-úgy", akkor mond meg neki, hogy a húgod az ő édesgyereke, így fogadja be ő az üresen álló szobáiba, ha már családot emleget. Pont. Én nem tenném ki a bérlőmet. Más kérdés lenne, ha nem lenne hová mennie, de itt van.

2016. okt. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős ez a helyzet, közeli rokonnal, szintén "családi segítségből" mindenki nagyon megjárta.

Anyukámék 3-an vannak testvérek, és örököltek egy lakást anyai ágról. (a szüleik elváltak már nagyon régen)

Elkezdték hirdetni a lakást eladásra, azonban kb. fél évig nem volt rá vevő. Jött anyu húgától az ötlet, hogy ők egy lepukkant családi házban élnek ami bármikor kb összeomolhat (nem hiába, mert nem tartották karban, télen nem fűtötték, adósság-adósság hátán stb.), hadd költözzenek be addig a lakásba legalább télre, a férjével és a 2 gyerekükkel, ha meg lesz vevő rá, akkor az ő részéből el tudnak menni albérletbe már. Hát mondanom sem kell, hogy mindenki húzta a száját, de győzött az érv, hogy mégiscsak egy család, testvér stb., hát legyen. Beköltöztek, a télből lett tavasz, nyár, a vevők mentek csak senki nem akarta megvenni. (a húg engedte be őket mindig és vezette körbe őket.) Mire anyu meg a nővére is felmentek, hogy akkor megnézik most már így jó fél év után, hogy mi lehet a lakással...1, vittek oda egy félig megvadult macskát magukkal, amiről senki nem tudott, a macska pedig szépen elkezdte leszedni a lambériát, a tapétát, függönyöket stb. 2, a fürdőszoba penészes volt, mert nem takarították, és soha nem szellőztették ki 3, a nappaliban a redőny le volt szakadva, a konyhában a mosogató el volt romolva, félig szétszedve stb. 4, a lakás tiszta kosz és putri volt, bent cigiztek éjjel-nappal ahányan voltak, a falak, bútorok besárgulva.

Ezután anyuék szóltak nekik, hogy akkor legyenek szívesek a lakást rendbe tenni, mert így senki nem fogja megvenni, a hibákat pedig javítsák ki. (Hozzátenném, hogy teljesen ingyen laktak ott, a rezsit kellett egyedül nekik fizetniük.) Hát mondanom sem kell, hogy a hónapok alatt nem igazán sikerült nekik a nagy rendbe rakás, ráadásul anyu húga összeveszett a férjével aki elköltözött, és odaköltöztette az éppen aktuális pasiját. Erre mondták nekik anyuék, hogy oké, viszont mivel a pasi egy tök idegen, jelképesen adjon havonta 5.000 forintot amiért ott lakik, mert neki aztán végképp semmi köze ahhoz a lakáshoz. Az első 1-2 hónapban még fizette az 5.000 forintot, aztán az is elmaradt szépen egy idő után. Végül bő 1 év után sikerült eladni a házat, de abból is ment a huza-vona, hogy nem találtak még albérletet, hadd maradjanak még 1-2 hetet (pedig a kiköltözésükre volt adva több mint 2 hónap, tehát nem 1 hét alatt kellett volna megoldaniuk a lakhatást). Nagy nehezen kiköltöztek, és már 2 éve egy ismerős család házának a felső emeletén élnek, aki "átmenetileg" fogadta be őket 1-2 hónapra míg nem találnak albérletet. Az a hír járja, hogy onnan is menniük kell, mert nem fizetik ki a részüket a rezsiből és lelakják a házat lassan. A gyerekei egyébként 18-20 évesek, akik szintén nem dolgoznak, de már velük sem laknak, hanem az egyik a barátnőjénél a másik meg a barátjánál meg a szüleinél lakik.

Ha elolvastad ezt a sztorit, akkor levonhatod a tanulságot, hogy testvér, rokon, család ide vagy oda, NE engedd ezt meg, mert bánni fogod, és mindenki jól fog járni csak te nem!

Én megmondanám apukádnak a helyedben, hogy mivel neked is van hiteled, jól jön a bérleti díj, így nagyon sajnálod, de nem tudod a tesód istápolni, mert akkor te mész tönkre. A tesó meg bírja csak ki a szülőkkel, ha úgy is 1-2 hónapról van csak szó.

2016. okt. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!