Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Engedjem a húgom a házamba a...

Engedjem a húgom a házamba a családi béke érdekében?

Figyelt kérdés

Szüleim Bp külvárosban laknak egy emeletes két fürdőszobás házban. Közvetlen szomszédságában nagyapám háza áll.

Halála után megvettem apámtól és a testvérétől összesen 12 millióért, ez volt életem megtakarítása.

További 3 millió személyi kölcsönből lett felujítva, komplett fűtés csere, fürdő, konyha, nyílászárók, járólapok, csempe, új bútorok.

Így ki is tudtam adni tisztességes pénzért (nekem már van lakásom, amiben lakom).

Húgom most válni készül, elköltözne a férjétől a 8 éves fiával.

Apám betalált,hogy tegyem ki a bérlőimet, engedjem húgomat ott lakni, ameddig rendeződik a helyzete, mert nem keres annyit, hogy a mai árak mellett albérletbe menjen.

Nekem ezzel főleg az a bajom, hogy szomszédban laknak a szüleim, ott áll üresen az én és húgom gyerekkori szobája(2 külön szoba).

Szüleim fel is ajánlották neki, hogy költözzön oda, de állítólag húgom nem akar, mert hogy az úgy nem egészséges, mert ő már 15 éve külön lakik, nem tudna vissza szokni a szülői házba meg ilyenek.

Most apám próbál zsarolni ilyenekkel, hogy milyen olcsón megkaptam a házat, mert 12 millát megért csak a telek szerinte, meg hogy fontos a családot segíteni, család így, család úgy (húgomat az elmúlt három évben csak szüleim szülinapján láttam, nem vagyunk rosszban, sehogy sem vagyunk).

Ti mit tennétek ilyen helyzetben?

Amúgy még a kölcsönt is fizetem 2 évig, ez bosszant a leginkább.

Bocs, ha hosszú lett.


2016. okt. 13. 09:37
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 A kérdező kommentje:

Egyébként, ha megkeresne és segítséget kérne, fel is ajánlanám, hogy pl a bérletidíj és a törlesztőm különbözetét neki adom fél évig, ami kb 40 000 havonta, ha annyira albérletbe akar menni, így már biztos találna valamit.

De ez, hogy évek óta fel se hív, majd rám küldi apánkat, ez így nagyon nem tetszik.

2016. okt. 13. 11:06
 22/66 anonim ***** válasza:
100%
Ne engedd ott lakni, mert soha a büdös életben nem fogsz tőle megszabadulni, rengeteg pénzt bukhatsz.
2016. okt. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/66 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen körülmények között tudod, mikor emészteném magamat azon, hogy apádék mit mondanak...A testvéred nem egyenes veled, ő nem is merne ezzel eléd állni, a szüleiteken keresztül akarja az ingyen lakhatást. Ebből is látszik, hogy soha nem tudnád kitenni, alanyi jogként tekint a te házadra. Ha szüleitek meg ilyen módon állnak hozzád, és még presszionálnak is...nem keresném a társaságukat egy jó darabig, az biztos!
2016. okt. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/66 anonim ***** válasza:
100%

Családdal ilyen üzletekbe nem szabad bonyolódni.

Főleg, ha van rendes albérlőd, akkor főleg nem éri meg kirakni őket a házból!

Azzal ne hagyd magad zsarolni, hogy olcsón sikerült szerinte megvenned a telket. Ez a te szerencsés, senkinek semmi köze, hogy mennyi volt.

Tudod, hogy mi lesz később? Bocs, most nem tudok fizetni, vagy nem annyit, de megadom. Meg hogy csak addig maradok, még lábra nem állok, és ott fog maradni a nyakadon. Vagy még majd a szüleid kitalálják, hogy mivel a húgod ne kérj tőle pénzt, esetleg ők kifizetik.

Ha van rendes, fizető bérlőd, akikre semmi panaszod nincsen, nem szabad őket kidobni, főleg nem egy most éppen labilis helyzetben lévő ember miatt.

Ha nem tud hazaköltözni, mert nem akar, akkor majd néz magának valami mást. Főleg, ha ő sem keresett meg ez ügyben, akkor mondd meg szépen a szülőknek, hogy ők ne szóljanak bele, és ne döntsenek húgod helyett.

2016. okt. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/66 anonim ***** válasza:
100%
Neki nem felel meg a szülői ház, mert igényei vannak. Akkor keressen magának az igényeinek megfelelő albérletet! Jah, hogy az meghaladja az anyagi lehetőségeit? Akkor lejjebb kell adni azokat az igényeket, és nem máséval verni a csalánt! Megértem, miért nem ő keresett meg ezzel, hiszen mégis mennyire vaskos bőr kell ahhoz, hogy arra kérjen még egy jó kapcsolatot ápoló testvért is, hogy küldje el a fizető albérlőit, hogy őt ingyen odaengedje...Ilyesmiről lehet álmodozni, de normális ember szóvá sem teszi, nehogy sunyi módon a szülőket feltüzelve, velük akarná kiharcoltatni! Ha hozzám így viszonyulna a családom, nem csinálnék belőle lelkiismereti problémát, hogy innentől kezdve hanyagoljam őket.
2016. okt. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/66 A kérdező kommentje:

Rendes bérlőim vannak. Fiatal pár egy gyerekkel, nincs velük gond, nem szívesen küldeném el őket.

Apám ha legközelebb felhozza annyit mondok, hogy keressen meg a húgom, ha szeretne valamit, aztán majd vele megbeszélem.

Ha így lesz, akkor felajánlom esetleg, hogy x ideig x összeget tudok adni.

Igazatok van, már most konfliktus van belőle, pedig csak ötlet szinten merült fel.

Ha odaköltözne, abból csak a vita lenne.

2016. okt. 13. 11:30
 27/66 anonim ***** válasza:
100%

A húgod eddig hol lakott? Ez most azt jelentené, hogy ő gálánsan lemond az előző lakásában való részéről a volt férje javára?

Nem tetszik neki a szüleidnél való lakhatás ötlete sem, mert sajátra vágyik, ráadásul ingyen?

Vagy van már gyereked, vagy majd lesz. Az ő érdekében ne engedd át a házadat a húgodnak. Az ő lakhatása kétszeresen is megoldható, költözzön el a volt férje a közös lakásból vagy költözzön a húgod a szüleidhez.

Neked ott vannak a bérlőid, kisgyerekes családot most elküldenél miatta egyik napról a másikra?

Neked a bérleti díjból fizetned kell a törlesztésedet, és gyűjtened kell, hogy a panelból majd nagyobba költözhess, de ha ott is akarsz maradni a gyereked taníttatására jobb ha már most elkezdesz gyűjteni.

A családod meg érdekesen fogja fel. Üzletet kötöttetek, ennyi volt az ára, megvetted, kifizetted, felújítottad, afelett ők már nem rendelkeznek.

2016. okt. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/66 anonim ***** válasza:
95%

Mi az, hogy x összeget ideig adnál neki? Te most a sógorod helyett akarod fizetni az unokaöcséd és a húgod eltartását????

Gyerektartás, vagyonmegosztás? Ezek után még mindig ott vannak a szüleid, hogy ha kell, segítsenek a húgodnak.

2016. okt. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/66 A kérdező kommentje:

Állítólag csak a húgom akar válni, a férje nem, ezért is a húgom költözik egyelőre, aztán majd biztos lesz vagyonmegosztás, egyelőre még semmi nem hivatalos.

Egyszer már eljött pár hétre, akkor egy barátnőjénél volt, de most állítólag végleges a költözés, kihűlt a kapcsolatuk, nem megy vissza.

Részleteket nem tudom, hogy a férje támogatja e válásig anyagilag, bár rendes pasasnak ismerem.

2016. okt. 13. 11:56
 30/66 anonim ***** válasza:
100%

A húgod keressen meg személyesen, ne apucit küldje rád.

Nem kellene az utcára mennie, költözzön a szüleid házába. Mondd meg, hogy kell a bérleti díj, mert abból törleszted a hiteled, így nem rakhatod ki a bérlőidet.

Ha most beengeded, lehet, hogy 10év múlva, sem tudod kitenni.

Mi lesz, ha pár év múlva gyereked lesz és inkább odaköltöznétek vagy szétmentek a pároddal?

Először magadra gondolj!

2016. okt. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!