Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Engedjem a húgom a házamba a...

Engedjem a húgom a házamba a családi béke érdekében?

Figyelt kérdés

Szüleim Bp külvárosban laknak egy emeletes két fürdőszobás házban. Közvetlen szomszédságában nagyapám háza áll.

Halála után megvettem apámtól és a testvérétől összesen 12 millióért, ez volt életem megtakarítása.

További 3 millió személyi kölcsönből lett felujítva, komplett fűtés csere, fürdő, konyha, nyílászárók, járólapok, csempe, új bútorok.

Így ki is tudtam adni tisztességes pénzért (nekem már van lakásom, amiben lakom).

Húgom most válni készül, elköltözne a férjétől a 8 éves fiával.

Apám betalált,hogy tegyem ki a bérlőimet, engedjem húgomat ott lakni, ameddig rendeződik a helyzete, mert nem keres annyit, hogy a mai árak mellett albérletbe menjen.

Nekem ezzel főleg az a bajom, hogy szomszédban laknak a szüleim, ott áll üresen az én és húgom gyerekkori szobája(2 külön szoba).

Szüleim fel is ajánlották neki, hogy költözzön oda, de állítólag húgom nem akar, mert hogy az úgy nem egészséges, mert ő már 15 éve külön lakik, nem tudna vissza szokni a szülői házba meg ilyenek.

Most apám próbál zsarolni ilyenekkel, hogy milyen olcsón megkaptam a házat, mert 12 millát megért csak a telek szerinte, meg hogy fontos a családot segíteni, család így, család úgy (húgomat az elmúlt három évben csak szüleim szülinapján láttam, nem vagyunk rosszban, sehogy sem vagyunk).

Ti mit tennétek ilyen helyzetben?

Amúgy még a kölcsönt is fizetem 2 évig, ez bosszant a leginkább.

Bocs, ha hosszú lett.


2016. okt. 13. 09:37
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de az nem úgy van, hogy ő egyszer elköltözik, majd újra elköltözik, a vagyonmegosztás és a gyerektartás nincs tisztázva, a válóper nincs beadva, de te pénzeld a húgodat, rakd ki a bérlőidet, mert a húgod a férjével gáláns, de igényei vannak, amit fizess meg te.

Azért van egy kicsi gyereke, felelősebben kellene gondolkoznia.


Lehet, hogy most is visszaköltözik, akkor mi lesz, keresel új bérlőket? Két hétre, amíg a húgod újra nem tesz még egy kanyart?

2016. okt. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/66 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg a húgodnak, hogy arra a kis időre, amíg lezajlik a válóper, lakjon a szüleidnél. Egy kicsi gyerekhez felügyelet is kell, jobb ha nem csak ketten laknak.

Ha beteg lesz, suliszünet, jobban tudnak vigyázni rá a szüleid.

Ha vége a válópernek majd visszatértek a kérdésre. Bizonytalanra nem küldöd el a bérlőidet, neked is kell a részleteket fizetned.

2016. okt. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/66 anonim ***** válasza:
100%

Miért húgod nem dolgozik, hogy ameddig kitalálják, hogy mi legyen, nem lesz pénze?

Szerintem nem vagy karitatív szervezet, hogy havonta x összeget csak úgy adj neki a semmiért cserébe.

Még ha kis összegről is van szó, sokszor kis összeg is rengeteg ám. Főleg ha családalapításra adjátok magatokat, vagy egy másik, nagyobb albérletbe, esetleg házba akartok költözni.

Ha van gyereke, akkor azt hagyja ott az apjánál, ha őt nem tudná eltartani addig, ameddig el nem döntik, hogy mi legyen. Aztán ha válnak a bíróság majd neki ítéli a gyereket.

A húgod felnőtt ember, külön élettel. Ő döntött úgy, hogy válni akar, hogy már a válás előtt elköltözni a férjétől.

Akkor oldja is meg a problémáit.

Adjon lejjebb azokon a fene nagy igényein, és érje be azokkal a lehetőségekkel, amikkel jelenleg tud élni.

Ha pénzt adsz neki, az ugyanabba a hibába fog belekergetni, mint a lakás témánál is.

Nem biztos, hogy elég neki, fizess még félévvel tovább neki, merthogy még nem állt talpra. A pénzt is a végtelenségig is fizetheted neki akkor ennyi erővel, mint ahogyan a lakást is hosszú évekre birtokba venné.

Szerintem ne avatkozz bele a dolgába, és magadtól NE ajánlj fel neki semmit. Ha megkér, hogy nem-e 1-2 hónapig anyagilag kisegítenéd, csak akkor fontolnám meg a dolgot.

Hiába a húgod, az ő döntése volt, hogy válni akar. Ha felnőtt ember létére nem gondolkodott el a következményein, akkor az az ő baja.

Nem azért van családja, hogy kihasználja őket. Ha nem latolgatásilag használna ki, akkor anyagilag. Ez sehogy sem fér bele még egy családtagnál sem. Főleg úgy, hogy nem is tartjátok évek óta a kapcsolatot.

Tehát, ameddig minden szép és jó volt körülötte, addig nem kellettél neki. Akkor most se kellék neki!

Állj a sarkadra, és mondd meg neki, hogy a lakásban marad a család és punktum!

Ha meg megkérne, hogy támogasd, akkor valamit te is kérj cserébe. Valamibe segítsen bele. Vagy számoljon el a tőled kapott pénzzel, mert nem azért adod neki, hogy elherdálja, hanem hogy próbáljon meg egyenesbe jönni, találjon albérletet.

Te senkinek sem tartozol csak úgy jó szolgálattal, főleg, hogy neked is saját életed, párod van és hamarosan saját családod. Ilyenkor már az embernek leginkább a saját életét, dolgait, megélhetését kell előtérbe helyezni, ha haladni akar az életben!

2016. okt. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/66 A kérdező kommentje:

Igen, igazatok van, a bérlőket semmiképp nem teszem ki.

Szerintem is az lenne a logikus, ha szüleinkhez mennének, teljesen jóban vannak.

2016. okt. 13. 12:17
 35/66 anonim ***** válasza:
100%
Gondolkozz logikusan. Szerződésed van a bérlőiddel, amit nem rúghatsz csak úgy fel, a hugi miatt. Ha mégis megtennéd és ők perre vinnék, hónapok telnének el... tehát a tesó mostanában semmiképp nem tudna beköltözni oda. Ennyi.
2016. okt. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/66 A kérdező kommentje:
Januárban kellene hosszabbítani a szerződést. A költözést is akkor gondolták, a Karácsonyt még húgom a férjével tölti a gyerek miatt, de közben eldöntöttem, hogy nem engedem oda semmiképp.
2016. okt. 13. 12:28
 37/66 A kérdező kommentje:

Most hogy itt írunk róla, nem hagyott nyugodni a dolog, felhívtam húgomat, hogy mi is van vele.

Kiderült, hogy nem is ő az ötletgazda, sőt mondta is állítólag a szüleimnek, hogy ne kérjenek tőlem ilyet, majd ő keres magának valami albérletet, de állítólag apánk erősködött, hogy majd ő beszél velem, megoldja.

Húgom állítólag nem is tudta, hogy hietelem van még a házon.

Mikor mondtam neki, hogy 57 000 a törlesztőm és ha netán úgy alakulna, hogy ott lakna, akkor ezt kénytelen lennék elkérni, akkor rögtön mondta, dehogy is, semmiképp, majd ő megoldja.

Viszont ha ez igaz, apámtól ez még rosszabbul esik, mintha húgom találta volna ki ezt az egészet.

2016. okt. 13. 12:44
 38/66 anonim ***** válasza:
97%
szerintem a szüleid nem akarják,hogy odaköltözzön a húgod meg a gyereke, azért próbálták a te házadat ajánlgatni,hogy ne náluk legyenek.
2016. okt. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/66 anonim ***** válasza:
95%
A kérdésedre a válasz: ne, ne engedd! nem olvastam el az összes választ, de a többség véleményével értek egyet
2016. okt. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/66 anonim ***** válasza:
95%
A szüleidnek nem a hugod, hanem a kisgyerek jelenléte nem tetszene, zavarná a nyugalmukat. (Nem éppen unokázó típusok lehetnek). Ezért akarják, hogy a te házadba menjen lakni. Ha ennyire nincs kapcsolatod a hugoddal, jobb, ha nem költözik oda, nem tudnátok megegyezni. A bérlőkkel hosszabbítsd meg a szerződést és kész. Neked kell az a pénz a hitelre, ők meg rendesen fizetnek. Én a szüleiddel se foglalkoznék, néha felhívnám őket, mi van velük és ennyi. Apáddal szóba se állnék a helyedben.
2016. okt. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!