Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Engedjem a húgom a házamba a...

Engedjem a húgom a házamba a családi béke érdekében?

Figyelt kérdés

Szüleim Bp külvárosban laknak egy emeletes két fürdőszobás házban. Közvetlen szomszédságában nagyapám háza áll.

Halála után megvettem apámtól és a testvérétől összesen 12 millióért, ez volt életem megtakarítása.

További 3 millió személyi kölcsönből lett felujítva, komplett fűtés csere, fürdő, konyha, nyílászárók, járólapok, csempe, új bútorok.

Így ki is tudtam adni tisztességes pénzért (nekem már van lakásom, amiben lakom).

Húgom most válni készül, elköltözne a férjétől a 8 éves fiával.

Apám betalált,hogy tegyem ki a bérlőimet, engedjem húgomat ott lakni, ameddig rendeződik a helyzete, mert nem keres annyit, hogy a mai árak mellett albérletbe menjen.

Nekem ezzel főleg az a bajom, hogy szomszédban laknak a szüleim, ott áll üresen az én és húgom gyerekkori szobája(2 külön szoba).

Szüleim fel is ajánlották neki, hogy költözzön oda, de állítólag húgom nem akar, mert hogy az úgy nem egészséges, mert ő már 15 éve külön lakik, nem tudna vissza szokni a szülői házba meg ilyenek.

Most apám próbál zsarolni ilyenekkel, hogy milyen olcsón megkaptam a házat, mert 12 millát megért csak a telek szerinte, meg hogy fontos a családot segíteni, család így, család úgy (húgomat az elmúlt három évben csak szüleim szülinapján láttam, nem vagyunk rosszban, sehogy sem vagyunk).

Ti mit tennétek ilyen helyzetben?

Amúgy még a kölcsönt is fizetem 2 évig, ez bosszant a leginkább.

Bocs, ha hosszú lett.


2016. okt. 13. 09:37
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 anonim ***** válasza:
2%

Nem érdekel a pontozás, azért tart ott ez az ország, ahol, mert ebben is az üzletet látjátok. tennék magasról arra, amit beszedtem az albérletből, ha a teastvéremnek tudok segíteni.

Én örülök, hogy innen senki sem része a családomnak.

2016. okt. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/66 anonim ***** válasza:
100%
Van egy mondás, szegény ember nem válogat. Ha nem teheti meg, hogy fenntartson egy albérletet, akkor menjen a szüleihez a bazi nagy házba, ne akarjon még többet.
2016. okt. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/66 A kérdező kommentje:
Úgy lesz szerintem is ahogy valaki írta, húgomnak esze ágában sincs oda költözni, szüleim kavarnak, a lényeg, hogy minden marad a régiben, húgom meg majd szól, ha nem boldogul.
2016. okt. 13. 16:16
 54/66 A kérdező kommentje:

Hogy-hogy fizettem érte?

Nem a szüleim házáról van szó, amit majd egyszer(remélem sokára) örökölni fogunk a húgommal, hanem a nagyszüleim házáról.

Mindenképp eladták volna, ha nem én veszem meg, akkor más.

2016. okt. 13. 16:19
 55/66 anonim ***** válasza:
97%

Csatlakozom a többség véleményéhez, - de ezzel már úgy látom, hogy nyitott kapukat döngetek - hiszen te is úgy döntöttél, hogy nem teszed ki a bérlőket és a húgod sem akar a te házadba költözni.

De érdekes volt elgondolkozni azon, hogy 1 ember döntése, hány család életére lenne negatív hatással.

Elsősorban felborította a saját családját (azt mondod a férje rendes ember!), nehéz helyzetbe hozna benneteket anyagilag ha odaengednétek és kemény helyzetbe hozná az a rendes gyerekes családot, akik tisztességgel bérlik tőled a házat, hiszen mehetnének az utcára.

... és utóbbi kettő miért is?

A szüleid, főleg apád rendezkedése, kotnyeleskedése miatt!

Ez azért megérne egy misét, én nagyon komoly formában elbeszélgetnék a fejükkel.

2016. okt. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/66 anonim ***** válasza:
90%

48-as. Nem a kérdezōé lett volna a ház. Az apja és annak a testvére örökölte. El akarták adni mindenképp. Sōt ha a kérdezō apja hanarabb meghal akkor lesz csak örökség és a akkor is kétfelé oszlik(kérdezō+hug), tehát a kérdezō örökölt volna egy egynegyed házat. A 3/4-ét akkor is ki kellett volna fizetnie. Viszont mivel a kérdezō apja él, ezért nem örökség, hanem az apja tulajdona, és ha kellett neki a hàz, akkor meg kellett vennie teljes àron. Màs dolog, hogy az apa mennyit kér a sajàt gyerekétōl.


Apàmra nagyon haragudnék, hogy kavar...

plusz mondanám neki, hogy az nem a papa háza hanem az enyém ill. ha kell neki mégis, mert beleszól akkor vegye vissza: 12 millió+3 millió+a hàtralevō törlesztendō 2 év, mert te se akarsz bukni :)

2016. okt. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/66 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem az utcára kerül, nem engedném oda. Menjen a szüleidhez. Ha ilyen helyzetbe került, ne válogasson, hogy akar-e a szülői házban élni vagy nem. Örüljön, hogy lesz fedél a feje felett.
2016. okt. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 anonim ***** válasza:
100%
Ne engedd oda. Senki se várhatja el tőled, hogy segélyszolgálat legyél. Pláne úgy nem, hogy szinte már nem is beszéltek a húgoddal. A saját problémáját oldja meg maga, felnőtt nő. Meg aztán, ha nem lenne ott a kiadó házad, csak a szülői ház, akkor is azt mondaná, hogy nem költözik vissza a szülőkhöz, de mivel albira nem futja neki, inkább megy az utcára? Naná, hogy úgy könnyű azt mondani, hogy nem megy a szüleihez vissza, ha "élősködhet" rajtad is egy külön házban. Ne hagyd.
2016. okt. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/66 anonim ***** válasza:
100%

nem engedném oda. Ennyi. Ha olyan lenne a viszonyotok, ki se írtad volna a kérdést. Ha nem olyan a viszony, hogy minden ilyen kérdés eleve rendezett, akkor meg nem szabad gondolkodni az egészen. Ki ne tedd a bérlőid! Ha válik, stb, az a húgod felelőssége. Ha nem telik neki másra, menjen szépen vissza a szülői házba. Mi az hogy nem egészséges??? Neki kell megoldani, nem neked terheket vállalni helyette.


(Én tesómmal pl közeli a viszony. Hasonló helyzetben odaköltözne, de tudom, hogy tuti csak ideiglenes, és nem maradna el számlával stb. Már voltak közös pénzügyi dolgaink, mindketten a pontos korrekt elszámolás híve vagyunk, meg se kell beszélni. És tuti nem szólna bele apánk anyánk ki hova költözzön, mert egymással beszéljük meg ha valakinek segítség kell véletlen)

2016. okt. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/66 anonim ***** válasza:
100%

56-os!

Pontosan értettem, hogy ki minek a tulajdonosa. De nem tértem ki semmi olyanra, ami miatt érteném miért fejtetted ki a tulajdoni viszonyokat.

Érzelmi/személyiségi részét ragadtam meg, illetve próbáltam felhívni a figyelmet arra, hogy esetleg nem feltétlenül a huga szervezkedik, mivel a legtöbben őt állítják be mumusnak. Véleményem szerint, az elmondottak alapján inkább a szülőket kellene megkérni, hogy senkire ne erőltessenek semmit, de értelemszerűen ha segítségre van szüksége a hugának, akkor szóljon a tesójának.

2016. okt. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!